Gdzie znajdę wsparcie w ekspansji na rynek zagraniczny?

Program Go Global.

Archiwum wydarzeń

Nasi specjaliści występują na licznych konferencjach i spotkaniach biznesowych. Zachęcamy do spotkania z nami w czasie:

artykuły powiązane

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN podpisuje umowę z Rainbow Tours na rozbudowę sieci hoteli White Olive w Grecji

DZP doradza | 13.02.2019

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN, zarządzany przez PFR TFI S.A., zawarł umowę inwestycyjną ze spółką Rainbow Tours S.A. dotyczącą wspólnej inwestycji rozbudowę sieci hoteli White Olive w Grecji.

cały tekst

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN udziela pożyczki na inwestycje polskiej spółki z grupy R22

DZP doradza | 29.01.2019

Prawnicy DZP wspierali Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN, zarządzany przez PFR TFI S.A., przy negocjacjach i zawarciu umowy pożyczki ze spółką z grupy R22 rozszerzającej działalność poza granice Polski.

cały tekst

German Desk: publikacja "Gesellschaftsrecht in Europa. Handbuch"

Publikacja | 13.12.2018

Jest to kompendium praktycznej wiedzy o prawie spółek w Unii Europejskiej. Współautorem niemieckojęzycznej publikacji jest Joanna Schubel.

cały tekst

Kierunek Wschód: Potencjał dla Biznesu

Konferencja | 05.12.2018

Wydarzenie adresowane jest do firm zainteresowanych rozwojem handlu oraz realizacją projektów inwestycyjnych na rynkach wschodnich.

cały tekst

Infrastructure projects and financing opportunities for Ukrainian business in Poland

Konferencja | 21.11.2018

Asters and DZP has a pleasure of inviting you to business breakfast which will be held 21 November 2018.

cały tekst

Przejęcie brytyjskiej spółki Lawrence David przez Wielton S.A.

DZP doradza | 19.09.2018

Wielton SA, jeden z wiodących europejskich producentów naczep i przyczep, nabył 100% udziałów brytyjskiego producenta naczep - Lawrence David Limited.

cały tekst

Marcin Krakowiak uczestnikiem międzynarodowych konferencji w Chinach

Aktualność | 14.09.2018

W dniach 14-21.09. Marcin Krakowiak, jako gość Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, brał udział w konferencjach poświęconych budowaniu relacji biznesowych pomiędzy UE a Chinami.

cały tekst

X Europejski Kongres Gospodarczy 2018

Konferencja | 14.05.2018

W dniach 14-16 maja 2018 odbędzie się jubileuszowa edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń.

cały tekst

Wielton kupuje pozostałą część akcji francuskiego Fruehauf

DZP doradza | 28.12.2017

28 grudnia Wielton SA zamknął transakcję nabycia od Dauphine Investissements SAS pakietu 34,69% akcji spółki Fruehauf. DZP ponownie było doradcą prawnym i koordynatorem prac przy transakcji.

cały tekst

Invest in Italy - możliwości dla polskich przedsiębiorców

Konferencja | 07.11.2017

7 listopada DZP i Konfederacja Lewiatan zapraszają na spotkanie poświęcone inwestycjom na rynku włoskim. Do udziału zachęcamy wszystkie firmy zainteresowane włoskim rynkiem.

cały tekst

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Konferencja | 18.10.2017

18-20 października odbędzie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tatyana Koryakina wystąpi w sesji "Białoruś: Rynek sprzyjający aktywnym przedsiębiorcom"

cały tekst

Spotkanie biznesowe dla przedstawicieli firm budowlanych

Konferencja | 11.10.2017

Kancelaria DZP i kancelaria REVERA zapraszają przedstawicieli polskich i białoruskich firm budowlanych na spotkanie biznesowe. Spotkanie odbędzie się 11 października w Mińsku (Białoruś). 

cały tekst

GBO Fastening Systems sprzedało polską spółkę francuskiemu Etanco

DZP doradza | 29.09.2017

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała szwedzkiej spółce GBO Fastening Systems AB przy sprzedaży polskiej spółki zależnej na rzecz francuskiego Ateliers LR Etanco SAS.

cały tekst

Opportunities and threats for Chinese contractors

Konferencja | 12.09.2017

Together with the China Council for the Promotion of International Trade we are pleased to invite you to a business seminar on public procurement in Poland, which will be held on 12 September.

cały tekst

27. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Konferencja | 05.09.2017

W dniach 5-7 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego. Tak jak w latach ubiegłych, DZP jest Partnerem Forum oraz organizuje i współtworzy kilka paneli.

cały tekst

Kazakhstan - a safe port for business?

Publikacja | 01.09.2017

It is one of the favourite destination for Polish firms interested in doing business in Central Asia. However, there are some legal peculiarities that one should know when deciding to operate there.

cały tekst

Wskazówki dot. prowadzenia biznesu w Kazachstanie

Konferencja | 17.07.2017

17 lipca wspólnie z Ambasadą Kazachstanu w Polsce oraz kancelarią Unicase z Kazachstanu zapraszamy na śniadanie pt. "Prowadzenie biznesu w Kazachstanie. Praktyczne wskazówki".

cały tekst

Wielton przejmuje niemiecką Grupę Langendorf

DZP doradza | 24.05.2017

Doradzaliśmy Wielton SA, przy nabyciu łącznie 100% udziałów w niemieckiej spółce Langendorf GmbH. Grupa Langendorf jest producentem naczep i przyczep oraz pojazdów specjalistycznych.

cały tekst

Doing business in Ukraine. Szanse i zagrożenia

Konferencja | 19.05.2017

Wraz z Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz kancelarią SMD z Ukrainy zapraszamy na "Doing business in Ukraine". Spotkanie kierujemy do firm zainteresowanych inwestycjami na Ukrainie.

cały tekst

Biznes na obcych rynkach: dobry model wsparcia + stabilizacja

Publikacja | 16.05.2017

Jeśli chodzi o wsparcie ekspansji zagranicznej przedsiębiorców przez państwo wciąż jesteśmy daleko w tyle za rozwiniętymi krajami zachodnimi - wnioski z debaty na EKG 2017.

cały tekst

To nie wstyd wspierać rodzime firmy

Publikacja | 16.05.2017

Uczestnicy sesji poświęconej dyplomacji ekonomicznej na tegorocznym EKG ocenili jakość wsparcia polskich przedsiębiorstw przez władze państwowe i służby dyplomatyczne.

cały tekst

DZP na EKG 2017 | Kolejna udana edycja już za nami

Aktualność | 15.05.2017

Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy był dla DZP bardzo satysfakcjonujący. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Kongresu.

cały tekst

Państwo wciąż uczy się wspierać biznes

Publikacja | 12.05.2017

- Nasze krajowe doświadczenia nadal są niewielkie w zakresie wsparcia państwa dla biznesu - mówi Bartosz Marcinkowski - Partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć w kancelarii DZP.

cały tekst

IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017

Konferencja | 10.05.2017

W dniach 10-12 maja odbędzie się IX Europejski Kongres Gospodarczy stanowiący trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem 8000 gości z Polski, krajów europejskich oraz z Azji i Afryki.

cały tekst

Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm przemysłu spożywczego

Konferencja | 15.03.2017

15 marca serdecznie zapraszamy na śniadanie biznesowe pt. "Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm przemysłu spożywczego".

cały tekst

DZP intensyfikuje swoją działalność w Londynie

Aktualność | 01.02.2017

Do zespołu DZP dołączył David Shasha, który będzie pracował w Londynie, gdzie zajmie się koordynacją współpracy DZP z kancelariami, instytucjami finansowymi oraz innymi firmami z Wielkiej Brytanii.

cały tekst

Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm budowlanych

Konferencja | 16.11.2016

16 listopada zapraszamy na śniadanie biznesowe współorganizowane z Ambasadą Republiki Białorusi i KUKE SA - Perspektywy współpracy polskich i białoruskich firm budowlanych.

cały tekst

Cómo instalarse en Polonia contado por los empresarios

Publikacja | 02.11.2016

Varios empresarios españoles: Comprometerse con el país y conocer las diferencias culturales, que son más de las que parecen. Son las dos claves principales para expandirse en Polonia.

cały tekst

Jak kupić zagraniczną spółkę lub jej aktywa

Publikacja | 29.10.2016

Nabycie zagranicznej spółki może wydawać się procesem niezmiernie skomplikowanym. Z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień inwestorzy poszukujący nowych rynków?

cały tekst

Kierunek Wschód: nowe otwarcie. Białoruś szansą dla polskich firm

Publikacja | 28.10.2016

Polska chce zwiększyć swoje zaangażowanie we współpracę z Białorusią – takie zapewnienia padały podczas XX Polsko-Białoruskiego Forum Gospodarczego "Dobrosąsiedztwo 2016".

cały tekst

FRSiH: Polskie firmy mięsne gotowe do przejęć zagranicznych

Publikacja | 21.10.2016

Robert Niczyporuk podkreślił w debacie "Przemysł mięsny - kluczowe przewagi polskich producentów mięsa i wędlin", że polskie firmy z branży mięsnej gotowe są do akwizycji na zagranicznych rynkach.

cały tekst

Biznes nie zna granic. Jak podbić świat?

Publikacja | 30.09.2016

Decyzja o rozpoczęciu działalności za granicą to ważny moment w życiu firmy i – coraz częściej – także konieczność. Poradnik "Praktycy dla praktyków" - "Biznes nie zna granic".

cały tekst

26. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Konferencja | 08.08.2016

W dniach 6-8 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, tym razem pod hasłem "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?".

cały tekst

USP Zdrowie kupiło polsko-szwedzką Grupę Naturell

DZP doradza | 18.07.2016

Grupa USP Zdrowie przejęła 100% akcji Grupy Naturell. Byliśmy głównym doradcą i podmiotem koordynującym polsko-szwedzki zespół prawników, doradców podatkowych i finansowych.

cały tekst

Polish companies are willing and able to buy foreign companies

Publikacja | 06.07.2016

Poland’s market economy has been developing rapidly over the last 30 years. Many Polish entrepreneurs have developed their businesses to grow from small initiatives to impressive sizes.

cały tekst

DZP | EKG 2016 | Kolejna udana edycja już za nami

Aktualność | 30.05.2016

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była dla DZP bardzo satysfakcjonująca. Ponownie mieliśmy okazję współtworzyć wydarzenie istotne dla rozwoju polskiej gospodarki.

cały tekst

VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Konferencja | 18.05.2016

W dniach 18-20 maja odbędzie się VIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, którego ponownie jesteśmy partnerem.

cały tekst

DZP dołączyło do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej

Aktualność | 16.03.2016

DZP zostało członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. PUIG jest jedną z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, działającą od ponad 20 lat.

cały tekst

Co od lutego, gdy wygaśnie Safe Harbor

Publikacja | 19.01.2016

31 stycznia kończy się okres przejściowy po upadku w październiku ub. r. programu Safe Harbor, który umożliwiał firmom przekazywanie danych osobowych z UE do odbiorców w USA.

cały tekst

Legal Week 2015: The search for stability

Publikacja | 28.11.2015

Although the Central and Eastern Europe region is still suffering from instability, several countries have seen improved economic performance, Dominic Carman reports.

cały tekst

Śniadanie biznesowe "In and Out of CEE"

Konferencja | 19.11.2015

19 listopada w Zurychu odbędzie się śniadanie biznesowe "In and Out of CEE", w którym Joanna Wierzejska, szef Praktyki Podatkowej DZP, wygłosi prelekcję poświęconą zagranicznym spółkom kontrolowanym.

cały tekst

VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

Konferencja | 04.11.2015

W dniach 4-5 listopada w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Kancelaria DZP ponownie jest Partnerem tego wydarzenia.

cały tekst

Debata "Go Global Go China 2015"

Konferencja | 29.05.2015

29 maja w Warszawie odbędzie się debata "Go Global Go China 2015". W panelu "Biznes w Chinach. Jak wejść i zostać na największym rynku świata" udział weźmie Marcin Krakowiak, Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki.

cały tekst

Wielton przejmuje francuskiego potentata

DZP doradza | 22.05.2015

Doradzaliśmy spółce Wielton SA, największemu w Polsce i wiodącemu europejskiemu producentowi naczep i przyczep, przy zakupie 65,31% akcji lidera francuskiego rynku naczep, firmy Fruehauf.

cały tekst

IV Forum Przedsiębiorców "Ekspansja szansą na rozwój"

Konferencja | 23.04.2015

23 kwietnia w Warszawie odbędzie się Forum Przedsiębiorców Grant Thornton. Kolejny raz wspieramy Forum i Bartosz Marcinkowski weźmie udział w dyskusji pt. "Palcem po mapie. Gdzie i jak podbijać zagraniczne rynki".

cały tekst

VII Europejski Kongres Gospodarczy

Konferencja | 20.04.2015

W dniach 20-22 kwietnia odbędzie się VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. DZP ponownie zostało partnerem tego wydarzenia.

cały tekst

Legal Week Global Independent Law Firms Forum 2015

Konferencja | 24.03.2015

W dniach 24-25 marca w Londynie po raz kolejny odbędzie się Legal Week Global Independent Law Firms Forum. Także w tym roku DZP będzie obecne na tym wydarzeniu.

cały tekst

The Lawyer: Poland - Warsaw packed

Publikacja | 16.03.2015

An influx of global firms and a rush of indie spin-offs has created an overcrowded legal market in Poland – and fees are suffering. “The market is very crowded,” agrees Krzysztof Zakrzewski.

cały tekst

Everything Old is New Again

Publikacja | 11.12.2014

The legal practices of the Big 4 accounting firms are back … and growing quickly. This resurgence is obvious in CEE as well, and the confidence among and optimism of the regional heads suggest that their time has come.

cały tekst

VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

Konferencja | 15.10.2014

W dniach 15-16 października w Warszawie odbędzie się Forum Rynku Spożywczego i Handlu. DZP jest Partnerem wydarzenia, a w czasie spotkania, w sesjach tematycznych, udział wezmą eksperci kancelarii.

cały tekst

Seminarium "Konsorcja tworzone przez przedsiębiorców hiszpańskich w Polsce"

Konferencja | 01.10.2014

1 października w Centrum Konferencyjnym Dago odbędzie się seminarium pt. "Konsorcja tworzone przez przedsiębiorców hiszpańskich w Polsce – kluczowe zagadnienia prawne i podatkowe".

cały tekst

VI Europejski Kongres Gospodarczy

Konferencja | 07.05.2014

W dniach 7-9 maja w Katowicach będzie miał miejsce VI Europejski Kongres Gospodarczy. Nasza kancelaria jest Partnerem tego wydarzenia.

cały tekst

Konferencja "Ekspansja zagraniczna polskich firm 2014. Kierunki inwestycji i strategiczne rynki eksportowe"

Konferencja | 05.12.2013

5 grudnia Ministerstwo Gospodarki, ośrodek analityczny THINKTANK oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają na konferencję "Ekspansja zagraniczna polskich firm 2014. Kierunki inwestycji i strategiczne rynki eksportowe".

cały tekst

V Europejski Kongres Gospodarczy

Konferencja | 13.05.2013

W dniach 13-15 maja w Katowicach będzie miał miejsce V Europejski Kongres Gospodarczy. Nasza kancelaria po raz pierwszy jest Partnerem tego wydarzenia. 

cały tekst