Przede wszystkim niezmiernie cieszy mnie stała i wysoka frekwencja po stronie naszych gości oraz zaangażowanie odwiedzających nas szefów HR. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach, niezmiennie udaje nam się podawać zagadnienia prawne w sposób tak lekki, jak lekkie jest śniadanie, które serwujemy przy okazji 🙂

Wczoraj, 28 października, w naszym biurze przy Rondzie ONZ w Warszawie, odbyło się „Śniadanie z prawem pracy”, które tym razem poświęciliśmy problemowi mobbingu.

 BK

Zgodnie z maksymą naszej kancelarii „Więcej niż prawo [More than law]” poruszyliśmy w kontekście mobbingu również zagadnienia pozaprawne.

W spotkaniu wziął udział Piotr Ciacek, couch, współzałożyciel SMG KRC, Dyrektor Zespołów Badawczych firmy Millward Brown. Zaprezentował to, jak wątek mobbingu pojawia się w badaniach satysfakcji i lojalności pracowników, zlecanych przez pracodawców. Interesujące było spojrzenie na to trudno uchwytne czasem zjawisko poprzez narzędzia statystyczne.

PC

Natomiast kwestie prawne przedstawili specjaliści Praktyki Prawa Pracy DZP, adwokaci – Agata Mierzwa i Filip Stodulski – oraz radca prawny Łukasz Górzny.

Agata zaprezentowała orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych w zakresie mobbingu. Wspólnie z Filipem przedstawili też ważne dla praktyków zagadnienie technik przeciwdziałania mobbingowi. Natomiast Łukasz przybliżył mało rozpoznany temat ochrony danych osobowych w kontekście mobbingu.

AM AM_FS LG

Ponownie dziękujemy wszystkim naszym gościom za udział w śniadaniu i zapraszamy na następne w styczniu 2016. Szczegóły wkrótce na naszym blogu.

Bogusław Kapłon

Bogusław Kapłon
Radca Prawny, Partner

boguslaw.kaplon@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *