DZP na sejmiku dronowym

31 stycznia 2017 r. z naszym, tj. DZP udziałem odbył się w Warszawie w Ministerstwie Rozwoju Sejmik Dronowy – konferencja o wyzwaniach rynku dronowego w świetle Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Gospodarzem konferencji była wiceminister Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwa Rozwoju, a głównym organizatorem Sławomir Kosielinśki z Fundacji Instytut Mikromakro. Sławek wraz z dr. Anną Partyką-Opielą brawurowo poprowadzili całą konferencję.

Konferencja rozpoczęła się wystąpieniem minister J. Emilewicz. Kolejnym punktem był panel otwierający, w którym udział wzięła dr. Aleksandra Auleytner, Partner i Szef Praktyki IP&TMT w kancelarii DZP. Aleksandra przedstawiła szereg wyzwań prawnych związanych z dronami jako elementem Przemysłu 4.0. Wiele z tych kwestii znalazło zresztą swoje odzwierciedlenie w artykule A. Auleytner i W. Dziomdziory opublikowanym w raporcie poświęconym polskiemu rynkowi dronów – https://www.dzp.pl/z-kancelarii/2225-badanie-rynku-dronow-w-polsce-2016-wnioski-i-rekomendacje

W konferencji wzięło udział 220 osób.  Przedstawiciele niemal 100 podmiotów gospodarczych wypełniło deklarację woli przystąpienia do dronowej organizacji branżowej. Daje to nadzieję na stworzenie Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych, która jest naturalną konsekwencją działań podjętych w ramach Inicjatywy Dronowej. Nasza kancelaria wspiera tę inicjatywę prawnie i organizacyjnie od samego jej zarania – https://www.dzp.pl/z-kancelarii/2173-przedstawiciele-branzy-uav-podpisuja-deklaracje-wspolpracy . O kwestiach prawno–organizacyjnych związanych z samoorganizacją przedsiębiorców mówiła Anna Hlebicka-Józefowicz.

Przed nami kolejne działania związane z powoływaniem organizacji przedsiębiorców sektora dronów i szereg analiz prawnych, które będą ułatwiać działania przedsiębiorców w tym zakresie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *