Witamy na Life Sciences Law Blog prowadzonym przez prawników z Zespołu Doradztwa dla Branży Medycznej i Biotechnologii DZP. Jest to pierwszy w Polsce specjalistyczny blog prawniczy prowadzony pod auspicjami czołowej kancelarii prawnej.

Zdecydowaliśmy się udostępnić treść naszego bloga na wolnej licencji Creative Commons (więcej informacji »), gdyż uważamy, że jest to zarówno idea warta popularyzacji, jak i narzędzie czyniące nasz blog bardziej użytecznym dla Państwa.

Blog będzie jednocześnie spełniać funkcję archiwum publikacji prawników naszego Zespołu, dlatego też niektóre zamieszczone tu teksty były już wcześniej publikowane w prasie i z tego powodu mają starsze daty.

– dr Marcin Matczak
Redaktor naczelny

prof. Marcin Matczak

prof. Marcin Matczak
Radca Prawny, Partner

marcin.matczak@dzp.pl

komentarze 2

 1. Tomasz Zalewski

  Pozwolę sobie po koleżeńsku zwrócić uwage, iż zapis „DZP ani autorzy poszczególnych tekstów nie odpowiadają za treść niniejszego bloga ani poszczególnych wpisów” ma się nijak do art. 38 prawa prasowego. Jak się już podjęło decyzję o rejestracji bloga jako prasy, to trzeba zjeść tę żabę… Pozdrawiam.

  • mm
   dr Marcin Matczak

   Dziękuję w imieniu Zespołu za koleżeńską czujność. Regulacje prawa prasowego są nam znane (m.in. dlatego zarejestrowaliśmy blog jako czasopismo), a notka o odpowiedzialności miała w naszym zamierzeniu służyć jedynie zasygnalizowaniu, aby nasi klienci nie traktowali wpisów jako opinii prawnych. Wydaje się jednak, że sformułowanie w niej zawarte powinno być doprecyzowane, co niebawem uczynimy, aby nie było żadnych wątpliwości. Jeszcze raz dziękuję za szczególny dla nas, bo pierwszy w historii naszego bloga komentarz 🙂

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *