Wojciech Dziomdziora na konferencji GIODO & PIIT dotyczącej danych osobowych

16 grudnia 2016 r. odbyła się Konferencja GIODO & PIIT zatytułowana „Ochrona danych osobowych – wyzwania dla sektora teleinformatycznego w perspektywie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych„.

Konferencję otworzył Prezes Izby Ireneusz Piecuch, który m.in. wskazał na konieczność koordynacji przepisów o ochronie danych osobowych i prawa telekomunikacyjnego, a także współdziałania właściwych organów regulacyjnych – Generalnego Inspektora Danych Osobowych i Prezesa UKE.

Następnie głos zabrała pani Minister Edyta Bielak-Jooma, która mówiła m.in. o trwających pracach dotyczących wdrożenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych w Polsce i całej Unii Europejskiej.

Kolejnym mówcą był Wojciech Dziomdziora, Wiceprezes Izby i autor naszego bloga IP Law Blog, który zaprezentował prace Izby dotyczące ochrony danych osobowych oraz przepisy dotyczące kodeksów postępowania (prezentacja jest dostępna w tym miejscu). Konferencja zakończyła się żywą dyskusją uczestników.

Po zakończeniu konferencji Minister Edyta Bielak-Jooma i Prezes Ireneusz Piecuch podpisali porozumienie o współpracy między GIODO a PIIT.

Relacja z konferencji jest także dostępna na stronie PIIT – http://www.piit.org.pl/-/piit-konferencja-polaczona-z-podpisaniem-porozumienia-giodo-piit#ad-image-7

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *