VII Krajowa Konferencja „Ocena Kontroli Zarządczej w Polsce”

W dniach 24-25 kwietnia odbędzie się 7. Krajowa Konferencja pt. „Ocena Kontroli Zarządczej w Polsce. Skuteczność kontroli zarządczej w kontekście nadużyć i korupcji„. Zachęcam do udziału w wydarzeniu, a w szczególności zapraszam na moją prelekcję pt. „System Zarządzania Antykorupcyjnego – ISO 37001. Czy może stać się skutecznym narzędziem przeciwdziałania korupcji?„.

W swoim wystąpieniu omówię czym jest norma ISO 37001 i jakie są korzyści z jej wdrożenia? Jakie warunki należy spełnić, aby się przygotować do certyfikacji? Wskażę, czy wprowadzenie tej normy może uchronić od odpowiedzialności za czyny popełnione przez pracowników. Spróbuję też przedstawić, czy wdrożenie normy to chwilowa moda czy jednak ma ona szansę na sukces. Odniosę się też do tego, jak ten system zarządzania może wpływać na skuteczność działań audytowych.

Głównym celem tegorocznej konferencji jest próba oceny skuteczności kontroli zarządczej w obliczu zagrożeń nadużyciami i korupcją, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii oświadczeń o stanie kontroli zarządczej, rzetelnej analizy ryzyka, adekwatności mechanizmów kontrolnych oraz funkcjonowania służb audytu i kontroli wewnętrznej.

Więcej informacji nt. konferencji znajdą Państwo na stronie organizatora: http://www.pikw.pl/

Krzysztof Krak

Krzysztof Krak


krzysztof.krak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *