CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100

8 grudnia poselski projekt ustawy nowelizującej Prawo farmaceutyczne, przygotowany przez Parlamentarny Zespół do spraw regulacji rynku farmaceutycznego, został wniesiony do Sejmu. Projekt, któremu  nie został nadany jeszcze nr druku, został skierowany do Biura Legislacyjnego oraz Biura Analiz Sejmowych. Treść projektu wniesionego do Sejmu nie została jeszcze zamieszczona na stronie. Dokument, nad którym pracował w/w Zespół można zobaczyć tutaj.

Projektowana nowelizacja Prawa farmaceutycznego, mająca prowadzić do daleko posuniętych zmian na rynku aptecznym, wywołuje duże kontrowersje w branży. Szczególne wątpliwości mogą budzić przewidziane w projekcie ograniczenia geograficzno-demograficzne dla wydawania zezwolenia na prowadzenie apteki oraz zakaz prowadzenia więcej niż 4 aptek. Zakładane jest także ograniczenie możliwości przeprowadzenia przekształceń kapitałowych podmiotów prowadzących apteki.

Więcej o projekcie pisaliśmy w naszych wcześniejszych wpisach na blogu dotyczących debaty Dziennika Gazety Prawnej z udziałem licznych przedstawicieli branży, w tym między innymi Tomasza Kaczyńskiego, partnera w naszej kancelarii.

Będziemy na bieżąco informować o przebiegu procesu legislacyjnego.

Maciej Padamczyk

Maciej Padamczyk


maciej.padamczyk@dzp.pl

Paweł Kaźmierczyk

Paweł Kaźmierczyk
Prawnik, Associate

pawel.kazmierczyk@dzp.pl

Szymon Łajszczak

Szymon Łajszczak


szymon.lajszczak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *