Recycling symbol on brown paper tag. Concept of environmental awareness, eco lifestyle and green eco-friendly shipping.

Daniel Chojnacki na zaproszenie BiznesAlert.pl brał udział w debacie redakcyjnej dotyczącej wyzwań stojących przed branżą ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w kontekście wymagań Circular Economy (Gospodarki o Obiegu Zamkniętym).

Debata pt. „Rynek gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w Polsce. Perspektywa 2030” odbyła się 13 marca, a udział w niej brali przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju – podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz, ekspert Instytut Sobieskiego – Tomasz Styś, autor raportu na temat gospodarowania ZSEE oraz przedstawiciele organizacji odzysku ZSEE, zakładów przetwarzania ZSEE i podmiotów wprowadzających sprzęt elektryczny i elektroniczny na rynek.

Daniel Chojnacki przedstawił uczestnikom dyskusji konkluzje z przygotowanego przez kancelarię DZP na zlecenie Związku Pracodawców Branży Elektroodpadów Elektro-Odzysk raportu postlegislacyjnego dotyczącego ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Jednym z wniosków z dyskusji był postulat skierowany do Ministerstwa Środowiska w sprawie przyjęcia przez Ministerstwo jednolitych i wiążących standardów przetwarzania ZSEE.

Relację znajdą Państwo także na stronie redakcji BiznesAlert.pl: http://biznesalert.pl/rzedowska-elektroodpadach-drzemie-potencjal-relacja/

Tymon Grabarczyk

Tymon Grabarczyk
Prawnik, Associate

tymon.grabarczyk@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *