O neutralności w miejscu pracy na HR Summit 2016

3. edycja Kongresu HR Summit już prawie za nami. W tym roku wydarzenie było podzielone na dwie sekcje tematyczne – pierwszy dzień pod hasłem „HR Inspiracje” (czyli zaproszenie do świata inspiracji, do wysłuchania ludzi, którzy każdego dnia osiągają swoją pracą kolejne cele, którzy inspirują do działania, podejmowania odważnych decyzji, zupełnie nowego spojrzenia na to, co widzi się każdego dnia), a drugi  „HR w akcji” (czyli liczne case studies ekspertów – praktyków, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą – wystąpienia w dwóch blokach tematycznych: Uwalnianie potencjału różnorodności oraz Stare wyzwania, nowe podejścia).

Na Kongresie nie mogło zabraknąć kancelarii DZP. Byliśmy nie tylko Partnerem tego wydarzenia, ale przede wszystkim mieliśmy szansę podzielić się z Państwem naszą wiedzą. Drugiego dnia, w ścieżce „Utrwalenie potencjału różnorodności” wystąpił Bogusław Kapłon, który opowiedział o neutralności w miejscu pracy, czyli o tym na ile może sobie pozwolić pracodawca, aby nie naruszyć zasad równego traktowania pracowników.

W czasie prezentacji staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest pozycja pracodawcy w sytuacjach, gdy coraz częściej „inność” staje się powodem konfliktu w pracy. Inny jest bowiem ochroniarz, który prywatnie uczestniczy w paradzie równości. Pielęgniarka nosząca krzyżyk w pracy. Katechetka w ciąży pozamałżeńskiej. Lekarka propagująca w klinice zakaz aborcji. Inny to również urzędnik neonazista i drukarz odmawiający wykonania materiałów dla organizacji LGTB. Czy pracodawca ma obowiązek propagowania absolutnej neutralności? A może powinien opowiedzieć się po czyjejś stronie? Zajrzeliśmy za kulisy konfliktów i na salę sądową.

Wszystkim, z którymi mieliśmy szansę się spotkać, jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Agata Mierzwa

Agata Mierzwa
Adwokat, Partner

agata.mierzwa@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *