Jak zaadresować ryzyka związane z przedłużaniem refundacji i przekroczeniem całkowitego budżetu na refundację? Na takie oraz inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas śniadań biznesowych, które odbyły się w Kancelarii DZP w zeszłym tygodniu (9 i 11 czerwca). Wspólnie z firmą Sequence HC Partners mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli przeszło 40 wiodących firm z branży farmaceutycznej.

Tematyką śniadań były kwestie związane z ryzykiem:

  • delistingu refundowanych obecnie leków, środków spożywczych oraz wyrobów medycznych;
  • wystąpienia ustawowego paybacku oraz wyliczaniem kwoty zwrotu dla poszczególnych przedsiębiorców.

2

Wśród uczestników największe zainteresowanie wzbudziły opracowania analityczne przygotowane przez firmę Sequence oraz analiza prawna przepisów wzbudzających wątpliwości interpretacyjne, przygotowana przez naszych kolegów.

Bardzo ciekawa była również dyskusja oraz wymiana dotychczasowych doświadczeń związanych z postępowaniami refundacyjnymi, przeprowadzona w gronie zaproszonych gości – liderów zespołów public affairs oraz market access.

5

6

Ze strony firmy Sequence HC Partners spotkanie prowadzili Anna Smaga oraz Piotr Grzybała, którzy wraz z Magdaleną Mikułowską przygotowali bardzo interesujący materiał analityczny. Naszą kancelarię reprezentowali natomiast adw. Marcin Pieklak oraz adw. Michał Czarnuch, którzy analizowali obecny stan prawny oraz wraz z pozostałymi prelegentami wyjaśnili jak budować strategię firmy w obliczu nowych wyzwań.

3

4

Mamy nadzieję, że spotkanie z nami przybliżyło uczestnikom problematykę nadchodzących wyzwań.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i merytoryczny udział w dyskusji.

Zachęcamy do uczestnictwa w naszych kolejnych spotkaniach.

12

Made with Square InstaPic

Marcin Pieklak

Marcin Pieklak
Adwokat, Senior Associate

marcin.pieklak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *