Domański Zakrzewski Palinka


5 października 2016 r. NSA wydał wyrok, którym udało się doprowadzić do korzystnej dla pacjentów, prokonstytucyjnej wykładni ustawy refundacyjnej a tym samym przełamać dotychczasową linię orzeczniczą NSA w tego typu sprawach. Wyrok jest prawomocny.

16 i 17 czerwca odbędą się finały 5. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Organizatorami spotkania są Sąd Arbitrażowy Lewiatan oraz Young Arbitration Practitioners in Poland (YAPP), a DZP, już po raz trzeci, jest "Kancelarią wspierającą" to wydarzenie.

Już za tydzień w Szczecinie rusza IV edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego, którego DZP jest Partnerem Merytorycznym. Wielu naszych ekspertów weźmie czynny udział w tym wydarzeniu, a ponieważ Kongres co roku gromadzi wielu znamienitych prelegentów – praktyków i teoretyków, przedsiębiorców i naukowców, prawodawców oraz tych, na których codzienne działania wpływa tworzone prawo, już dziś zachęcamy do udziału.

partner-750

Mamy przyjemność poinformować, że nasza kancelaria po raz dziewiąty została nominowana do prestiżowej nagrody Chambers Europe Awards w kategorii: Poland Law Firm of the Year. W tym roku kapituła po raz kolejny nie wprowadziła podziału na firmy krajowe i międzynarodowe. W Polsce nominowanych jest 5 kancelarii, w tym DZP, które jest jedną z dwóch niezależnych polskich firm.

15 lutego w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyły się warsztaty "Co zmieni się w zamówieniach publicznych po 18 kwietnia 2016 roku?", które poprowadzili Wojciech Hartung, Counsel i Michał Bagłaj, Senior Associate, eksperci w zespole zamówień publicznych (Praktyka Infrastruktury i Energetyki) naszej kancelarii.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach wspólnej akcji Konfederacji Lewiatan i kancelarii DZP "Zmieniamy zamówienia publiczne" - uczestniczyło w nich ponad 40 przedsiębiorców.

Wczoraj wieczorem Polityka Insight ogłosiła wyniki pierwszej edycji Rankingu kancelarii regulacyjnych 2016. Miło nam poinformować, że nasza kancelaria została wyróżnia w 3 spośród 5 kategorii:

Miło nam poinformować, że nasza kancelaria po raz kolejny została nominowana do prestiżowej nagrody The Lawyer European Awards 2016. W tym roku zostaliśmy wyróżnieni w dwóch kategoriach: Law firm of the year: Central Europe oraz European corporate deal of the year.

Mergermarket w ostatnich dniach opublikowało coroczne zestawienie pokazujące działalność firm prawniczych na rynku fuzji i przejęć w 2015 r. Nasi eksperci doradzali przy aż 20 projektach o wartości powyżej 5 mln USD (transakcje o niższej wartości nie są uwzględniane), dzięki czemu zajęliśmy 1. miejsce w zestawieniu dla Polski. Suma wartości zrealizowanych transakcji dała nam 3. miejsce w rankingu.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Lewiatana i DZP poświęcona m.in. kwestii implementacji unijnych dyrektyw dotyczących udzielania zamówień publicznych do polskiego porządku prawnego. W konferencji udział wzięli Katarzyna Kuźma i Wojciech Hartung.

Już 10 grudnia zapraszamy Państwa na konferencję "Finansowanie świadczeń zdrowotnych i refundacja leków - diagnoza potrzeb priorytetowych", którą organizujemy wspólnie z firmą Sequence. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do dyskusji o priorytetach w zakresie ochrony zdrowia w Polsce. Zależy nam, aby w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele strony rządowej, jak i pozostali interesariusze - w tym przedstawiciele pacjentów, lekarzy, świadczeniodawców, a także przemysłu. Swój udział potwierdzili dr Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia oraz dr Krzysztof Łanda, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z KONFERENCJI. JUŻ WKRÓTCE LISTA POSTULATÓW ZEBRANYCH W CZASIE OBU PANELI NASZEJ KONFERENCJI.

Dziś zakończyła się dwudniowa seria spotkań polskich start-upów z przedstawicielem inwestorów brytyjskich, niemieckich i amerykańskich, które odbyły się w warszawskiej siedzibie naszej kancelarii.

Z nieskrywaną przyjemnością oddajemy w Państwa ręce naszą najnowszą publikację "Prawne aspekty usług chmurowych". W formie krótkiego opracowania pokazujemy, jak wiele aspektów regulacyjnych wiąże się z nieustającym rozwojem usług chmurowych, który wciąż rodzi szereg wyzwań i problemów natury prawnej w bardzo wielu dziedzinach: od prawa telekomunikacyjnego, poprzez ochronę danych osobowych, prawo własności intelektualnej, a także szeroko pojętą problematykę compliance.

dzp konferencja-medyczna 170x250Już 24 listopada zapraszamy Państwa do hotelu Hilton w Warszawie na kolejną konferencję przygotowaną dla branży medycznej i farmaceutycznej przez naszą kancelarię. Tym razem tematem naszego spotkania będą "Nowe wyzwania na rynku wyrobów medycznych w świetle nowelizacji obowiązujących przepisów oraz praktyki właściwych organów".

Wśród prelegentów - poza ekspertami z Praktyki Life Sciences - wystąpią m.in. pracownicy organów administracji publicznej - Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejskiej Agencji Leków, a także przedstawiciele firm Sequence i HTA Consulting. Konferencję otworzy wystąpienie Marcina Matczaka.

Na bieżąco będziemy uaktualniać naszą stronę internetową, dodając informacje o prelegentach i tematach. Zachęcamy do śledzenia www.dzp.pl.