8 sierpnia w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” podpisano umowę na wdrożenie systemu informatycznego wspomagającego pracę Centralnej Pracowni Leku Cytostatycznego. Zakup został sfinansowany przez Fundację Ex-Animo, a jego wartość przekracza 500 tys. PLN. Ekspertem prawnym, który pro bono wspierał Fundację i kierował pracami związanymi z negocjacjami treści umowy był Tadeusz Piątek, Counsel w Praktyce IP&TMT naszej kancelarii.

Nowoczesne oprogramowanie znacznie poprawi jakość i efektywność pracy Centrum Zdrowia Dziecka. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na wyniki leczenia pacjentów onkologicznych.

Program umożliwi precyzyjne przygotowanie leku przez Pracownię Leku Cytostatycznego, dzięki bezpośredniemu połączeniu przekazu informacji z Kliniki do Pracowni. W dalszej kolejności, przełoży się to na bardziej racjonalną gospodarkę lekami onkologicznymi, a tym samym oszczędności dla CZD. Za pomocą programu możliwa będzie również bieżąca rejestracja i kontrola produkcji leków, co zwiększy bezpieczeństwo farmakoterapii.

Źródło: https://czd.pl/

Jakub Kubalski

Jakub Kubalski
Adwokat, Senior Associate

jakub.kubalski@dzp.pl

Jeden komentarz

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *