Domański Zakrzewski Palinka


16 listopada w naszej kancelarii odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Założycielskiej Inicjatywy Dronowej. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele kilkunastu podmiotów działających na rynku pojazdów bezzałogowych, jak również reprezentanci strony publicznej.

5 października 2016 r. NSA wydał wyrok, którym udało się doprowadzić do korzystnej dla pacjentów, prokonstytucyjnej wykładni ustawy refundacyjnej a tym samym przełamać dotychczasową linię orzeczniczą NSA w tego typu sprawach. Wyrok jest prawomocny.

26. edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy była dla naszej kancelarii satysfakcjonująca nie tylko pod względem ilości paneli, które w tym roku przygotowaliśmy (wystąpiliśmy w 4 panelach, z których trzy moderowaliśmy), ale także pod kątem poruszanych przez nas tematów. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Forum, za co serdecznie wszystkim dziękujemy!

Z przyjemnością informujemy, że praca doktorska naszego eksperta, dr. Marcina Romanowicza z Uniwersytetu Warszawskiego, uznana została za najlepszą pracę doktorską w tegorocznej edycji konkursu "Państwa i Prawa". Tematem rozprawy doktorskiej naszego kolegi była: "Kognitywna teoria wykładni prawa".

16 i 17 czerwca odbędą się finały 5. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Organizatorami spotkania są Sąd Arbitrażowy Lewiatan oraz Young Arbitration Practitioners in Poland (YAPP), a DZP, już po raz trzeci, jest "Kancelarią wspierającą" to wydarzenie.

Już za tydzień w Szczecinie rusza IV edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego, którego DZP jest Partnerem Merytorycznym. Wielu naszych ekspertów weźmie czynny udział w tym wydarzeniu, a ponieważ Kongres co roku gromadzi wielu znamienitych prelegentów – praktyków i teoretyków, przedsiębiorców i naukowców, prawodawców oraz tych, na których codzienne działania wpływa tworzone prawo, już dziś zachęcamy do udziału.

partner-750

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była dla naszej kancelarii bardzo satysfakcjonująca. Ponownie mieliśmy okazję współtworzyć wydarzenie, które jest istotne dla rozwoju polskiej gospodarki i daje impulsy do nowych projektów biznesowych. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Kongresu.

Tuż przed majówką wystartował odświeżony blog DZP tworzony przez naszych prawników. Zawsze wychodzimy z założenia, że warto samemu sprawdzić, zachęcamy więc do odwiedzenia http://blog.dzp.pl/ oraz, jak zwykle, do czytania, komentowania, udostępniania i polecania naszych wpisów.

Wczoraj w DZP, w ramach projektu DZP Future, miała miejsce kolejna seria spotkań polskich start-upów z inwestorem. Tym razem kancelaria była gospodarzem spotkań MedTech - z młodymi przedsiębiorcami rozpoczynającymi działalność w branży medycznej, technologii medycznych, w tym telemedycyny, oraz inwestora działającego w tych sektorach rynku.

Z przyjemnością informujemy, że z początkiem maja w ramach Praktyki IP&TMT prowadzonej przez dr Aleksandrę Auleytner, utworzyliśmy w DZP Dział Badań i Rozwoju zajmujący się doradztwem w zakresie komercjalizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz transferu technologii. W ramach tegoż zepołu dołączyli do nas dr Małgorzata Wilińska, Counsel, która została Szefem Działu B&R, oraz Łukasz Górecki, Associate.

Miło nam poinformować, że nasza kancelaria została członkiem współpracującym Global Offset and Countertrade Association (GOCA). Celem stowarzyszenia, które zostało założone w 1986 roku, jest promowanie handlu pomiędzy amerykańskimi producentami i eksporterami a ich zagranicznymi odbiorcami zaangażowanymi w różne formy wymiany kompensacyjnej, bezgotówkowej (barteru) oraz działalności rozliczeniowej.

Właśnie ukazała się rozszerzona, czyli europejska, część rankingu Chambers and Partners. Uzupełnieniem opublikowanych w marcu wyników Global Guide, jest Europe Guide, gdzie zarówno kancelaria DZP, jak i nasi eksperci zostali ponownie wyróżnieni.

18 kwietnia dziennik Rzeczpospolita po raz kolejny nagrodził największe i najlepsze kancelarie prawnicze. Z przyjemnością informujemy, że nasza kancelaria ponownie znalazła się w ścisłej czołówce rankingu zajmując 3. miejsce w kategorii ogólnej liczby prawników pracujących w firmie oraz 3. miejsce pod względem liczby adwokatów i radców prawnych.

Miło nam poinformować, że Katarzyna Kuźma, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki oraz Szefowa Spanish Desk w naszej kancelarii, ponownie została wybrana na 2 letnią kadencję wiceprezesa Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.

Właśnie ukazała się nowa edycja publikacji i rankingu Legal 500 EMEA. Mamy przyjemność poinformować, że DZP jest liderem w kategoriach: Public Law, Dispute Resolution i Insurance, a jako Leading Individuals zostali wskazani - Julita Zimoch-Tuchołka w kategorii Insurance i Paweł Grzejszczak w kategorii Energy and natural resources.

Wczoraj, 7 kwietnia, mieliśmy przyjemność spotkać się z przedstawicielami środowiska compliance podczas, zorganizowanej wspólnie z Lighthouse Consultants, konferencji "Compliance jako narzędzie efektywnego zarządzania ryzykiem i reputacją". W czasie konferencji zaprezentowaliśmy nasz najnowszy raport "Rola compliance w zapobieganiu przestępczości gospodarczej".

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z KONFERENCJI

Z przyjemnością informujemy, że w opublikowanym wczoraj rankingu Chambers Global: The World's Leading Lawyers for Business kancelaria DZP oraz nasi eksperci zostali ponownie rekomendowani. Jak co roku kryteriami oceny prawników były przede wszystkim zrealizowane projekty oraz profesjonalne podejście do klienta, którego opinia jest najistotniejszym czynnikiem.

Miło nam poinformować, że nasza kancelaria została członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. PUIG jest jedną z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, od ponad 20 lat działającą na rzecz rozwoju wzajemnych stosunków gospodarczych i kulturalnych.

W związku ze zbliżającym się terminem posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego (8-9 marca), na którym rozpatrywana będzie ustawa o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (sygn. K 47/15), Fundacja Batorego organizuje spotkanie z Zespołem Ekspertów Prawnych Fundacji Batorego, które odbędzie się 3 marca w siedzibie Fundacji.