EKS 2017: Prawo to za mało, żeby walczyć z korupcją

Właśnie kończy się trzecia edycja Europejskiego Kongresu Samorządów. Wydarzenie było okazją do wymiany poglądów oraz spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Kancelaria DZP była Partnerem wydarzenia.

Zespół Compliance kancelarii DZP przygotował na to wydarzenie panel „Jak efektywnie zapobiegać korupcji – z perspektywy organów zarządczych i nadzorczych w jst?„, który miałam przyjemność otworzyć i moderować, a w którym udział wzięli: Wadim Tyszkiewicz, Prezydent, Urząd Miejski w Nowej Soli, Andrzej Porawski, Dyrektor Biura, Związek Miast Polskich, Bernadeta Skóbel, Radca prawny, Związek Powiatów Polskich, Maciej Wnuk, Praktyk antykorupcyjny, Niezależny Ekspert oraz Andrzej Baś, Naczelnik Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie.

Wielu przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego pochylało się nad problemem korupcji – jak duży to kłopot dla samorządów i czy można skutecznie z nim walczyć? Uczestnicy panelu dyskusyjnego, dowiedzieli się jaka jest skala problemu korupcji w Polsce, jakie obszary działalności samorządów są na nią najbardziej narażone oraz gdzie szukać źródeł ryzyka korupcji. Na koniec uczestnicy rozmawiali o tym, co jednostki samorządu terytorialnego mogą zrobić, aby jej efektywnie zapobiegać.

Zachęcam do przeczytania pełnej relacji z naszego panelu – http://www.rp.pl/Zycie-Regionow/303279841-Prawo-to-za-malo-zeby-walczyc–z-korupcja.html/

dr Anna Partyka-Opiela

dr Anna Partyka-Opiela
Radca Prawny, Partner

anna.partyka-opiela@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *