26 listopada zapraszamy Państwa na śniadanie biznesowe, którego tematem będą „Pułapki w miejscowych przepisach środowiskowych„. Spotykamy się o 9.30 w warszawskim biurze naszej kancelarii. O przepisach środowiskowych opowiedzą Państwu eksperci z Praktyki Infrastruktury i EnergetykiDaniel Chojnacki, Agnieszka Łoniewska i Maciej Białek (także autorzy naszego bloga :-))

To, że przepisy środowiskowe mają znaczący wpływ na działalność firm wie każdy. O ile jednak, na co dzień koncentrujemy się na przepisach ustaw, rozporządzeń czy przepisach przyjmowanych na poziomie UE, to łatwo przeoczamy, że istotne ograniczenia działalności mogą wynikać z planów, programów i innych dokumentów opracowywanych zarówno na poziomie krajowym (np. aPGW, PZRP), jak i na szczeblu lokalnym czy regionalnym (np. programy ochrony powietrza, programy ochrony środowiska, warunki korzystania z wód regionu).

Postanowienia tych dokumentów mają znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Mogą m.in.:

  • ograniczyć, a w niektórych przypadkach, wykluczyć możliwość uzyskania lub zmiany decyzji albo pozwolenia środowiskowego,
  • nakładać na firmę dalej idące obowiązki niż te wynikające z przepisów krajowych lub unijnych.

Na bieżąco będziemy uaktualniać naszą stronę internetową, dodając informacje o programie. Zachęcamy do śledzenia https://www.dzp.pl/konferencje/1940-sniadanie-biznesowe-pulapki-w-miejscowych-przepisach-srodowiskowych

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 24 listopada na adres magdalena.klebukowska@dzp.pl. Udział w śniadaniu jest możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, przewidujemy udział maksymalnie 2 osób z każdej firmy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Seminarium będzie przeprowadzone w języku polskim.

Katarzyna Kuźma

Katarzyna Kuźma
Radca Prawny, Partner

katarzyna.kuzma@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *