Jest mi niezwykle miło poinformować, iż prawnicy z naszej kancelarii – autorzy bloga DZP dla środowiska, napisali również komentarz do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach („UCPG”), którego pierwsza część ukaże się w Dzienniku Gazecie Prawnej w dniu 28 listopada 2012 r. Komentarz koncentruje się na kwestiach związanych z nowelizacją UCPG.

Pierwsza część komentarza obejmuje artykuły do piątego włącznie. Druga część komentarza, która ukaże się w grudniu 2012 r., będzie koncentrować się na przetargach na odbieranie lub odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz opłacie za gospodarowanie odpadami.

Staraliśmy się komentować przepisy UCPG w sposób jak najbardziej praktyczny, poruszając problemy, z którymi borykają się uczestniczy rynku gospodarowania odpadami. Uwagi o charakterze czysto teoretycznym ograniczyliśmy do niezbędnego minimum, jednak często były one konieczne dla uzasadnienia naszego stanowiska. Staraliśmy się także przedstawić stanowiska i poglądy wyrażone do tej pory w kontrowersyjnych kwestiach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi.

W pracy nad komentarzem przyświecał nam jeden podstawowy cel – żeby komentarz nie kończył się tam, gdzie zaczyna się problem.

Zachęcamy do lektury i zapraszamy Państwa do komentowania 🙂 tej publikacji na naszym blogu.

Komentarz do ustawy z 13.09.1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Marcin Krakowiak

Marcin Krakowiak
Radca Prawny, Partner

marcin.krakowiak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *