Fern Growing Rusty Can

Serdecznie zapraszam Państwa na kolejne śniadanie biznesowe dot. kwestii ochrony środowiska. Spotykamy się 24 listopada, o 9:30 w warszawskim biurze kancelarii DZP. O zanieczyszczeniach ziemi oraz wód podziemnych opowiedzą Państwu eksperci z kancelarii DZP – Daniel Chojnacki (jeden z autorów naszego bloga) i Damian Szczygielski oraz Agata Godlewska-Hejduk z Environmental Resources Management.

Zanieczyszczenia ziemi oraz wód podziemnych, zarówno te historyczne, jak i współczesne, stają się coraz większym wyzwaniem. Dotychczasowy sposób wykorzystywania powierzchni ziemi powoduje, że mapa miejsc zanieczyszczonych lub potencjalnie zanieczyszczonych to zbiór mieniących się różnymi kolorami punktów. Obawy przed stratami wizerunkowymi czy też koniecznością poniesienia znacznych kosztów oraz niewłaściwe zarządzanie ryzykiem w wielu przypadkach mogą prowadzić do pogorszenia sytuacji, zarówno organizacji, jak i kadry zarządzającej.

W czasie naszego spotkania przeanalizujemy, od strony prawnej jak i technicznej, jak m.in.:

  • przeprowadzić remediację/rekultywację bez ponoszenia zbędnych kosztów,
  • ograniczyć odpowiedzialność za zanieczyszczenia spowodowane przez osoby trzecie,
  • zabezpieczyć się w transakcjach nabycia/zbycia nieruchomości,
  • przygotować się do sporządzenia raportu początkowego,
  • skutecznie zarządzać ryzykiem i ograniczyć odpowiedzialność kadry zarządzającej.

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 21 listopada na adres magdalena.klebukowska@dzp.pl. Udział w śniadaniu jest możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, przewidujemy udział maksymalnie 2 osób z każdej firmy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Katarzyna Kuźma

Katarzyna Kuźma
Radca Prawny, Partner

katarzyna.kuzma@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *