Inicjatywa Kodeksu postępowania dla sektora ochrony zdrowia nominowana do nagrody The Future of Emerging Europe Awards 2021. Zapraszamy do głosowania!

Nominacja Kodeksu postępowania dla sektora ochrony zdrowia

Kodeks postępowania dla sektora ochrony zdrowia uzyskał w ramach The Future of Emerging Europe Summit and Awards 2021 nominację w kategorii Modern and Future-proof Policymaking, za torowanie drogi do standaryzacji ochrony danych osobowych, dając pacjentom prywatność, a instytucjom medycznym możliwość zaoferowania wysokojakościowych usług.

W tym roku wybór zwycięzców odbywa się w publicznym głosowaniu. Serdecznie zapraszamy do oddania głosu na Kodeks: https://www.surveymonkey.com/r/EEAwards2021.

Czym jest The Future of Emerging Europe?

The Future of Emerging Europe Summit and Awards 2021 („EEAwards)”) to czwarta edycja inicjatywy, która wyróżnia podmioty za innowacyjne projekty na rzecz rozwoju Europy. Tegoroczny motyw EEAwards brzmi W kierunku odpornej i zrównoważonej wschodzącej Europy.

Szczyt skupiać będzie się na obszarach: zapewnienie sprawiedliwej, równej i wysokojakościowej opieki zdrowotnej we Europie; styl życia na rzecz bardziej ekologicznej i zrównoważonej Europy; nowo definiowana i wzmocniona gospodarka; inspirująca jedność i nowe przywództwo transformacyjne w Europie; budowanie przyszłościowej, bezpiecznej i demokratycznej Europy.

Kategoria Modern and Future-proof Policymaking przeznaczona jest dla organizacji działających w Europie, które realizują projekty i inicjatywy mające na celu mają długoterminowe i strategiczne planowanie rozwoju, oparte na koncepcji evidence-based oraz łączące prawodawstwo i politykę publiczną, a także promowanie liderów i przywództwa przyszłości.

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się w trybie hybrydowym, online i w Brukseli 15 września 2021 r. w godzinach 13:00-19:00.

O projekcie kodeksu postępowania

Projekt kodeksu postępowania dla sektora zdrowia powstał we współpracy z kancelarią DZP w celu zapewnienia adekwatnego poziomu ochrony przetwarzania danych osobowych  pacjentów, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony ich zdrowia i życia. Publikacja zawiera zbiór zasad zgodnych z RODO i ustawodawstwem krajowym, a stosowanie Kodeksu ma potwierdzać wywiązywanie się z obowiązków związanych z ochroną danych osobowych przez administratorów danych oraz podmioty przetwarzające, które działają na rynku podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Projekt kodeksu uzyskał pozytywną opinię Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Prace nad projektem kodeksu koordynuje Paweł Kaźmierczyk, Associate w praktyce Life Sciences DZP.

Więcej o Kodeksie: http://rodowzdrowiu.pl/

Paweł Kaźmierczyk

Paweł Kaźmierczyk
Prawnik, Associate

pawel.kazmierczyk@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *