Z przyjemnością informujemy, że DZP zostało kilkukrotnie wyróżnione w XVI Rankingu Firm i Doradców Podatkowych przygotowywanym przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej.

W kategorii „spory podatkowe” nasza Praktyka Podatkowa zajęła ex aequo trzecie miejsce. Ponadto w zestawieniu „największych firm doradztwa podatkowego” nasza kancelaria zajęła trzecie miejsce w kategorii „firmy średniej wielkości” (zatrudniające od 3 do 9 osób z uprawnieniami).

Ranking jest corocznym zestawieniem wiodących firm, które specjalizują się w doradztwie podatkowym oraz wyróżniających się doradców podatkowych. Nagrodzone zostały najlepsze kancelarie i firmy doradztwa podatkowego, a także najbardziej doświadczeni specjaliści w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, którzy otrzymali indywidualne wyróżnienia.

Poza osiągnięciami zespołowymi DZP może pochwalić się wyróżnieniem indywidualnym. Artur Nowak, Partner Współzarządzający Praktyką Podatkową, zajął ex aequo pierwsze miejsce w kategorii „spory sądowe”. Pierwsze miejsce kapituła przyznała Arturowi za reprezentację osoby fizycznej w sporze, w którym organy podatkowe zarzuciły podatnikowi pozorność podjętych czynności prawnych. NSA w pełni uwzględnił skargę kasacyjną przygotowaną przez Artura Nowaka wraz z zespołem i uznał, że organy podatkowe nie mogą stosować art. 199a par. 2 ordynacji podatkowej na zasadach zbliżonych do klauzuli obejścia prawa podatkowego. NSA nie podzielił zatem wcześniejszego stanowiska zaprezentowanego w wyroku z 8 października 2019 r. (sygn. II FSK 872/19), że powołany przepis pozwala na kwestionowanie skutków podatkowych skutecznie dokonanych i zrealizowanych czynności prawnych, oraz zainicjował korzystną linię orzeczniczą dotyczącą instytucji pozorności, a w szczególności w zakresie braku możliwości jej zastosowania wobec uchwał korporacyjnych. Sąd dokonał bardzo dogłębnej analizy instytucji pozorności czynności prawnych i zakreślił ramy jej stosowania przez organy podatkowe. Na ten wyrok powoływały się później kolejne sądy w swoich orzeczeniach.

Wyróżnienia potwierdzają skuteczność zespołu DZP w sporach z organami podatkowymi. To kolejny sukces kancelarii. Należy podkreślić, że zarówno DZP jako kancelaria oraz nasi specjaliści są regularnie wyróżniani w corocznych rankingach tworzonych przez prasę branżową.

Cały ranking dostępny jest na stronie Dziennika Gazety Prawnej.

 

Artur Nowak

Artur Nowak
Radca Prawny, Partner

artur.nowak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *