Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Przyszłość kolei pasażerskiej zależy od zagospodarowania mniejszych miejscowości

06.12.2021

Autorzy:
Dr Tomasz Zielenkiewicz

Ostatnie lata przyniosły sporo zmian w zakresie kolei pasażerskiej. Nie zawsze dotyczyły one jednak także infrastruktury punktowej w mniejszych miejscowościach. Tymczasem na tamtejszych dworcach brakuje placówek handlowych, a przed budynkami stacyjnymi – dogodnych miejsc parkingowych – to ważny wniosek z debaty dotyczącej przyszłości transportu zbiorowego, jaka odbyła się podczas tegorocznego Kongresu Kolejowego.

Przewoźnicy inwestują w tabor, a proces ten może istotnie przyspieszyć

– Inwestycje będą musiały przyspieszać. Mamy czwarty pakiet kolejowy, niebawem rozpocznie się więc konkurencja na rynku usług publicznych, w tym zlecanych przez marszałków województw – przypomniał Tomasz Zielenkiewicz, senior associate z DZP. Zwrócił uwagę, że wymusi to inwestycje w tabor i w zaplecza techniczne po stronie przewoźników. Na tempo modernizacji kolei ma jego zdaniem wpłynąć także prawo unijne, m.in. związane z klimatem.

Pełen artykuł wraz z komentarzem Tomasza Zielenkiewicza, Senior Associate z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, dostępne są pod tym linkiem na portalu Rynek Kolejowy.

Bądź na bieżąco z DZP