Forum Ochrony Zdrowia – Kamienie milowe e-zdrowia w Polsce

W dniach 6-8 września w Karpaczu odbyła się kolejna edycja Forum Ekonomicznego pod hasłem „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Michał Czarnuch, Partner i szef Praktyki Life Sciences, poprowadził dyskusję „Kamienie milowe e-zdrowia w Polsce”, która 6 września otworzyła obrady tegorocznego Forum Ekonomicznego. W paneli wzięli udział Adam Niedzielski, Minister Zdrowia; Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny; Łukasz Szumowski, Kierownik Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego; Paweł Kikosicki, Dyrektor Centrum E-zdrowia; Przemysław Mitkowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Zarządzający w Medicover oraz Michał Kępowicz, Dyrektor ds. Relacji Strategicznych Philips.

Eksperci omówili największe dotychczasowe sukcesy związane z procesem informatyzacji ochrony zdrowia oraz przedstawili wyzwania i trudności, z którymi wciąż się zmagamy. Dyskusja była świetną okazją do podsumowania, jak informatyzacja pomogła podczas walki z pandemią, jakie dane zebraliśmy i jak udało się je wykorzystać oraz jaka jest rola sztucznej inteligencji w opiece nad pacjentami.

– Sukcesem rozwoju e-zdrowia w Polsce jest nie tyle jedno konkretne wdrożenie, lecz stworzenie całego ekosystemu – zgodnie podkreślili uczestnicy panelu. Wskazywali także na potrzebę skupienie się nie na samych nowych technologiach, co na ich efektach i konkretnych wynikających z nich korzyściach dla pacjentów i personelu medycznego.

Zespół healthcare podczas XXXI Forum Ekonomicznego DZP był także reprezentowany przez  dr Pawła Kaźmierczyka, Associate z Praktyki Life Sciences.

Nagranie z panelu dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=cMxMloNmhLQ&t=1223s

Paweł Kaźmierczyk

Paweł Kaźmierczyk
Prawnik, Senior Associate

pawel.kazmierczyk@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *