Cloud for Global Good z udziałem ekspertów praktyki Life Sciences

23 marca w Warszawie eksperci z Praktyki Life Sciences kancelarii DZP uczestniczyli w konferencji Cloud for Global Good organizowanej przez firmę Microsoft. Gościem specjalnym spotkania był Brad Smith, President, Chief Legal Officer i Chief Compliance Officer w Microsoft.

Konferencja poświęcona została rozmowie o prawnych uwarunkowaniach rozwoju zastosowań chmury obliczeniowej w praktyce funkcjonowania organizacji z różnych obszarów życia społecznego. Jednym z najważniejszych z nich jest ochrona zdrowia – szpitalne przetwarzają na co dzień ogromne ilości danych medycznych. Wykorzystanie w tym celu odpowiedniej technologii pozwala nie tylko na oszczędności po stronie świadczeniodawców, ale zapewnia także lepszą organizację pracy lekarzy i większy komfort dla pacjenta.

W konferencji uczestniczyli m.in. eksperci z Praktyce Life Sciences kancelarii DZP. Piotr Najbuk wraz Wojciechem Życzyńskim z Microsoft przedstawili dokładnie prawne aspekty chmury w opiece zdrowotnej. Polskie regulacje w zakresie outsourcingu danych medycznych zostały ocenione jak wzór dla innych państw.

Michał Czarnuch, Partner w Praktyce Life Sciences, uczestniczył w panelu „Chmura obliczeniowa – korzyści społeczne, szanse gospodarcze, wyzwania regulacyjne„. W swojej wypowiedzi wskazał najważniejsze zmiany prawne, które dopuszczają możliwość powierzania przetwarzania danych medycznych. Ocenił także, że w związku z tym, że polskie prawo daje chmurze zielone światło, następnym krokiem w rozwoju usług chmurowych powinno być podnoszenie świadomości wśród odbiorców na temat korzyści wynikających z tego rozwiązania.

W panelu dyskusyjnym uczestniczył także gość specjalny konferencji – Brad Smith. Jako President, Chief Legal Officer i Chief Compliance Officer odpowiada on w firmie Microsoft za koordynację spraw prawnych, w tym tych dotyczących otoczenia regulacyjnego. Na co dzień kieruje pracami ponad 1300 osobowego zespołu prawników i profesjonalistów z 55 krajów.

Kancelaria DZP i firma Microsoft w październiku 2016 r. rozpoczęły współpracę na rzecz wspierania startupów medycznych. Celem wspólnej inicjatywy jest pomoc młodym przedsiębiorcom oraz przyśpieszenie rozwoju informatyzacji polskiego sektora ochrony zdrowia. Kancelaria DZP jest także partnerem Microsoftu w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

Paweł Kaźmierczyk

Paweł Kaźmierczyk
Prawnik, Associate

pawel.kazmierczyk@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *