Healthcare and medicine.

W dniach 8-10 marca 2018 r. w Katowicach miał miejsce III Kongres Wyzwań Zdrowotnych (HCC – Health Challenges Congress). W panelu „Elektroniczna dokumentacja medyczna – konfrontacje” nasz zespół reprezentował Piotr Najbuk, szef zespołu healthcare.

Kongres jest miejscem dyskusji o aktualnych wyzwaniach dotyczących ochrony zdrowia, którą prowadzą specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele świata nauki, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów.

Panel dotyczący elektronicznej dokumentacji medycznej prezentował najważniejsze kwestie związane z procesem jej wdrażania z perspektywy zarządzających szpitalami, firm informatycznych oraz ustawodawcy i urzędów centralnych. Piotr Najbuk podkreślił znaczenie świadomości zmian prawnych w tym zakresie, które wynikają z prawa krajowego oraz unijnego, w tym m.in. z RODO, czyli ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, które zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 r. i „będzie miało ogromny wpływ również na przetwarzanie danych zawartych w dokumentacji medycznej, począwszy od kwestii udostępniania dokumentacji medycznej, a skończywszy na sankcjach za niewłaściwe jej udostępnianie”.

Pełna wypowiedź dostępna jest pod linkiem.

Michał Czarnuch

Michał Czarnuch
Adwokat, Partner

michal.czarnuch@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *