Ochrona zdrowia na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W dniach 5-7 września odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy, które w tym roku organizowane jest pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”. Tak jak w latach ubiegłych, jesteśmy Partnerem Forum oraz współtworzymy kilka paneli.

W ramach wydarzenia zaplanowane jest kilkanaście ścieżek programowych. Jedną z nich jest Forum Ochrony Zdrowia. Jak co roku, będzie ono miejscem dyskusji dotyczącej aktualnych problemów rynku medycznego w Polsce oraz zachodzących przemian prowadzących do zwiększenia efektywności systemu ochrony zdrowia. Nasza kancelaria ponownie jest Partnerem Merytorycznym tej ścieżki.

5 września, w Sali Medicus (Dom Forum, Budynek C), w godz. 16.25 – 17.25, zapraszam na panel pt. „E-zdrowie – projekty na poziomie centralnym, platformy regionalne, rejestry medyczne, wykorzystanie danych medycznych dla dobra pacjenta i systemu”, który będę miał przyjemność moderować.

Dyskusja będzie toczyła się wokół zmian systemowych, które należy wprowadzić w celu zwiększenia wykorzystania potencjału elektronizacji danych medycznych. Paneliści omówią stan obecny i zakres realizacji projektów informatycznych w sektorze ochrony zdrowia, a także szanse i bariery oraz harmonogram zmian w przypadku Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, e-recepty, e-zlecenia, e-skierowania.

Poruszona zostanie także kwestia outsourcingu przetwarzania danych o stanie zdrowia, w tym także rozwiązań z wykorzystaniem architektury chmurowej. Na koniec uczestnicy zajmą się tematem rejestrów medycznych, które mogą służyć jako narzędzia realizacji polityk zdrowotnych (zagadnienia dot. jakości w zdrowiu, monitorowania świadczeń gwarantowanych, wpływu na decyzje o objęciu finansowaniem świadczeń medycznych), jak również podejmowania decyzji terapeutycznych dotyczących konkretnych pacjentów.

Uczestnicy:

  • Jaroslaw J. Fedorowski, Prezes Zarządu, Polska Federacja Szpitali
  • Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, Dyrektor, Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ
  • Zyta Kaźmierczak-Zagóska, Wiceprezes, Naczelna Izba Lekarska
  • Agnieszka Kister, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia
  • Zofia Małas, Prezes, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych
  • Sławomir Polukord, Dyrektor ds. Rozwoju, Microsoft
  • Marcin Węgrzyniak, Dyrektor, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Moderator:

  • Michał Czarnuch, Adwokat, Partner, Domański Zakrzewski Palinka

Ponadto, wspólnie z Global Compact Network PolandT-Mobile Polska oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową przygotowujemy dyskusję dotyczącą etyki w biznesie. Poprowadzi ją Anna Partyka-Opiela, a udział w niej wezmą przedstawiciele biznesu (m.in. Skanska, BASF, Energa Operator), Ministerstwa Rozwoju oraz Giełdy Papierów Wartościowych. 6 września zapraszamy do Sali Kiepura (Dom Forum, Budynek C) na panel „Standardy etyczne w Polsce: biznes – człowiek – państwo(13.15 – 14.15).

Z kolei Marek Świątkowski, już po raz czwarty, organizuje debatę o polskich przedsiębiorcach. Tym razem poruszy temat konkurencji – 6 września zapraszamy do Sali Podkarpackie (Dom Forum, Budynek C) na panel „Polscy prywatni przedsiębiorcy vs. globalne koncerny – kiedy zaczyna się konkurencja i jak ją wygrywać?” (15.35 – 16.50).

Do zobaczenia 5 września w Krynicy!

Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: http://www.forum-ekonomiczne.pl

Michał Czarnuch

Michał Czarnuch
Adwokat, Partner

michal.czarnuch@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *