DZP partnerem merytorycznym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Podatków

12 kwietnia 2019 r. odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Podatków nad którym kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp. k. (po raz drugi) objęła patronat merytoryczny.

Konkurs został zorganizowany przez studenckie Koło Naukowe „Audytor” Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie we współpracy z firmą VISTRA Corporate Services sp. z o.o.

Uczestnikami Konkursu byli studenci uczelni wyższych z całej Polski, którzy interesują się zagadnieniami związanymi z podatkami i rachunkowością. Finaliści konkursu zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez partnerów merytorycznych – DZP i VISTRA. Tematyka tegorocznej edycji konkursu obejmowała następujące zagadnienia:

  • opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych, podatkiem od towarów i usług, podatkiem od nieruchomości, podatkiem od spadków i darowizn oraz ogólne unormowania prawa podatkowego;
  • ujmowanie i wycena operacji gospodarczych oraz sprawozdawczość finansowa według Ustawy o Rachunkowości.

W trakcie gali finałowej Konkursu Artur Nowak (Partner Praktyki Podatkowej) wygłosił prelekcję „Zmiany w przepisach o KAS w zakresie korekty deklaracji podatkowej po doręczeniu wyniku kontroli celno-skarbowej jako przykład nowej polityki państwa w obszarze procedur”.

W ramach nagrody zwycięzcy Konkursu otrzymali płatne praktyki w zespole podatkowym DZP oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zaś Kołu Naukowemu „Audytor” i firmie VISTRA dziękujemy za współpracę.

Przemysław Kirylak

Przemysław Kirylak
Prawnik, Senior Tax Consultant

przemyslaw.kirylak@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *