II edycja studiów podyplomowych – Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki

Jak znaleźć biznes, który przynosi natchnienie?

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Podyplomowych Studiów Menedżerskich Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki.

Studia organizowane przez Wydział Zarządzania UW we współpracy z kancelarią prawną Domański Zakrzewski Palinka sp. k., mają na celu przygotowanie do skutecznego zarządzania i orientowania się na rynku dzieł sztuki. Program studiów adresowany jest do doradców inwestycyjnych, pracowników muzeów i galerii prywatnych, domów aukcyjnych, antykwariuszy, kuratorów prywatnych kolekcji oraz osób zainteresowanych inwestowaniem w sztukę.

Program studiów

W programie studiów kompleksowo  zostaje ujęta wiedza z zakresu sztuki, prawa biznesu i inwestycji, do tej pory pomijana lub rozproszona na różnych kierunkach nauczania. Plan studiów opracowany został przez wybitnych specjalistów i praktyków z  dziedzin zarządzania, nauk prawnych, muzealnictwa oraz działaczy związanych z galeriami i domami aukcyjnymi. Twórcy  programu  skupią się przede wszystkim na zagadnieniach praktycznych, niezbędnych w szczególności do:

 • Orientowania się w poszczególnych dziedzinach rynku sztuki, w tym malarstwa, plakatu, rzeźby, fotografii oraz wzornictwa i grafiki użytkowej;
 • Zarządzania domem aukcyjnym, galerią i antykwariatem;
 • Poznania metod podrabiania dzieł sztuki oraz metod walki z fałszerstwami;
 • Tworzenia kolekcji prywatnych i strategii kolekcjonowania;
 • Poruszania się po najważniejszych targach sztuki, w tym Art Basel, Frieze FIAC, Paris Photo;
 • Orientowania się w polskim rynku antykwarycznym;
 • Pozyskiwania dzieła sztuki do zbiorów prywatnych i muzeów;
 • Współpracy z kuratorami;
 • Organizacji pracy nad wystawami;
 • Orientowania się w problematyce prawnej i podatkowej obrotu dziełami sztuki;
 • Korzystania z instrumentów marketingu kultury.

Wykładowcy

W projekcie biorą udział znamienici wykładowcy ze świata sztuki, prawa i zarządzania. Oprócz specjalistów z Wydziału Zarządzania, są nimi osoby związane z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Spectra Art Space, Galerią Raster, Desą, Muzeum Warszawy oraz Kancelarią Prawną DZP. Wykłady poprowadzą m.in. Joanna Mytkowska, Anna Muszyńska, Łukasz Gorczyca, Bogna Świątkowska, Juliusz Windorbski, Agnieszka Tarasiuk, Marta Dziewańska, Sebastian Cichocki, dr Jarosław Trybuś, Karolina Nowak-Sarbińska, Grzegorz Piątek. oraz członkowie naszego Zespołu – Aleksandra Auleytner, Wojciech Dziomdziora  oraz Tadeusz Piątek.

Kierownikiem studiów jest Aleksandra Auleytner.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie studiów.

Rekrutacja trwa! Więcej informacji o studiach jest dostępnych pod linkiem.

Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki – nowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Ewentualne pytania dotyczące studiów, w tym związane z rekrutacją, można zgłaszać pod numerami telefonu 22 55 34 181, 22 55 34 005 – Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

dr Aleksandra Auleytner

dr Aleksandra Auleytner
Radca Prawny, Partner

aleksandra.auleytner@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *