Kadra kierownicza oraz pracownicy działów kadr i HR byli gośćmi kancelarii Domański Zakrzewski Palinka podczas dwóch edycji konferencji „Nowoczesna działalność socjalna pracodawcy, czyli fundusz i nie tylko”, które odbyły się 18 i 19 września.

Współorganizatorami wydarzenia były Praktyka Prawa Pracy kancelarii DZP oraz firma doradcza Mercer (Polska) Sp. z o.o.

zdjecie1

zdjecie2

Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji „Fundusz Socjalny – pułapki prawne”. Razem z Agatą opowiadaliśmy uczestnikom o pułapkach prawnych związanych z Funduszem oraz podpowiadaliśmy jak ich unikać.

zdjecie3

zdjecie4

O najnowszych interpretacjach organów podatkowych opowiadała Anna Turska, Doradca podatkowy w Praktyce Podatkowej kancelarii DZP. W prezentacji „Fundusz Socjalny a podatki, czyli czy Fundusz się w ogóle opłaca?” przedstawiła kwestie podatkowe związane z funkcjonowaniem i korzystaniem z ZFŚS zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika.

zdjecie5   zdjecie6

Drugą część spotkania poprowadzili specjaliści z firmy Mercer (Polska) Sp. z o.o., którzy opowiedzieli m.in. o pomysłach na alternatywne rozwiązania w zakresie działalności socjalnej pracodawcy oraz innych sposobach na optymalizację kosztów pracowniczych.

zdjecie7

         zdjecie8   zdjecie9

Krzysztof Nowak, Członek Zarządu oraz Partner w Mercer, poprowadził prezentację „Nowe spojrzenie na programy emerytalne: odpowiedź pracodawców na zmianę oczekiwań pracowników w świetle problemów OFE, ZUS”, a wspólnie z Kamilem Skowerą, Starszym konsultantem w praktyce Health&Benefits, przedstawili temat „Wybrane metody optymalizacji świadczeń pracowniczych”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Bogusław Kapłon

Bogusław Kapłon
Radca Prawny, Partner

boguslaw.kaplon@dzp.pl

Agata Mierzwa

Agata Mierzwa
Adwokat, Partner

agata.mierzwa@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *