Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

Podsumowanie Prawniczych Targów Praktyk i Pracy 2016

04.03.2016

2016 logo prawnicze targi praktyk i pracy krzywe orange W dniach 15-16 marca 2016 r. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbyła się VI edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy. Wydarzenie zorganizowane przez firmę BC Systems Sp. z o.o. skupiło w tych dniach m.in. firmy i kancelarie prawnicze oferujące studentom oraz absolwentom prawa wiele możliwości na rozwój kariery zawodowej.

Niezmiennie, stanowisko DZP cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy oprócz wyczerpujących informacji nt. oferty kancelarii otrzymywali drobne upominki. 

Młodzi prawnicy bardzo chętnie rozmawiali z przedstawicielami kancelarii m.in. o ofertach praktyk, możliwościach rozwoju zawodowego, a także o etapach i przebiegu procesu rekrutacyjnego. Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiały się prośby o podpowiedź jak poprawnie skonstruować swoje CV lub w którym kierunku rozwijać swoje zawodowe zainteresowania, aby otrzymać propozycję współpracy w dużej kancelarii.

Równolegle do odbywających się targów, na terenie BUW, toczyła się Finałowa Runda Turnieju Negocjacyjnego, którego DZP znów objęła patronatem merytorycznym. Podobnie, jak w ubiegłych latach w całym Turnieju wzięło udział 16 drużyn, a tylko trzy z nich otrzymały przepustkę do udziału w finale. Tematem tegorocznych negocjacji  był „Most Krasińskiego”.  

Po burzliwych dyskusjach jury wyłoniła zwycięską drużynę "Czerwona Burżuazja" oraz najlepszego negocjatora - Krzysztofa Bertmana. Zwycięzcy, oprócz cennych nagród rzeczowych otrzymali zagwarantowane, płatne staże w DZP.

Runda finałowa Turnieju Negocjacyjnego dostarczyła wszystkim wiele emocji, dlatego gratulacje należą się także pozostałym uczestnikom z drużyn: "A gdyby tak każdy", "Jakoś się dogadamy" oraz "3MMC". Rywalizacja była bardzo zacięta, a zawodnicy wysoce profesjonalni. 

Nad sprawnym przebiegiem całego wydarzenia cały czas czuwali jego organizatorzy z Koła Naukowego Mediacji i Negocjacji – KoMiN we współpracy z firmą BC Systems Sp. z o.o. 

Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzili nas podczas tegorocznych targów. Mamy nadzieję, że oferta DZP wzbudziła zainteresowanie wśród studentów, a uzyskane informacje będą pomocne przy podejmowaniu decyzji związanych z wyborem przyszłego pracodawcy.

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP