Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Roszady w rządzie wstrzymają zmiany w prawie pracy

17.08.2021

Autorzy:
Agata Mierzwa
Przedsiębiorcy muszą poczekać na wprowadzenie do kodeksu pracy zatrudnienia zdalnego na stałe, łatwiejsze badanie trzeźwości pracowników i zmiany w urzędach pracy.

Po ostatnich zmianach w rządzie ministerialny dział odpowiedzialny za prawo pracy po dziesięciu miesiącach wraca z resortu rozwoju do kierowanego przez Marlenę Maląg resortu rodziny. W tym czasie w departamencie zostały przygotowane i przesłane do Rządowego Centrum Legislacji dwa ważne projekty zmian.

Pierwszy dotyczy wprowadzenia na stałe do kodeksu pracy regulacji o pracy zdalnej. Wielu przedsiębiorców przyjęło te propozycje jako model, do którego zaczęli się dostosowywać.

Nie mniej ważny jest projekt ułatwiający przedsiębiorcom badanie trzeźwości pracowników czy odurzenia innymi substancjami, przygotowany po tragicznych w skutkach wypadkach autobusów stołecznej komunikacji miejskiej, kierowanych przez kierowców pod wpływem narkotyków.

- Projekty o pracy zdalnej, badaniu trzeźwości czy ułatwieniach w zatrudnianiu cudzoziemców odpowiadają na aktualne zapotrzebowanie biznesu i nie można z nimi zwlekać – komentuje Agata Mierzwa z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, partner w DZP.

Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w dzienniku Rzeczpospolita.

Bądź na bieżąco z DZP