Graduate

Jak znaleźć biznes, który przynosi natchnienie?

Z początkiem listopada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego startują roczne studia podyplomowe „Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki”. Jest to unikalny w Polsce kierunek, a jego celem jest przygotowanie słuchaczy do skutecznego sprawowania kontroli i orientowania się na rynku dzieł sztuki. Studia adresowane są do pracowników instytucji kultury, zajmujących się dziełami sztuki w galeriach, muzeach, domach aukcyjnych, kuratorów prywatnych kolekcji, doradców inwestycyjnych lub ludzi, którzy po prostu szukających kunsztu w biznesie.

Program studiów

W programie studiów kompleksowo  zostaje ujęta wiedza z zakresu sztuki, prawa biznesu i inwestycji, do tej pory pomijana lub rozproszona na różnych kierunkach nauczania. Plan studiów opracowany został przez wybitnych specjalistów i praktyków z  dziedzin zarządzania, nauk prawnych, muzealnictwa oraz działaczy związanych z galeriami i domami aukcyjnymi. Twórcy  programu  skupią się przede wszystkim na zagadnieniach praktycznych, niezbędnych w szczególności do:

 • Orientowania się w poszczególnych dziedzinach rynku sztuki, w tym malarstwa, plakatu, rzeźby, fotografii oraz wzornictwa i grafiki użytkowej;
 • Zarządzania domem aukcyjnym, galerią i antykwariatem;
 • Poznania metod podrabiania dzieł sztuki oraz metod walki z fałszerstwami;
 • Tworzenia kolekcji prywatnych i strategii kolekcjonowania;
 • Poruszania się po najważniejszych targach sztuki, w tym Art Basel, Frieze FIAC, Paris Photo;
 • Orientowania się w polskim rynku antykwarycznym;
 • Pozyskiwania dzieła sztuki do zbiorów prywatnych i muzeów;
 • Współpracy z kuratorami;
 • Organizacji pracy nad wystawami;
 • Orientowania się w problematyce prawnej i podatkowej obrotu dziełami sztuki;
 • Korzystania z instrumentów marketingu kultury.

Wykładowcy

W projekcie biorą udział znamienici wykładowcy ze świata sztuki, prawa i zarządzania. Oprócz specjalistów z Wydziału Zarządzania, są nimi osoby związane z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Warszawy, Spectra Art Space, Desą, Galerią Raster oraz kancelarią DZP. Wykłady poprowadzą m.in. Joanna Mytkowska, Edwin Bendyk, Ania Muszyńska, Łukasz Gorczyca, Bogna Świątkowska, Juliusz Windorbski, Agnieszka Tarasiuk, Sebastian Cichocki, Jarosław Trybuś oraz członkowie naszego Zespołu – Aleksandra Auleytner, Wojciech Dziomdziora i Małgorzata Wilińska oraz Tadeusz Piątek.

Kierownikiem studiów jest Aleksandra Auleytner.

Rekrutacja nadal trwa! Więcej informacji o studiach jest dostępnych pod linkiem.

Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki – nowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Ewentualne pytania dotyczące studiów, w tym związane z rekrutacją, można zgłaszać pod numerami telefonu 22 55 34 181, 22 55 34 005 – Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

dr Aleksandra Auleytner

dr Aleksandra Auleytner
Radca Prawny, Partner

aleksandra.auleytner@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *