DZP Compliance na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W dniach 5-7 września odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy, które w tym roku organizowane jest pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”Tak jak w latach ubiegłych, jesteśmy Partnerem Forum oraz współtworzymy kilka paneli.

W tym roku, wspólnie z Global Compact Network PolandT-Mobile Polska oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową przygotowujemy dyskusję dotyczącą etyki w biznesie, którą będę miała przyjemność poprowadzić. 6 września zapraszamy do Sali Kiepura (Dom Forum, Budynek C) na panel „Standardy etyczne w Polsce: biznes – człowiek – państwo” (13.15 – 14.15).

Panel rozpoczniemy od prezentacji raportu pt. „Przeciwdziałanie korupcji i nadużyciom – systemowa ochrona sygnalistów w Polsce” przygotowanego przez Global Compact, kancelarię DZP oraz Partnerów Programu „Standard Etyki w Polsce”.

W części poświęconej wpływowi standardów etyki na biznes będziemy dyskutować o tym, jaką rolę pełnią kodeksy branżowe, czy samoregulacja jest potrzebna i jak prawodawca reaguje na samoregulację branżową? Przedstawimy także „Standard Minimum Programu Etycznego” jako przejaw samoregulacji biznesowej w ramach 2 filaru Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka. 

W drugiej części skupimy się na współpracy na polu państwo – biznes, czyli zagadnieniach etyki jako źródła przewagi konkurencyjnej oraz wymogu względem odpowiedzialnego przedsiębiorstwa. 

Na końcu przyjrzymy się ustawowej ochronie sygnalistów. Czy potrzebujemy systemowych rozwiązań i jakie powinny być podstawowe założenia regulacji służącej ochronie sygnalistów? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy jest potrzebna kompleksowa ustawa regulującą tę materię.

Uczestnicy i komentatorzy:

  • Marcin Gomoła, Compliance Officer, T-Mobile Polska / Przewodniczący Komisji Compliance przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo Handlowej
  • Piotr Janiszewski, Prezes Zarządu, Skanska
  • Wiesław Jasiński, Prezes, Energa Operator
  • Mariusz Haładyj, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju
  • Robert Lizak, Centralne Biuro Antykorupcyjne
  • Wojciech Nagel, Prezes Rady Giełdy, Giełda Papierów Wartościowych
  • Paweł Prochorow, Korespondent, Ekspert, Agencja RosBusinessConsultin
  • Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny, Global Compact Network Poland
  • Małgorzata Żurowska, Dyrektor Działu Prawnego, BASF Polska

Moderator:

  • Anna Partyka-Opiela, Radca Prawny, Lider Zespołu Compliance, Domański Zakrzewski Palinka

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy nie może zabraknąć ścieżki programowej, którą jest Forum Ochrony Zdrowia. Jak co roku, będzie ono miejscem dyskusji dotyczącej aktualnych problemów rynku medycznego w Polsce oraz zachodzących przemian prowadzących do zwiększenia efektywności systemu ochrony zdrowia. Nasza kancelaria jest po raz kolejny Partnerem Merytorycznym tej ścieżki. 5 września, w Sali Medicus (Dom Forum, Budynek C), w godz. 16.25 – 17.25, zapraszamy na panel pt. „E-zdrowie – projekty na poziomie centralnym, platformy regionalne, rejestry medyczne, wykorzystanie danych medycznych dla dobra pacjenta i systemu”, który będzie moderował Michał Czarnuch.

Z kolei Marek Świątkowski, już po raz czwarty, organizuje debatę o polskich przedsiębiorcach. Tym razem poruszy temat konkurencji – 6 września zapraszamy do Sali Podkarpackie (Dom Forum, Budynek C) na panel „Polscy prywatni przedsiębiorcy vs. globalne koncerny – kiedy zaczyna się konkurencja i jak ją wygrywać?” (15.35 – 16.50).

Do zobaczenia 5 września w Krynicy!

Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: http://www.forum-ekonomiczne.pl

dr Anna Partyka-Opiela

dr Anna Partyka-Opiela
Radca Prawny, Partner

anna.partyka-opiela@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *