Compliance na Forum Ekonomicznym 2017 w Krynicy

6 września Anna Partyka-Opiela, Lider naszego Zespołu Compliance, tak jak w poprzednich latach, wzięła udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy, kontynuując tradycję partnerstwa kancelarii DZP w organizacji Forum. Nasza ekspertka współtworzyła z Global Compact Network Poland, T-Mobile Polska oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową panel dotyczący etyki w biznesie.

Anna była moderatorką panelu „Standardy etyczne w Polsce: biznes – człowiek – państwo„, który rozpoczął się od przedstawienia raportu pt. „Przeciwdziałanie korupcji i nadużyciom – systemowa ochrona sygnalistów w Polsce” przygotowanego przez Global Compact, kancelarię DZP oraz Partnerów Programu „Standard Etyki w Polsce”. Opracowanie jest poświęcone tematyce przeciwdziałania korupcji i systemowej ochronie sygnalistów w Polsce.

W ramach panelu dyskutowano także o znaczeniu i potrzebie samoregulacji i kodeksów branżowych, jednak najwyraźniej podkreślano potrzebę stworzenia ustawowej ochrony sygnalistów w Polsce. Zarówno światowy trend podnoszenia standardów etycznych w biznesie jak i nasilające się zjawisko zgłaszania nieprawidłowości zmuszają rząd do stworzenia przepisów regulujących sytuację prawną osób zgłaszających nieprawidłowości.

Relację z panelu znajdziecie także w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu, klikając tutaj.

Michał Czarnuch

Michał Czarnuch
Adwokat, Partner

michal.czarnuch@dzp.pl

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *