Witamy na blogu DZP dla środowiska  prowadzonym przez prawników z Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP.

Naszym celem jest stworzenie platformy umożliwiającej komentowanie i wymianę zdań na temat najciekawszych i najbardziej frapujących tematów związanych z realizacją inwestycji (w tym infrastrukturalnych) służących ochronie środowiska. Nasi eksperci z różnych dziedzin prawa, biorący udział w multidyscyplinarnych projektach inwestycyjnych w omawianym sektorze, będą się z Państwem dzielić swoimi doświadczeniami i refleksjami dotykającymi różnych dziedzin prawa, ale służących jednemu celowi, tj. lepszemu przygotowaniu i efektywnej realizacji inwestycji infrastrukturalnych w sektorze ochrony środowiska lub z elementem środowiskowym – czyli praktycznie wszystkich :-). Chcielibyśmy również przyczynić się do znalezienia optymalnych rozwiązań systemowych, m.in. poprzez wskazywanie na, niestety liczne, niedoskonałości i błędy w obowiązujących i projektowanych aktach prawnych oraz promowanie rozsądnych i logicznych interpretacji interesujących nas przepisów.

Z oczywistych względów, w najbliższym czasie będziemy przede wszystkim odnosić się do kwestii związanych z tzw. „rewolucją odpadową”. Radykalne zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi budzą bowiem wiele wątpliwości interpretacyjnych, a przy okazji wiele emocji.

Zapraszamy więc do lektury, jak również do aktywnego współtworzenia treści zawartych na blogu, m.in. poprzez ich komentowanie.

Zdecydowaliśmy się udostępnić treść naszego bloga na wolnej licencji Creative Commons (więcej informacji »), gdyż uważamy, że jest to zarówno idea warta popularyzacji, jak i narzędzie czyniące nasz blog bardziej użytecznym dla Państwa.

Katarzyna Kuźma
Redaktor naczelny

Katarzyna Kuźma

Katarzyna Kuźma
Radca Prawny, Partner

katarzyna.kuzma@dzp.pl

komentarzy 5

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *