Przedstawiamy pierwszych Partnerów raportu „Bariery ESG w Polsce. Wyzwania i wnioski na przyszłość”

Niedawno poinformowaliśmy o tym, że już w listopadzie premierę będzie miał raport „Bariery ESG w Polsce…”. Ujawniliśmy już naszych Patronów – Rzecznika Praw Obywatelskich, UNICEF, SGH, Polskie Regiony oraz Rzeczpospolitą. Wspomnieliśmy też, że zebraliśmy grono zaangażowanych Partnerów, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w obszarze ESG. Dziś przedstawimy kilku z nich i poznamy ich pierwsze przemyślenia.

LPP

W LPP już od dawna działamy w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju, która obejmuje wszystkie procesy w firmie. Podzieliliśmy ją na cztery filary: projektowanie i produkcja, zarządzanie plastikiem, bezpieczeństwo chemiczne produkcji oraz ekologiczne budynki. Wiemy, że działania ESG nabierają coraz większego znaczenia, dlatego przykładamy dużą wagę do właściwego pomiaru i raportowania realizowanych przez nas celów oraz do analizy wyników podejmowanych działań środowiskowych i społecznych. Obecnie raportowanie ESG staje się coraz większym wyznaniem, w które zaangażowany jest nie tylko zespół ESG, ale również kluczowa kadra zarządzająca najważniejszymi procesami biznesowymi w firmie. Równe zasady dla wszystkich graczy na rynku pozwolą zarówno inwestorom, instytucjom finansowym, jak również klientom zweryfikować, czy plany firmy są rzeczywiście realizowane.

Ewa Janczukowicz-Cichosz, Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju

 

Solaris Bus & Coach

Aktywnie dążymy do obniżania naszego negatywnego i zwiększania pozytywnego wpływu na środowisko i społeczność. Chcemy dzielić się tym, co robimy i co planujemy w tematach ESG. Uważamy, że buduje to odpowiednią więź, wsparcie i zaangażowanie naszych interesariuszy, a to przekłada się na coraz lepsze efekty naszych działań. Dodatkowo transparentność w obszarze ESG jest potrzebna po to, aby organizacje mogły być kontrolowane przez niezależne podmioty i zainteresowane osoby, co dodatkowo podnosi poziom odpowiedzialności organizacji za działania. Intensywne działania w obszarze ESG są istotną częścią naszej strategii i strategii Grupy CAF, które chcemy komunikować w ramach raportowania niefinansowego. Widzimy także, że kwestie ESG mają coraz większe znaczenie dla klientów i konsumentów i jest to dla nas dodatkowa motywacja.

Weronika Krzywicka-Styzińska, Koordynator Projektów ESG

 

Veolia

Od 25 lat Grupa Veolia jest aktywnym uczestnikiem dynamicznych zmian zachodzących w sektorze energetyki i ciepłownictwa w Polsce. Jesteśmy świadkiem rosnącej świadomości społecznej na temat powagi zmian klimatycznych i ich skutków na każdego z nas. Ambitne cele jakie sobie stawiamy, tj. całkowita rezygnacja z węgla do 2030 roku i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, wymagają osadzenia działalności firmy i jej dalszego rozwoju w zasadach zrównoważonego zarządzania przedsiębiorstwem. Jednym z narzędzi, które umożliwia kompleksowe, mierzalne i ustandaryzowane spojrzenie na kwestie środowiskowe, społeczne czy ekonomiczne jest raportowanie ESG. Wdrażanie tego rozwiązania w naszej grupie traktujemy nie jako obowiązek, ale możliwość uwiarygodnienia, że nasze motto „Odnawiamy zasoby świata”, jest realizowane w codziennej działalności Veolii.

Marta Białecka, Dyrektor Biura Zarządu

Co dalej?

Premierę raportu zaplanowaliśmy na II połowę listopada. Będziemy informować o dokładnej dacie i szczegółach. Już wkrótce przedstawimy kolejne firmy partnerskie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *