Dr Mateusz Mądry dołącza do zespołu DZP

Miło nam poinformować, że do naszego zespołu powrócił po kilku latach dr Mateusz Mądry, radca prawny. Mateusz Jest specjalistą z zakresu prawa farmaceutycznego, wyrobów medycznych i innowacyjnych technologii zarówno na gruncie krajowym jak i międzynarodowym.

W latach 2014–2016 pracował w departamencie prawnym Europejskiej Agencji Leków, gdzie współtworzył unijną praktykę regulacyjną oraz akty prawa miękkiego dla sektora life sciences. Następnie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rejestracji i Badań Klinicznych Produktów Leczniczych Weterynaryjnych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. W tym czasie reprezentował Polskę w Komisji Europejskiej w grupach roboczych oraz Standing Committee. Wcześniej pracował także w Ministerstwie Zdrowia.

Mateusz skupiał się także na pracy naukowej- na Uniwersytecie Warszawskim obronił doktorat z zakresu prawa i postępowania administracyjnego. Jest autorem i współautorem licznych publikacji dotyczących prawa farmaceutycznego, prawa konkurencji i postępowania administracyjnego.

W DZP Mateusz będzie zajmował się doradztwem na rzecz klientów sektora farmaceutycznego oraz wyrobów medycznych ze szczególnym uwzględnieniem obszaru regulatory i postępowań administracyjnych. Liczymy, że jego unikalne doświadczenie i wiedza będą wartością dodaną świadczonej przez DZP pomocy prawnej.

Michał Czarnuch

Michał Czarnuch
Adwokat, Partner

michal.czarnuch@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *