Funkcjonujące systemy compliance – porównanie z wymogami ISO 37001

1 grudnia odbyła się konferencja Polskiego Komitetu Normalizacyjnego „Systemowe podejście do przeciwdziałania korupcji. Norma ISO 37001”, której patronem było Centralne Biuro Antykorupcyjne, Krajowa Izba Gospodarcza i Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Zespół compliance DZP został zaproszony na to wydarzenie, dlatego wspólnie z Krzysztofem Krakiem mieliśmy okazję zaprezentować temat „Funkcjonujące systemy compliance – porównanie z wymogami ISO 37001„.

W naszym wystąpieniu wskazaliśmy na różnorodność funkcjonujących systemów compliance w korporacjach międzynarodowych, spółkach kapitałowych i w administracji publicznej w Polsce oraz opowiedzieliśmy o doświadczeniach DZP wynikających z wdrażania ich. Przedstawiliśmy także cechy i zalety nowej normy ISO 37001 Anti-bribery management systems – Requirements with guidance for use. Norma ta zawiera wymagania i wytyczne dotyczące tworzenia, wdrażania, utrzymania i poprawy systemu zarządzania działaniami antykorupcyjnymi.

Więcej na temat samej konferencji znajdziecie na stronie organizatora: http://www.pkn.pl/news/2016/12/czy-normalizacja-pomoze-w-przeciwdzialaniu-korupcji

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

dr Anna Partyka-Opiela

dr Anna Partyka-Opiela
Radca Prawny, Partner

anna.partyka-opiela@dzp.pl

Krzysztof Krak

Krzysztof Krak


krzysztof.krak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *