Wsparcie dla start-upów medycznych – DZP rozpoczyna współpracę z Microsoft

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka podpisała wczoraj porozumienie z firmą Microsoft. Celem naszej współpracy jest zapewnienie kompleksowego wsparcia start-upom z sektora ochrony zdrowia.

Z naszych doświadczeń wynika, że cyfryzacja to jedno z największych wyzwań, przed którym stoi polski system ochrony zdrowia. Dlatego też postanowiliśmy nawiązać strategiczną współpracę z firmą Microsoft – jedną z największych i najbardziej znanych firm z branży technologii informacyjnych na świecie. Wierzymy, że łącząc siły z oferowanym przez Microsoft programem BizPark, jesteśmy w stanie zapewnić start-upom z branży medycznej najlepsze możliwe warunki rozwoju.

Praktyka Life Sciences DZP jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej zespołem zajmującym się prawem ochrony zdrowia i prawem farmaceutycznym, działającym od wielu lat na rynku. Uczestniczyliśmy m.in. w tworzeniu przepisów dotyczących telemedycyny i outsourcingu danych medycznych. Razem z ekspertami z innych Praktyk jesteśmy w stanie zaoferować wsparcie obejmujące wszelkie aspekty prawne zakładania i rozwijania firmy na rynku zdrowia, w tym m.in. w obszarze prawa medycznego, podatkowego, własności intelektualnej, a także doradztwo korporacyjne.

W ramach współpracy prawnicy z naszej kancelarii przygotowali dla młodych przedsiębiorców korzystających z usług Microsoft w ramach programu BizSpark specjalny pakiet startowy. Dzięki niemu każdy start-up medyczny będzie mógł:

  • odbyć indywidualny warsztat strategiczny dotyczący kwestii prawno-biznesowych z naszymi ekspertami,
  • skorzystać z pakietu bezpłatnych godzin na konsultacje prawne przez pół roku,
  • skorzystać z dodatkowych godzin doradztwa po preferencyjnych stawkach.

Warunkiem skorzystania z pakietu jest przystąpienie do programu BizPark oferowanego przez Microsoft. W ramach niego każdy start-up otrzymuje bezpłatne oprogramowanie, możliwość wykorzystania do 60 tys. USD w chmurze Azure oraz dalsze wsparcie w rozwoju biznesu.

Dzięki współpracy kancelarii Domański Zakrzewski Palinka z firmą Microsoft staje się możliwe utworzenie profesjonalnego akceleratora działającego na zasadzie one-stop-shop dla innowacyjnych przedsiębiorstw z obszaru ochrony zdrowia. Dzięki nam start-up medyczny otrzyma kompleksowe wsparcie technologiczne, prawne i biznesowe.

Dalsze informacje dotyczące pakietu startowego zostaną opublikowane niebawem na naszej stronie internetowej. Szczegółowych informacji o projekcie udziela Piotr Najbuk, Lider Zespołu Healthcare DZP. Prosimy o wysyłanie wiadomości na adres piotr.najbuk@dzp.pl

Michał Czarnuch

Michał Czarnuch
Adwokat, Partner

michal.czarnuch@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *