Domański Zakrzewski Palinka

Konferencje

29 marca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Kongres Wykonawców Zamówień Publicznych. Organizatorem wydarzenia jest miesięcznik Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce. W spotkaniu udział weźmie Katarzyna Kuźma, Partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, która przedstawi temat "Dialog techniczny oraz inne formy kontaktu z sektorem publicznym - jak bezpiecznie rozmawiać i negocjować z zamawiającym?".

W dniach 28-29 marca odbędzie sie konferencja "Recriutment Days 2017", w której udział weźmie Agata Mierzwa, Senior Associate w Praktyce Prawa Pracy. Agata poprowadzi sesję prawną pt. "Nie kupuj kota w worku, czyli pułapki prawne rekrutacji i jak ich unikać", w czasie której w praktyczny sposób przedstawi prawo pracodawcy do poznania historii kandydata, skonfrontuje je z argumentami w jakie kandydata wyposaża prawo, oraz podpowie, czy i co można zrobić, jeśli okaże się, że kandydat skłamał w czasie rekrutacji.

21 marca w Warszawie odbędą się warsztaty prawne "RODO konsekwencje dla branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych". Szkolenie poprowadzą Michał Kluska, Associate w Praktyce IP&TMT, i Jędrzej Stępniowski, Associate w Praktyce Life Sciences naszej kancelarii. Podczas szkolenia krok po kroku zostaną omówione nowe unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem skutków dla branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych.

W dniach 13-14 marca w Hotelu Sheraton odbędą się warsztaty pt. "System kontroli wewnętrznej w bankach – wyzwanie podziału ról". W spotkaniu udział wezmą nasi eksperci od zagadnień compliance - Anna Partyka-Opiela i Krzysztof Krak, którzy przedstawią temat "Podział ról oraz zasady współpracy pomiędzy komórką compliance, a komórką audytu".

W dniach 9-10 marca w Krakowie odbędzie się 6. edycja międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - VI Forum of Biomass & Waste. DZP jest Partnerem Prawnym tego wydarzenia. W spotkaniu udział weźmie Daniel Chojnacki, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, który będzie moderował debatę pt. "Otoczenie regulacyjne dla sektorów związanych z energetyczną biomasą oraz energią z odpadów lub paliw alternatywnych".

28 lutego odbędzie się kolejna edycja konferencji "IT Security Trends". W spotkaniu weźmie udział Wojciech Dziomdziora, Counsel w Praktyce IP&TMT, który przedstawi temat "Dyrektywa NIS i jej znaczenie dla cyberbezpieczeństwa".

28 lutego odbędzie się seminarium pt. "Zamówienia publiczne po nowelizacji - pierwsze doświadczenia praktyczne z perspektywy wykonawców". Organizatorem seminarium jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK). W spotkaniu udział wezmą nasi eksperci Katarzyna Kuźma, Partner i Wojciech Hartung, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki.

23 lutego zapraszamy Państwa na szkolenie, . Organizatorem spotkania jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, a prelegentem będzie Michał Kluska, Associate w Praktyce IP&TMT naszej kancelarii.

W dniach 15-16 lutego w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Systemy transakcyjne w świetle Dyrektywy PSDII". Pierwszego dnia wydarzenia Michał Kluska, Associate w Praktyce IP&TMT naszej kancelarii, poprowadzi część pt. "Problematyka Ochrony Danych Osobowych użytkownika usług PIS/AIS świadczonych przez bank".

W dniach 7-8 lutego w Warszawie odbędzie się druga edycja Forum Compliance Officer, w ramach którego praktycy zajmujących się compliance omówią m.in. zmieniające się regulacje prawne, a także wymienią zagrożenia dla bezpieczeństwa firmy we współczesnym otoczeniu biznesowym. Wystąpienia prelegentów będą miały charakter praktyczny i będą odbywały się w formie case studies, sesji warsztatowych oraz stołów dyskusyjnych.

Serdecznie zapraszamy na kolejne śniadanie biznesowe organizowane przez naszą kancelarię. Tym razem skupimy się na zmianach zasad opodatkowania VAT, które weszły w życie 1 stycznia 2017 r. W związku z tym wszystkich przedstawicieli działów finansowych z branży budownictwa, infrastruktury i energetyki zapraszamy do warszawskiego biura DZP na spotkanie "Usługi budowlane od 1 stycznia 2017 r. - dyskusja o zmianach zasad opodatkowania VAT", które odbędzie się 2 lutego w godz. 9:30 – 11:30.

1 lutego serdecznie zapraszamy na kolejne śniadanie biznesowe przygotowane przez specjalistów z Zespołu Compliance - Annę Partykę-Opielę, Krzysztofa Kraka, Jędrzeja Stępniowskiego i Helenę Zielińską. Tym razem skupimy się na nowej normie antykorupcyjnej - ISO 37001. Odpowiemy m.in. na pytania jakie regulacje wprowadza, co zrobić, aby skutecznie ją wdrożyć oraz jak przepisy wpłyną na istniejące systemy compliance?

31 stycznia w Warszawie odbędzie się konferencja "Nowelizacja ustawy Prawa Zamówień Publicznych - istotne zmiany i zastosowanie praktyczne przepisów w sektorze energetycznym". Podczas konferencji nasi eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Katarzyna Kuźma, Partner i Wojciech Hartung, Counsel omówią zasady ubiegania się o zamówienie i prowadzenia postępowań w oparciu o znowelizowane przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych. Organizatorem spotkania jest Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, a Partnerem nasza kancelaria.

26 stycznia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym CEDOZ w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji aktualizującej wiedzę w zakresie najnowszych zmian w prawie pracy. Kancelaria DZP jest Partnerem tego wydarzenia, a Justyna Tyc, Associate w Praktyce Prawa Pracy wystąpi w debacie ekspertów pt. "Przegląd nowości i planowanych zmian w prawie pracy". W swoim wystąpieniu skupi sie na omówieniu wpływu zmian w prawie pracy na małe przedsiębiorstwa.

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze spotkanie z cyklu "e-commerce na śniadanie", które odbędzie się 26 stycznia w warszawskiej siedzibie naszej kancelarii (Rondo ONZ 1, piętro 21). Spotkanie współorganizujemy z firmą Trade Tracker Poland. Z ramienia DZP spotkanie poprowadzi Michał Kluska, Associate w Praktyce IP&TMT.

25 stycznia o godz. 11.00 zapraszamy Państwa na webinarium z cyklu Prawo Zamówień Publicznych pt. "Nowe (stare?) przesłanki wykluczenia z uwzględnieniem zasad wykazywania ich braku w oparciu o formularz JEDZ". Organizatorem tego wydarzenia jest Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), a prelegentami będą nasi specjaliści od PZP - Tomasz Michalczyk i Michał Wojciechowski.

W dniach 18-19 stycznia w Warszawie odbędzie się XI konferencja "Nowe Prawo ochrony środowiska". Pierwszego dnia wydarzenia, prezentację pt. "Powiązanie nowych przepisów dotyczących in-house z dyrektywami unijnymi" wygłosi Wojciech Hartung, Cousel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki naszej kancelarii.