flour background

Wraca temat powołania jednej inspekcji odpowiadającej za bezpieczeństwo żywności. Podobny pomysł pojawia się od wielu lat. W zeszłej kadencji pojawił sie nawet projekt ustawy. Z jakim projektem będziemy mieli tym razem do czynienia? 

Jak donosi portalspożywczy.pl Minister Rolnictwa zapowiedział powołanie Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności, która ma skupiać kompetencje Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz wybrane kompetencje Inspekcji Sanitarnej i Handlowej. To założenie przypomina propozycję z zeszłej kadencji, o której pisaliśmy w 2014 r., która finalnie nie została jednak wdrożona. Wówczas nie uniknięto umieszczenia w projekcie rozwiązań problematycznych jak np. niejasnego podziału kompetencji nadzorczych. Zachęcamy zatem do przypomnienia tamtego projektu i naszego komentarza

Jaki będzie nowy projekt i czy uniknie błędów projektu z 2014 r.? Będzie można to ocenić, gdy medialne zapowiedzi zostaną przekute na konkretny projekt legislacyjny.

Michał Tracz

Michał Tracz


michal.tracz@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *