W dniach 5-7 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, tym razem pod hasłem "Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?". Tak jak w latach ubiegłych, DZP jest Partnerem Forum oraz organizuje i współtworzy kilka paneli. 

XVIIFE graf POL 1920x1080

W tym roku przygotowujemy na Forum trzy panele, na które serdecznie Państwa zapraszamy:

Jak co roku, Forum Ochrony Zdrowia będzie miejscem dyskusji dotyczącej aktualnych problemów rynku medycznego w Polsce oraz zachodzących przemian prowadzących do zwiększenia efektywności systemu ochrony zdrowia. Nasza kancelaria jest po raz kolejny Partnerem Merytorycznym tej ścieżki. Zapraszamy na nasz panel o e-zdrowiu, który będzie moderował Michał Czarnuch:

E-zdrowie - projekty na poziomie centralnym, platformy regionalne, rejestry medyczne, wykorzystanie danych medycznych dla dobra pacjenta i systemu | 5 września

Dyskusja będzie toczyła się wokół zmian systemowych, które należy wprowadzić w celu wykorzystania potencjału elektronizacji danych medycznych. Paneliści omówią stan obecny i zakres realizacji projektów informatycznych w sektorze ochrony zdrowia, a także szanse i bariery oraz harmonogram zmian w przypadku Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, e-recepty, e-zlecenia, e-skierowania. W czasie panelu poruszona zostanie także kwestia outsourcingu przetwarzania danych o stanie zdrowia, w tym także rozwiązań z wykorzystaniem architektury chmurowej. Na koniec uczestnicy omówią kwestie rejestrów medycznych, które mogą służyć jako narzędzia realizacji polityk zdrowotnych (zagadnienia dot. jakości w zdrowiu, monitorowania świadczeń gwarantowanych, wpływu na decyzje o objęciu finansowaniem świadczeń medycznych), jak również podejmowania decyzji terapeutycznych dotyczących konkretnych pacjentów.

Także w tym roku swój panel przygotowuje Anna Partyka-Opiela, nasza ekspertka od zagadnień compliance. Tym razem, wspólnie z Global Compact Network Poland oraz T-Mobile Polska, zapraszamy na panel dot. etyki w biznesie. Udział w panelu zapowiedzieli przedstawiciele biznesu (m.in. Skanska, BASF, Energa Operator), Ministerstwa Rozwoju oraz CBA.

Standardy etyczne w Polsce: biznes - człowiek - państwo | 6 września

Panel rozpoczniemy od prezentacji raportu przygotowanego przez Global Compact i kancelarię DZP pt. "Przeciwdziałanie korupcji i nadużyciom - systemowa ochrona sygnalistów w Polsce."
W części poświeconej wpływowi standardów etyki na biznes będziemy dyskutować o tym jaką rolę pełnią kodeksy branżowe, czy samoregulacja jest potrzebna i jak prawodawca reaguje na samoregulację branżową? Przedstawimy także "Standard Minimum Programu Etycznego" jako przejaw samoregulacji biznesowej w ramach 2 filaru Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka. 
W drugiej części skupimy się na współpracy na polu państwo - biznes, czyli zagadnieniach etyki jako przewagi konkurencyjnej oraz wymogu względem odpowiedzialnego przedsiębiorstwa.
Na końcu przyjrzymy się ustawowej ochronie sygnalistów. Czy potrzeba systemowych rozwiązań i jakie powinny być podstawowe założenia regulacji służącej ochronie sygnalistów? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy jest potrzebna kompleksowa ustawa regulującą tę materię.

Już po raz czwarty na panel o polskich przedsiębiorcach zaprasza Marek Świątkowski. Tym razem poruszymy temat konkurencji.

Polscy prywatni przedsiębiorcy vs. globalne koncerny - kiedy zaczyna się konkurencja i jak ją wygrywać? | 6 września

Uczestnikami panelu będą polscy przedsiębiorcy - właściciele rozpoznawalnych firm, które sami zbudowali. Paneliści podzielą się swoimi doświadczeniami na temat konkurowania z globalnymi koncernami. Odpowiedzą także na pytanie, od którego momentu prywatny przedsiębiorca jest zauważany przez koncerny, a tym samym postrzegany jako ich konkurent. Uczestnicy Forum dowiedzą się również, jak polskie firmy konkurencję tę wygrywają, a jakie metody zdobywania rynku okazały się bezskuteczne.

Zapraszamy na wszystkie panele, w których udział wezmą nasi eksperci. Do zobaczenia 5 września w Krynicy!

Więcej informacji nt. wydarzenia znajdą Państwo na stronie organizatora: http://www.forum-ekonomiczne.pl