Skuteczny system compliance jako czynnik sukcesu w branży chemii budowlanej

W czasie 4. edycji Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej, Anna Partyka-Opiela, Senior Associate z kancelarii DZP i jedna z autorek naszego bloga, przedstawiła w jaki sposób wdrożenie systemu compliance może wpłynąć na sytuację spółki i jej pozycję na rynku. W swym wystąpieniu omówiła także cechy i zalety systemu zarządzania działaniami antykorupcyjnymi (norma ISO 37001).

Przypadki nadużyć oraz naruszeń prawa i regulacji mogą wpłynąć negatywnie na reputację firmy. Wdrożony odpowiednio system compliance i przeciwdziałania korupcji może skutecznie zapobiec powstawaniu ryzyka działań niezgodnych z regułami prawa. To także minimalizacja negatywnych konsekwencji oraz usprawnienie efektywności reakcji na występujące przypadki nadużyć. Certyfikowanie wdrożenia standardów określonych normą ISO 37001, może podnieść wiarygodność i bezpieczeństwo firmy, która realizuje rozległe projekty i inwestycje.

Więcej na temat samej konferencji znajdziecie na stronie organizatora: http://www.chemiaibiznes.com.pl/aktualnosc/relacja-z-iv-konferencji-przemyslu-chemii-budowlanej

Krzysztof Krak

Krzysztof Krak


krzysztof.krak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *