Piotr Najbuk członkiem Grupy Roboczej ds. ochrony danych osobowych

Piotr Najbuk, nasz ekspert w zakresie ochrony zdrowia i Senior Associate w Praktyce Life Sciences, został wybrany członkiem specjalnie powołanej przez Ministerstwo Cyfryzacji Grupy Roboczej ds. ochrony danych osobowych.

Do Ministerstwa Cyfryzacji trafia bardzo wiele sygnałów o niewłaściwym rozumieniu przepisów w sektorze służby zdrowia. Resort nie może pozostać na to obojętny. Grupa jest odpowiedzią na ten problem.

Celem grupy jest opracowanie klucza postępowania w najczęstszych przypadkach nadinterpretacji przepisów RODO, swego rodzaju przewodnika, który będzie zapewne podzielony na części – tak jak podzespoły.

Ochrona danych osobowych to zagadnienie międzyresortowe i interdyscyplinarne, stąd wymaga wielopłaszczyznowej współpracy. Z ogromnej ilości kandydatów: członków Rady Ministrów, przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, izb i organizacji branżowych oraz środowisk naukowych, została wyselekcjonowana grupa złożona tylko z 20 osób.

Przypominamy, że nasza kancelaria pracuje nad stworzeniem kodeksu postępowania dla podmiotów sektora ochrony zdrowia dotyczącym ochrony danych osobowych. Piotr Najbuk był koordynatorem prac nad zbiorem przepisów.

Michał Czarnuch

Michał Czarnuch
Adwokat, Partner

michal.czarnuch@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *