Domański Zakrzewski Palinka

Konferencje

11 maja zapraszamy Państwa na szkolenie pt. "Zarządzanie ryzykiem korupcji w organizacji w oparciu o ISO 37001. Praktyczne aspekty zapobiegania korupcji w organizacji w świetle działalności organów ściagania". W spotkaniu udział wezma Anna Partyka-Opiela oraz Krzysztof Krak z Zespołu Compliance naszej kancelarii.

W dniach 3-5 kwietnia odbędzie się kurs "Certyfikowany Compliance Officer w farmacji". Pierwszego dnia prezentację pt. "Funkcja Compliance w firmie farmaceutycznej – aspekty prawne" poprowadzą Maciej Żelewski i Jędrzej Stępniowski, nasi eksperci w zakresie compliance.

W dniach 30-31 marca w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Zamówienia publiczne w inwestycjach budowlanych - prawa i obowiązki zamawiającego publicznego i wykonawców robót budowlanych". Organizatorem konferencji jest Sąd Arbitrażowy przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR), a Partnerem nasza kancelaria.

29 marca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Kongres Wykonawców Zamówień Publicznych. Organizatorem wydarzenia jest miesięcznik Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce. W spotkaniu udział weźmie Katarzyna Kuźma, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, która przedstawi temat "Dialog techniczny oraz inne formy kontaktu z sektorem publicznym - jak bezpiecznie rozmawiać i negocjować z zamawiającym?".

W dniach 28-29 marca odbędzie sie konferencja "Recriutment Days 2017", w której udział weźmie Agata Mierzwa, Senior Associate w Praktyce Prawa Pracy. Agata poprowadzi sesję prawną pt. "Nie kupuj kota w worku, czyli pułapki prawne rekrutacji i jak ich unikać", w czasie której w praktyczny sposób przedstawi prawo pracodawcy do poznania historii kandydata, skonfrontuje je z argumentami w jakie kandydata wyposaża prawo, oraz podpowie, czy i co można zrobić, jeśli okaże się, że kandydat skłamał w czasie rekrutacji.

21 marca w Warszawie odbędą się warsztaty prawne "RODO konsekwencje dla branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych". Szkolenie poprowadzą Michał Kluska, Associate w Praktyce IP&TMT, i Jędrzej Stępniowski, Associate w Praktyce Life Sciences naszej kancelarii. Podczas szkolenia krok po kroku zostaną omówione nowe unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem skutków dla branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych.

21 marca w Warszawie odbędzie się konferencja "Nowelizacja ustawy Prawa Zamówień Publicznych - istotne zmiany i zastosowanie praktyczne przepisów w sektorze energetycznym". Podczas konferencji nasi eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Katarzyna Kuźma, Partner i Wojciech Hartung, Counsel omówią zasady ubiegania się o zamówienie i prowadzenia postępowań w oparciu o znowelizowane przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych. Organizatorem spotkania jest Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, a Partnerem nasza kancelaria.

W dniach 20-21 marca w Hotelu Westin odbędą się warsztaty pt. "Bezpieczeństwo danych klienta w instytucjach finansowych w świetle nowych regulacji". Tematyka wydarzenia zasadniczo będzie zogniskowana wokół dwóch tematów - wdrożenia dyrektywy PSD 2 oraz unijnego rozporządzenia RODO, które wejdzie w życie w 2018 r. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak PSD 2 i RODO wpłyną na metody przetwarzania danych klientów.

15 marca w Warszawie odbędzie się Europejskie Forum Taborowe. W spotkaniu udział wezmą eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Marcin Krakowiak, Szef Praktyki oraz Katarzyna Kuźma Partner. Organizatorem wydarzenia jest TOR konferencje, a Partnerem nasza kancelaria.

Po Warszawie czas na Poznań! Serdecznie zapraszamy na kolejne śniadanie biznesowe poświęcone zmianom zasad opodatkowania VAT, które weszły w życie 1 stycznia 2017 r. Wszystkich przedstawicieli działów finansowych z branży budownictwa, infrastruktury i energetyki zapraszamy 5 marca w godz. 9:30 - 11:30, do restauracji Bazar 1838 w Poznaniu, na spotkanie "Usługi budowlane od 1 stycznia 2017 r. - dyskusja o zmianach zasad opodatkowania VAT".

W dniach 13-14 marca w Hotelu Sheraton odbędą się warsztaty pt. "System kontroli wewnętrznej w bankach – wyzwanie podziału ról". W spotkaniu udział wezmą nasi eksperci od zagadnień compliance - Anna Partyka-Opiela i Krzysztof Krak, którzy przedstawią temat "Podział ról oraz zasady współpracy pomiędzy komórką compliance, a komórką audytu".

W dniach 10-12 marca w Hotelu Bukovina Terma Spa odbędzie się 17. edycja Konferencji Programowej Izby Domów Maklerskich, której tematem przewodnim będzie "Rynek kapitałowy dla budowania dobrobytu przyszłych pokoleń polaków". Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, nasza kancelaria jest Partnerem Konferencji. W wydarzeniu wezmą udział nasi eksperci z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

W dniach 9-10 marca w Krakowie odbędzie się 6. edycja międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - VI Forum of Biomass & Waste. DZP jest Partnerem Prawnym tego wydarzenia. W spotkaniu udział weźmie Daniel Chojnacki, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, który będzie moderował debatę pt. "Otoczenie regulacyjne dla sektorów związanych z energetyczną biomasą oraz energią z odpadów lub paliw alternatywnych".

7 marca zapraszamy Państwa na kolejne śniadanie biznesowe organizowane przez naszych ekspertów z Praktyki Life Sciences. Tym razem spotykamy się pod hasłem "Żywność i suplementy diety. Aktualne problemy rynku". Spotykamy się o 9:00 w warszawskim biurze naszej kancelarii.

28 lutego odbędzie się kolejna edycja konferencji "IT Security Trends". W spotkaniu weźmie udział Wojciech Dziomdziora, Counsel w Praktyce IP&TMT, który przedstawi temat "Dyrektywa NIS i jej znaczenie dla cyberbezpieczeństwa".

28 lutego odbędzie się seminarium pt. "Zamówienia publiczne po nowelizacji - pierwsze doświadczenia praktyczne z perspektywy wykonawców". Organizatorem seminarium jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK). W spotkaniu udział wezmą nasi eksperci Katarzyna Kuźma, Partner i Wojciech Hartung, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

28 lutego w redakcji Dziennika Gazety Prawnej odbędzie się debata pt. "Zamówienia publiczne - jak zmieniać przepisy". W spotkaniu udział weźmie Wojciech Hartung - nasz ekspert z Praktyki Infrastruktury i Energetyki. Punktem wyjścia do debaty są konsultacje Urzędu Zamówień Publicznych z różnymi środowiskami na temat nowych regulacji, które mają zastąpić obowiązującą od 12 lat ustawę Prawo zamówień publicznych.

23 lutego zapraszamy Państwa na szkolenie, . Organizatorem spotkania jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, a prelegentami będą Michał Kluska, Associate w Praktyce IP&TMT oraz Agnieszka Kaczmarek, Associate w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć naszej kancelarii.