Domański Zakrzewski Palinka

Konferencje

11 maja zapraszamy Państwa na szkolenie pt. "Zarządzanie ryzykiem korupcji w organizacji w oparciu o ISO 37001. Praktyczne aspekty zapobiegania korupcji w organizacji w świetle działalności organów ścigania". W spotkaniu udział wezmą Anna Partyka-Opiela oraz Krzysztof Krak z Zespołu Compliance naszej kancelarii.

W dniach 24-25 kwietnia odbędzie się 7. Krajowa Konferencja pt. "Ocena Kontroli Zarządczej w Polsce. Skuteczność kontroli zarządczej w kontekście nadużyć i korupcji". W spotkaniu udział weźmie Krzysztof Krak, Counsel w Zespole Compliance DZP, który wystąpi z tematem "System Zarządzania Antykorupcyjnego – ISO 37001. Czy może stać się skutecznym narzędziem przeciwdziałania korupcji?".

20 kwietnia odbędzie się konferencja pt. "IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym". Podczas spotkania eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Marcin Krakowiak, Szef Praktyki i Partner, poprowadzi panel dotyczący rynkowych aspektów IV pakietu kolejowego, a Anna Glapa, Senior Associate, przedstawi referat pt. "IV Pakiet Kolejowy. Zmiany w prawie europejskim i wyzwania przed polskim sektorem kolejowym". Nasza kancelaria jest Partnerem Prawnym tego wydarzenia.

Przedsiębiorcy mają coraz mniej czasu, aby przygotować i sprawdzić na 25 maja 2018 r. swoje systemy informatyczne, procedury wewnętrzne i dokumenty. Powinni to zrobić, aby zminimalizować ryzyko nałożenia przez organ nadzoru kary pieniężnej sięgającej aż 20 mln EUR. 11 kwietnia odbędzie się szkolenie organizowane przez dziennik Rzeczpospolita pt. "Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO). Wymogi, sankcje, case study - jak przygotować firmę do ważnych zmian?". 

11 kwietnia w Rezydencji Klonowa Belweder przy ul. Flory 2 w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Dobre Praktyki Reklamy Kosmetyków" organizowane przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. W wydarzeniu weźmie udział Michał Tracz, Associate w Praktyce Life Sciences naszej kancelarii, który wygłosi prelekcję pt. "Reklama - prawo, dobre obyczaje i dobre praktyki”.

6 kwietnia w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, przy ul. Kossutha 6 w Katowicach odbędzie się seminarium "Zanieczyszczenie ziemi - jak zmierzyć się z tym problemem?", którego jesteśmy współorganizatorem. Jest to już drugie spotkanie, poświęcone tej tematyce, które przygotowaliśmy. Problem zanieczyszczenia ziemi oraz wód podziemnych oraz wyzwania z nimi związane były przedmiotem dyskusji podczas śniadania biznesowego, które organizowaliśmy 21 listopada 2016.

W dniach 6-7 kwietnia w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie się RIBA Forum 2017 - konferencja poświęcona zmianom, które dotyczą ochrony danych. Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć naszych ekspertów od ochrony danych osobowych.

Produkcja przemysłowa jest filarem konkurencyjności gospodarek i służy budowaniu trwałego i opartego na stabilnych fundamentach wzrostu. Współcześnie, w wyniku globalizacji, liberalizacji handlu, innowacji, a tym samym ciągle wzrastającej konkurencji, niezbędne jest wypracowanie nowych rozwiązań, które pomogą zoptymalizować procesy produkcyjne i poprawić pozycję firm na rynku krajowym. Odpowiedzią na te wyzwania jest Forum Nowoczesnej Produkcji, które odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia w Warszawie.

W dniach 3-5 kwietnia odbędzie się kurs "Certyfikowany Compliance Officer w farmacji". Pierwszego dnia prezentację pt. "Funkcja Compliance w firmie farmaceutycznej – aspekty prawne" poprowadzą Maciej Żelewski i Jędrzej Stępniowski, nasi eksperci w zakresie compliance.

W dniach 3-4 kwietnia w hotelu IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbędzie się IV Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Dwa pokolenia - Dwa Światy". Instytut Biznesu Rodzinnego (IBR) stworzył platformę wymiany profesjonalnej wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym, a nasza kancelaria po raz kolejny jest Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia.

W dniach 30-31 marca w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Zamówienia publiczne w inwestycjach budowlanych - prawa i obowiązki zamawiającego publicznego i wykonawców robót budowlanych". Organizatorem konferencji jest Sąd Arbitrażowy przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR), a Partnerem nasza kancelaria.

29 marca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Kongres Wykonawców Zamówień Publicznych. Organizatorem wydarzenia jest miesięcznik Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce. W spotkaniu udział weźmie Katarzyna Kuźma, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, która przedstawi temat "Dialog techniczny oraz inne formy kontaktu z sektorem publicznym - jak bezpiecznie rozmawiać i negocjować z zamawiającym?".

W dniach 28-29 marca odbędzie sie konferencja "Recriutment Days 2017", w której udział weźmie Agata Mierzwa, Senior Associate w Praktyce Prawa Pracy. Agata poprowadzi sesję prawną pt. "Nie kupuj kota w worku, czyli pułapki prawne rekrutacji i jak ich unikać", w czasie której w praktyczny sposób przedstawi prawo pracodawcy do poznania historii kandydata, skonfrontuje je z argumentami w jakie kandydata wyposaża prawo, oraz podpowie, czy i co można zrobić, jeśli okaże się, że kandydat skłamał w czasie rekrutacji.

W dniach 27-28 marca w Krakowie odbędzie się trzecia edycja Europejskiego Kongresu Samorządów. EKS to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Nasza kancelaria została Partnerem wydarzenia, a nasi eksperci wystąpią w 3 panelach:

W dniach 27-28 marca zapraszamy na warsztaty pt. "Zapewnienie zgodności w aspekcie najnowszych zmian w prawie konkurencji". W wydarzeniu wezmą udział nasi eksperci z Praktyki Life Sciences. Pierwszego dnia Maciej Żelewski, Associate wygłosi prelekcję "Zarządzanie dokumentacją i wymiana informacji między przedsiębiorcami – punkty krytyczne", natomiast drugiego dnia Marta Balcerowska, Associate omówi temat "Zapewnienie zgodności w relacjach z innymi przedsiębiorcami – sprawdzone sposoby".

23 marca zapraszamy do Audytorium Microsoft w Warszawie, na konferencję Microsoft Cloud for Global Good. Nasza kancelaria jest partnerem tego wydarzenia i w jego trakcie wystąpią nasi eksperci:

  • Piotr Najbuk, Associate w Praktyce Life Sciences, wraz Wojciechem Życzyńskim z Microsoft, przedstawią temat "Chmura i zdrowie - aspekty prawne chmury w opiece zdrowotnej: jakość jako podstawa bezpieczeństwa prawnego, przykłady rozwiązań dla rynku zdrowia"
  • Michał Czarnuch, Partner w Praktyce Life Sciences weźmie udział w panelu "Chmura obliczeniowa – korzyści społeczne, szanse gospodarcze, wyzwania regulacyjne".