25 lipca mieliśmy przyjemność gościć ponad 100 uczestników na seminarium „Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – wyzwania dla samorządów. Organizacja systemu. Odbiór odpadów” zorganizowanym przez kancelarię Domański Zakrzewski Palinka w ramach cyklu spotkań skierowanych dla władz i podmiotów samorządowych. Program seminarium jest dostępny na stronie https://www.dzp.pl/files/Konferencje/Program-25-07-2012.pdf

W trakcie seminarium staraliśmy się omówić kwestie związane z powierzeniem zadań z zakresu gospodarki odpadami związkom komunalnym, zagadnienia dotyczące opłaty za zagospodarowanie odpadów i selektywnej zbiórki odpadów oraz przeprowadzenia przetargów na odbiór odpadów.

Nasz gość specjalny Pan Jordi Salvany z grupy Ferrovial Servicios reprezentowanej w Polsce przez spółkę FBSerwis S.A.  z ogromną pasją opowiadał o systemie gospodarowania odpadami i modelu odbioru odpadów w Barcelonie.

Eksperci z kancelarii DZP (od lewej: Karolina Szymczak, Magdalena Zabłocka, Wojciech Hartung i Daniel Chojnacki) oraz Pan Jordi Salvany odpowiadali na pytania uczestników związane w szczególności z możliwościami bezpośredniego powierzenia spółkom gminnym zadań z zakresu gospodarki odpadami, opłatą za gospodarowanie odpadami oraz przepisami przejściowymi do nowelizacji.

Seminarium moderowała Katarzyna Kuźma, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP i Redaktor Naczelny naszego bloga.

Na wiele pytań i wątpliwości nie udało nam się niestety w ciągu tak krótkiego spotkania odpowiedzieć. Postaramy się uczynić to na naszym blogu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

 

Karolina Szymczak

Karolina Szymczak


karolina.szymczak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *