W dniu 10 maja 2012 roku na portalu rynekzdrowia.pl ukazał się artykuł prasowy o tytule „Zakaz reklamy aptek: czekanie na pierwszy wyrok?”

W artykule, w części oznaczonej śródtytułem „Relatywizm w cenie”, ukazały się informacje sugerujące, że kancelaria DZP opracowała dwie sprzeczne ze sobą opinie prawne. Jedną z tych opinii miałaby rzekomo być opinia wydana na zlecenie spółki DOZ.

W związku z powyższą informacją, pragniemy za pośrednictwem niniejszego bloga zdecydowanie oświadczyć, że kancelaria DZP nigdy nie przygotowywała opinii dla spółki DOZ. Informacja zawarta w artykule jest więc nieprawdziwa i powinna zostać sprostowana. Dodatkowo, w wyżej wymienionym tekście pojawiają się też nieprecyzyjne sformułowania wprowadzające czytelnika w błąd. Żałujemy, że Pani Redaktor Luiza Jakubiak, autorka artykułu, nie skontaktowała się z kancelarią w celu uzyskania precyzyjnych informacji od prawników bezpośrednio zaangażowanych w projekt, na który się powołuje.

Pragniemy także jednoznacznie oświadczyć, że kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k., przestrzega zasad etyki obowiązujących adwokatów i radców prawnych, w tym nigdy nie wydaje wykluczających się wzajemnie opinii prawnych.

prof. Marcin Matczak

prof. Marcin Matczak
Radca Prawny, Partner

marcin.matczak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *