Domański Zakrzewski Palinka


Mimo przegranej przed NSA Ministerstwo Zdrowia wydało dzisiaj decyzję, którą odmówiło wydania zgody na refundację leku Translarna dla cierpiącego na postępującą chorobę genetyczną Pawła. U podstaw decyzji Ministerstwa leży m.in. ocena skuteczności klinicznej i praktycznej stosowania Translarny w leczeniu choroby, na którą cierpi wnioskujący o refundację ośmioletni pacjent. Ponadto, Ministerstwo wskazało na znaczne koszty leczenia Translarną oraz na istniejące alternatywne leki.

Startujemy z nowym blogiem tworzonym przez naszych prawników - DZP Compliance Blog. Tym razem skupimy się na skutecznych systemach compliance i przeciwdziałaniu korupcji.

16 listopada w naszej kancelarii odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Założycielskiej Inicjatywy Dronowej. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele kilkunastu podmiotów działających na rynku pojazdów bezzałogowych, jak również reprezentanci strony publicznej.

5 października 2016 r. NSA wydał wyrok, którym udało się doprowadzić do korzystnej dla pacjentów, prokonstytucyjnej wykładni ustawy refundacyjnej a tym samym przełamać dotychczasową linię orzeczniczą NSA w tego typu sprawach. Wyrok jest prawomocny.

26. edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy była dla naszej kancelarii satysfakcjonująca nie tylko pod względem ilości paneli, które w tym roku przygotowaliśmy (wystąpiliśmy w 4 panelach, z których trzy moderowaliśmy), ale także pod kątem poruszanych przez nas tematów. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Forum, za co serdecznie wszystkim dziękujemy!

Z przyjemnością informujemy, że praca doktorska naszego eksperta, dr. Marcina Romanowicza z Uniwersytetu Warszawskiego, uznana została za najlepszą pracę doktorską w tegorocznej edycji konkursu "Państwa i Prawa". Tematem rozprawy doktorskiej naszego kolegi była: "Kognitywna teoria wykładni prawa".

Miło nam poinformować, że 1 lipca do grona Partnerów kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, dołączyli Michał Czarnuch i Tomasz Kaczyński, od lat związani z Praktyką Life Sciences.

Nasza kancelaria wraz z międzynarodową firmą Atos stworzyła unikalną na polskim rynku ofertę ochrony przed cyberzagrożeniami. Doświadczenie firmy Atos w tym obszarze zostało uzupełnione o profesjonalne wsparcie prawne na każdym etapie: przed, w trakcie i po incydencie.

16 i 17 czerwca odbędą się finały 5. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Organizatorami spotkania są Sąd Arbitrażowy Lewiatan oraz Young Arbitration Practitioners in Poland (YAPP), a DZP, już po raz trzeci, jest "Kancelarią wspierającą" to wydarzenie.

Już za tydzień w Szczecinie rusza IV edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego, którego DZP jest Partnerem Merytorycznym. Wielu naszych ekspertów weźmie czynny udział w tym wydarzeniu, a ponieważ Kongres co roku gromadzi wielu znamienitych prelegentów – praktyków i teoretyków, przedsiębiorców i naukowców, prawodawców oraz tych, na których codzienne działania wpływa tworzone prawo, już dziś zachęcamy do udziału.

partner-750

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była dla naszej kancelarii bardzo satysfakcjonująca. Ponownie mieliśmy okazję współtworzyć wydarzenie, które jest istotne dla rozwoju polskiej gospodarki i daje impulsy do nowych projektów biznesowych. Uczestniczyliśmy w wielu owocnych dyskusjach zarówno z panelistami, jak i uczestnikami Kongresu.

Tuż przed majówką wystartował odświeżony blog DZP tworzony przez naszych prawników. Zawsze wychodzimy z założenia, że warto samemu sprawdzić, zachęcamy więc do odwiedzenia http://blog.dzp.pl/ oraz, jak zwykle, do czytania, komentowania, udostępniania i polecania naszych wpisów.

Wczoraj w DZP, w ramach projektu DZP Future, miała miejsce kolejna seria spotkań polskich start-upów z inwestorem. Tym razem kancelaria była gospodarzem spotkań MedTech - z młodymi przedsiębiorcami rozpoczynającymi działalność w branży medycznej, technologii medycznych, w tym telemedycyny, oraz inwestora działającego w tych sektorach rynku.

Z przyjemnością informujemy, że z początkiem maja w ramach Praktyki IP&TMT prowadzonej przez dr Aleksandrę Auleytner, utworzyliśmy w DZP Dział Badań i Rozwoju zajmujący się doradztwem w zakresie komercjalizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz transferu technologii. W ramach tegoż zepołu dołączyli do nas dr Małgorzata Wilińska, Counsel, która została Szefem Działu B&R, oraz Łukasz Górecki, Associate.

Miło nam poinformować, że nasza kancelaria została członkiem współpracującym Global Offset and Countertrade Association (GOCA). Celem stowarzyszenia, które zostało założone w 1986 roku, jest promowanie handlu pomiędzy amerykańskimi producentami i eksporterami a ich zagranicznymi odbiorcami zaangażowanymi w różne formy wymiany kompensacyjnej, bezgotówkowej (barteru) oraz działalności rozliczeniowej.

Właśnie ukazała się rozszerzona, czyli europejska, część rankingu Chambers and Partners. Uzupełnieniem opublikowanych w marcu wyników Global Guide, jest Europe Guide, gdzie zarówno kancelaria DZP, jak i nasi eksperci zostali ponownie wyróżnieni.

18 kwietnia dziennik Rzeczpospolita po raz kolejny nagrodził największe i najlepsze kancelarie prawnicze. Z przyjemnością informujemy, że nasza kancelaria ponownie znalazła się w ścisłej czołówce rankingu zajmując 3. miejsce w kategorii ogólnej liczby prawników pracujących w firmie oraz 3. miejsce pod względem liczby adwokatów i radców prawnych.

Miło nam poinformować, że Katarzyna Kuźma, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki oraz Szefowa Spanish Desk w naszej kancelarii, ponownie została wybrana na 2 letnią kadencję wiceprezesa Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.