CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców przygotował ocenę skutków regulacji dla projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo Farmaceutyczne. Przywołana nowelizacja zakłada wprowadzenie wywołujących kontrowersje zmian na rynku aptecznym, m.in. wcielenie zasady apteki dla aptekarza oraz wprowadzenie kryterium demograficzno-geograficznego dla otwierania nowych aptek.

Przygotowana we współpracy z kancelarią DZP ocena skutków regulacji wskazuje na niespójność zaproponowanych rozwiązań oraz liczne negatywne konsekwencje projektowanych zmian. W skład dokumentu wchodzi m.in. opracowana przez prawników DZP opinia prawna wskazująca na niezgodność projektu ustawy z Konstytucją RP oraz prawej Unii Europejskiej.

Projekt nowelizacji został wniesiony do Sejmu 7 grudnia. Został on następnie skierowany na pierwsze czytanie w nadzwyczajnej komisji ds. deregulacji. Pierwsze posiedzenie w tej sprawie odbyło się 14 grudnia, o czym informowaliśmy na naszym blogu.

Dalsze informacje o dokumencie oraz sama ocena skutków regulacji dostępna jest na stronie Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET pod tym linkiem. Zapraszamy do zapoznania się z przedstawioną analizą.

Paweł Kaźmierczyk

Paweł Kaźmierczyk
Prawnik, Associate

pawel.kazmierczyk@dzp.pl

Szymon Łajszczak

Szymon Łajszczak


szymon.lajszczak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *