Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Postępowania Sporne

Spory sądowe są nieuchronną konsekwencją prowadzenia działalności gospodarczej. Zdajemy sobie sprawę, że wynik postępowania sądowego czy arbitrażowego w bezpośredni sposób przekłada się na pozycję finansową firm, a długotrwałość procesu czy egzekucji jest bolączką wielu przedsiębiorców. Dlatego też dążymy do tego, aby efektem naszych usług były jak najczęstsze wygrane w sądzie, a świadczone przez nas usługi były jak najbardziej efektywne czasowo i kosztowo. Praktyka składa się z 20 specjalistów, pracujących pod kierunkiem 3 Partnerów i posiada bogate doświadczenie w zakresie negocjacji, arbitrażu i reprezentowania klientów przed sądami powszechnymi.

Prawnicy kancelarii Domański Zakrzewski Palinka reprezentują polskich i zagranicznych klientów w sprawach spornych, występując w ich imieniu w negocjacjach z kontrahentami oraz przed polskimi i międzynarodowymi instytucjami. Nasi eksperci występują przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, sądami administracyjnymi, Naczelnym Sądem Administracyjnym i Trybunałem Konstytucyjnym, a także polskimi i międzynarodowymi Trybunałami Arbitrażowymi.

Każdej sprawie poświęcamy baczną uwagę, a naszych klientów na bieżąco informujemy o przebiegu postępowań. Naszą wiedzę wspomagamy wyczuciem rynku, które zyskaliśmy dzięki współpracy z podmiotami działającymi w różnych sektorach gospodarki.

Kancelaria prowadziła wiele znanych w Polsce postępowań spornych na rzecz klientów m.in. z branży budowlanej i infrastruktury, przemysłowej, transportowej i łączności, handlu, finansów i ubezpieczeń, a także z sektora obrotu nieruchomościami i administracji państwowej.

artykuły powiązane

Legal 500 EMEA 2019 rekomenduje DZP

Aktualność | 11.04.2019 Ukazała się nowa edycja Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Dispute Resolution, Energy & Natural Resources, Public Law i Healthcare and Life Sciences. Nasi eksperci również zostali wyróżnieni.

cały tekst

Śniadanie "Udział w przetargach a prawo karne – najbliższa perspektywa prawna"

Konferencja | 09.04.2019 9 kwietnia zapraszamy do udziału w drugim z cyklu spotkań poświęconych problematyce związanej z prawem zamówień publicznych.

cały tekst

Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego - seminarium

Konferencja | 21.03.2019 Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszymi ekspertami z Praktyki Postępowań Spornych, którzy omówią zasadnicze zmiany w k.p.c. oraz jak się do nich przygotować.

cały tekst

Waloryzacja kontraktów budowlanych.

Publikacja | 04.03.2019 Rysujący się scenariusz potencjalnej fali upadłości w budownictwie sprawia, że waloryzacja nierentownych kontraktów pozostaje źródłem niekończących się dyskusji.

cały tekst

Lotos Kolej w ramach ugody z Newagiem kupi od niego pięć lokomotyw za 80 mln zł

DZP doradza | 28.02.2019 Lotos Kolej Sp.o.o. zawarł 28 lutego w wyniku mediacji sądowej ugodę ze spółką Newag S.A. obejmującą dostawę i serwis pięciu lokomotyw. Wsparcie DZP dla Lotos Kolej obejmowało doradztwo oraz reprezentację spółki w postępowaniu sądowym oraz mediacji, zakończonej zawarciem ugody.

cały tekst

Chambers Global 2019 - 5 naszych prawników rekomendowanych

Aktualność | 15.02.2019 Kolejny rok z rzędu mamy przyjemność poinformować o naszym sukcesie w najnowszym rankingu Chambers Global 2019. Nasi eksperci zostali docenieni w 3 kategoriach.

cały tekst

V edycja Konferencji Arbitrażowej

Konferencja | 22.11.2018 W dniach 22-23 listopada odbędzie się konferencja pt. "Waloryzacja i nadzwyczajna zmiana stosunków – spory o zmianę wynagrodzenia”. Tematyka wiąże się z aktualną sytuacją na rynku budowlanym.

cały tekst

Nowy projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

Alert | 14.09.2018 Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło już drugą wersję projektu ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźba kary.

cały tekst

Forum Profesjonalnych Pełnomocników 2018

Konferencja | 08.09.2018 Założeniem Forum Profesjonalnych Pełnomocników jest wyjście do szerszego grona odbiorców i promowanie usług prawnych w nowatorskim ujęciu.

cały tekst

Legal alert regarding an important recent CJEU judgment in so-called Celmer case

Alert | 08.08.2018 Recognition of judgments of Polish courts in the EU in the light of the Judgment of the European Court of Justice of 25 July 2018 in Case C 216/18 PPU

cały tekst

Burzowe chmury nad polskimi sądami

Publikacja | 31.07.2018 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - Fundamentem europejskiej wspólnoty jest zaufanie. Artykuł Pawła Lewandowskiego w dzienniku Rzeczpospolita.

cały tekst

Anna Partyka-Opiela i Łukasz Wojdalski - nowi Partnerzy naszej kancelarii

Aktualność | 05.07.2018 1 lipca 2018 r. do grona Partnerów naszej kancelarii dołączyli, od last współpracujący z DZP, Anna Partyka-Opiela i Łukasz Wojdalski.

cały tekst

Nowa ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych - restrykcyjne wymogi i wysokie kary

Alert | 03.07.2018 Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt nowej ustawy, który prawdopodobnie jesienią trafi do Sejmu.

cały tekst

Rafał Karbowniczek w programie Money. To się liczy

Publikacja | 02.07.2018 O restrykcyjnym projekcie ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, która zrewolucjonizuje zasady odpowiedzialności karnej, mówił Rafał Karbowniczek w programie Money. To się liczy.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2018 rekomenduje DZP

Aktualność | 12.04.2018 Ukazała się nowa edycja Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law, Energy&natural resources i Dispute Resolution. Nasi eksperci również zostali wyróżnieni.

cały tekst

Chambers Europe ponownie rekomenduje 22 naszych ekspertów w 12 specjalizacjach

Aktualność | 12.03.2018 Z przyjemnością informujemy, że w najnowszym, europejskim wydaniu rankingu Chambers & Partners nasza kancelaria oraz eksperci zostali ponownie rekomendowani.

cały tekst

KRRiT uchyla decyzję w sprawie kary dla TVN

DZP doradza | 11.01.2018 Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej, Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję z 11 grudnia 2017 r. w sprawie TVN nakładającą na nadawcę niemal 1,5 mln PLN kary.

cały tekst

Kompleksowa analiza postępowań karnych

Aktualność | 04.08.2017 W maju, grupa ekspertów z Zakładu Postępowania Karnego na WPiA UW, przygotowała Raport z analizy postępowań karnych, w których zapadły prawomocne wyroki uniewinniające lub umarzające.

cały tekst

Nowa ustawa o Sądzie Najwyższym wpływa na NSA

Publikacja | 24.07.2017 Nowa ustawa o SN, której projekt wywołuje w ostatnich dniach skrajne emocje, w niekontrolowany sposób wpływa na status NSA, jego Prezesa, sędziów i pracowników.

cały tekst

Rozwijamy w DZP Zespół Prawa Karnego

Aktualność | 26.05.2017 W ramach Praktyki Postępowań Spornych wyodrębniliśmy Zespół Prawa Karnego. Pracami grupy, która zajmować się będzie m.in. przestępstwami białych kołnierzyków, kieruje dr Hanna Gajewska-Kraczkowska.

cały tekst

Józef Palinka o zmianach w procesie sądowym

Publikacja | 04.05.2017 W czwartkowym programie #RZECZoPRAWIE gościem Ewy Usowicz był Józef Palinka, Szef Praktyki Postępowań Spornych, który opowiadał o zasadach, jakie rządzą procesem sądowym.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2017 rekomenduje DZP

Aktualność | 13.04.2017 Ukazała się nowa edycja Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law i Dispute Resolution, a jako Leading Individuals są wskazani: Julita Zimoch-Tuchołka, Paweł Grzejszczak i Rafał Hajduk.

cały tekst

Spór o wyłączenie środków pieniężnych z masy upadłości

DZP doradza | 11.04.2017 Nasza kancelaria reprezentowała OHL w precedensowym sporze, w którym spółka domagała się wyłączenia z masy upadłości Hydrobudowy Polska (HBP) środków pieniężnych przynależnych OHL.

cały tekst

Zamówienia publiczne w inwestycjach budowlanych

Konferencja | 30.03.2017 W dniach 30-31 marca odbędzie się konferencja pt. "Zamówienia publiczne w inwestycjach budowlanych - prawa i obowiązki zamawiającego publicznego i wykonawców robót budowlanych".

cały tekst

Europejskie Centrum Arbitrażu - Akademia Arbitrażu 2016/2017

Konferencja | 14.03.2017 14 marca odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Arbitrażu, które organizowane jest przez European Centre of Arbitration (ECA) we współpracy z wiodącymi kancelariami i prawnikami.

cały tekst

Sędziowie powinni częściej zaglądać do konstytucji

Publikacja | 07.02.2017 Bez wątpienia system rozproszonej kontroli konstytucyjności ustaw wymaga od sędziów wyjścia poza ramy codziennej praktyki orzeczniczej, a niekiedy odwagi. Czy ten model zda egzamin?

cały tekst

Debata o reformie sądownictwa: Szansa czy zagrożenie

Publikacja | 31.01.2017 Sędziów do KRS będą wybierali posłowie – zakłada projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości. Skutki tego będą opłakane zarówno dla sądów, jak i zwykłych obywateli – ripostują sędziowie.

cały tekst

OHL odzyskuje środki ze zrealizowanej gwarancji

DZP doradza | 30.01.2017 OHL, przy naszym wsparciu, dowiódł, że spółka miejska zamawiająca u nich wykonanie projektu nie miała podstaw, aby zgłosić żądanie wypłaty środków z gwarancji bankowej.

cały tekst

Rekordowe odszkodowanie dla PKP Intercity od dostawcy Pendolino

DZP doradza | 12.12.2016 Reprezentowaliśmy PKP Intercity w sporze dot. zapłaty kary umownej przez Alstom z tytułu opóźnienia w dostawie pociągów Pendolino. Sąd zasądził na rzecz PKP Intercity 42,3 mln EUR z odsetkami.

cały tekst

PZP: Fakultatywne przesłanki wykluczenia cz. 4

Publikacja | 15.11.2016 Nawet nieumyślne podanie nieprawdziwych informacji przez wykonawcę w Jednolitym Europejskim Dokumencie Zamówienia może skutkować wykluczeniem go z postępowania o zamówienie publiczne.

cały tekst

Wywiad RzP: Jak być nowoczesnym procesualistą

Publikacja | 12.10.2016 W sądzie cenną umiejętnością prawnika jest dar skrótu, pozwalający lapidarnie i przekonująco przedstawić skomplikowaną sprawę – twierdzą partnerzy w kancelarii DZP.

cały tekst

Relacja z panelu: Sąd lepszy niż mediacja

Publikacja | 09.09.2016 Nie tyle sądy, ile sędziowie ostatnio goszczą na medialnych czołówkach. Relacja z panelu "Polskie sądownictwo w oczach przedsiębiorców" na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

cały tekst

Przyspieszyć orzecznictwo - relacja z panelu na Forum w Krynicy

Publikacja | 08.09.2016 Największą uciążliwością dla przedsiębiorców jest przewlekłość postępowania w polskich sądach i kłopoty z biegłymi. Wiceminister sprawiedliwości zapowiada zmiany.

cały tekst

26. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Konferencja | 08.08.2016 W dniach 6-8 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, tym razem pod hasłem "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?".

cały tekst

Final 5. Konkursu Arbitrażowego Lewiatan już za 2 tygodnie

Aktualność | 02.06.2016 16 i 17 czerwca odbędą się finały Konkursu Arbitrażowego. Spotkanie organizuje Sąd Arbitrażowy Lewiatan i Young Arbitration Practitioners in Poland, a DZP po raz trzeci wspiera to wydarzenie.

cały tekst

IV Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu

Konferencja | 18.05.2016 18 maja odbędzie sie 4. edycja Polskiego Kongresu Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Allerhanda, a nasza kancelaria jest Partnerem.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2016 rekomenduje DZP

Aktualność | 13.04.2016 Ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law, Dispute Resolution i Insurance, a jako indywidualnie zostali wskazani: Julita Zimoch-Tuchołka, i Paweł Grzejszczak.

cały tekst

Ważne orzeczenie Sądu Najwyższego

DZP doradza | 24.02.2016 Zakończyliśmy z powodzeniem trwające ponad 6 lat postępowanie o uchylenie wyroku Sądu Arbitrażowego przy KIG w Warszawie wydanego w sprawie pomiędzy Taifun Real sp. z o.o. a Exatel SA.

cały tekst

Europejskie Centrum Arbitrażu - Akademia Arbitrażu 2015/2016

Konferencja | 23.02.2016 23 lutego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Arbitrażu, organizowanej przez ECA - niezależną organizację społeczną, prowadzącą działalność związaną z tematyką mediacji.

cały tekst

Ugoda w sprawie trasy tramwajowej w Poznaniu przy wsparciu DZP

DZP doradza | 29.01.2016 Doradzali Konsorcjum w składzie PORR Polska Infrastructure SA, ZUE SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA w sporze z Miastem Poznań - ZTM oraz spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.

cały tekst

Success fee dla spółek z grupy Uriel Inversiones

DZP doradza | 15.01.2016 Reprezentowaliśmy dwie spółki należące do hiszpańskiej grupy kapitałowej Uriel Inversiones w sporze dotyczącym zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. Sprawa zakończyła się sukcesem naszego klienta.

cały tekst

Pociągi Flirt i Dart w barwach PKP IC

DZP doradza | 18.12.2015 Kompleksowa obsługa spółki PKP Intercity w zakresie 2 kontraktów na dostawę nowoczesnych pociągów. Dostawcami pociągów Flirt jest konsorcjum Stadler-Newag, a pociągi Dart dostarcza Pesa.

cały tekst

DZP z sukcesem reprezentowało Kompanię Piwowarską

DZP doradza | 30.11.2015 Reprezentowaliśmy KP w sporze z grupą Żywiec SA, która wcześniej uzyskała od Sądu Okręgowego zabezpieczenie roszczeń na podstawie przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

cały tekst

Nowelizacja KPC z udziałem Bartosza Karolczyka

Aktualność | 01.10.2015 Ukazała się Nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego pod redakcją naukową dr hab. Agnieszki Góry-Błaszczykowskiej. Znalazł się w niej rozdział autorstwa Bartosza Karolczyka.

cały tekst

Kolejne wydanie "Ius Commune Europaeum"

Aktualność | 31.08.2015 W sierpniu ukazała się publikacja "Evidence in Contemporary Civil Procedure", w której artykuł "Preclusion of Late Allegations and Evidence as a Tool to Increase the Efficiency of Civil Proceedings In Poland" napisał Bartosz Karolczyk.

cały tekst

4. edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

Aktualność | 05.05.2015 7 maja będziemy gospodarzem Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Organizatorem spotkania jest Sąd Arbitrażowy Lewiatan, a DZP, już po raz drugi, jest "Kancelarią wspierającą" to wydarzenie.

cały tekst

Czekają nas ważne zmiany w prawie spadkowym

Publikacja | 08.03.2015 Od dłuższego czasu prawo spadkowe opierało się nowelizacjom, które są dość częste w innych dziedzinach prawa. W tym roku sytuacja ta radykalnie się zmieni, bowiem czekają nas dwie istotne modyfikacje, tak w zakresie przepisów krajowych jak europejskich.

cały tekst

Krzysztof Zakrzewski powołany do Rady Arbitrażowej SA przy KIG

Aktualność | 19.12.2014 18 grudnia Krzysztof Zakrzewski, został powołany w skład Rady Arbitrażowej Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej na kadencję obejmującą lata 2015-2018.

cały tekst

IV Central Eastern Europe Fraud and Risk Conference

Konferencja | 24.11.2014 W dniach 24-25 listopada w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się IV edycja konferencji pt. "Central & Eastern Europe Fraud & Risk". Pierwszego dnia konferencji Paweł Paradowski, Partner z Praktyki Postępowań Spornych, zaprezentuje temat "Zawiadomienie organów ścigania o wykrytym przestępstwie- prawo czy obowiązek?"

cały tekst

Paweł Paradowski dołącza do grona partnerów DZP

Aktualność | 01.07.2014 Partnerzy kancelarii Domański Zakrzewski Palinka mają przyjemność poinformować, że 1 lipca do ich grona dołączył Paweł Paradowski (Praktyka Postępowań Spornych).

cały tekst

O czym muszą pamiętać przedsiębiorcy korzystający z gotowych wzorców umów

Publikacja | 15.05.2014 Zanim biznesmeni zawrą układ, mogą wybrać sposób ustalenia jego postanowień i skorzystać z gotowego wzoru lub wynegocjować treść.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2014 rekomenduje DZP

Aktualność | 10.04.2014 Właśnie ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. Jak co roku, zarówno poszczególne praktyki, jak i nasi eksperci, zostali wysoko ocenieni i rekomendowani w 10 kategoriach.

cały tekst

Gdybym mogła zmienić jeden przepis...

Publikacja | 24.07.2013 Gdybym mogła dokonywać zmian w polskim prawie, w pierwszej kolejności wprowadziłabym wiążącą ustawodawcę zasadę, i przepis musi być zgodny ze zdrowym rozsądkiem.

cały tekst

Wykonawcy kontra GDDKiA – walka niekoniecznie przegrana

Publikacja | 05.03.2013 Odrzucanie przez sądy udzielania zabezpieczeń na rzecz wykonawców w procesach z Generalną Dyrekcją jest nie tylko nieusprawiedliwione, ale i krzywdzące – ocenia partner w Praktyce Postępowań Spornych kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

cały tekst

Skuteczne doradztwo dla Bogl a Krysl przy budowie dróg w Polsce

DZP doradza | 20.02.2013 Eksperci z Praktyk Infrastruktury i Energetyki oraz Postępowań Spornych kancelarii DZP doradzali czeskiej spółce Bogl a Krysl, k.s. tworzącej liczne konsorcja z polskimi partnerami, przy realizacji ważnych i prestiżowych projektów drogowych w Polsce, w tym odcinków autostrady A2.

cały tekst

O trudnej sztuce legislacji

Publikacja | 18.09.2012 Posługiwanie się ustawą jako instrumentem doraźnej polityki jest psuciem państwa prawnego – pisze profesor

cały tekst

Dobrowolne poddanie się odpowiedzialności w postępowaniu karnym skarbowym i jego wpływ na postępowanie przed sądami administracyjnymi

Publikacja | 09.09.2012 Instytucja dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, uregulowana w art. 17 ustawy z dnia 10 września 1999 r. – Kodeks karny skarbowy – dalej k.k.s., pozwala sprawcy przestępstwa lub wykroczenia skarbowego na osiągnięcie znaczących korzyści w postępowaniu karnym skarbowym.

cały tekst

Pozew grupowy nie jest najlepszym rozwiązaniem

Publikacja | 16.08.2012 Rozmowa z Pawłem Lewandowskim, radcą prawnym, partnerem praktyki postępowań spornych kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

cały tekst

Masz lokatę w parabanku? Nie możesz odzyskać pieniędzy? Co robić?

Publikacja | 08.08.2012 Jeżeli parabank zapewnia - jak Amber Gold - że zwróci pieniądze, można uzbroić się w cierpliwość i poczekać. To trudna rada dla osób, które nie mogą doczekać się zwrotu oszczędności swojego życia.

cały tekst

Jak odzyskać pieniądze? Klienci Amber Gold szykują pozew zbiorowy

Publikacja | 07.08.2012 Część klientów przestała już wierzyć Amber Gold. Trzysta osób szykuje pozew zbiorowy. Zbierają się na stronie www.wspolnypozew.com. Reprezentować ich będzie kancelaria Domański Zakrzewski Palinka sp.k.

cały tekst

O prawdziwej funkcji zawieszenia postępowania karnego skarbowego

Publikacja | 29.04.2012 W artykule omówiono przepis art. 114a KKS dopuszczający zawieszenie postępowania w sprawie o przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, jeżeli jego prowadzenie jest w istotny sposób utrudnione ze względu na toczące się postępowanie przed organami kontroli skarbowej, organami podatkowymi, celnymi lub sądami administracyjnymi.

cały tekst

Kompleksowe doradztwo procesowe dla m.st. Warszawy

DZP doradza | 26.04.2012 Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka reprezentowała m.st. Warszawę w kilku, rozstrzygniętych na korzyść naszego klienta, procesach sądowych. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uzyskaliśmy dla Miasta pomyślne orzeczenia w prestiżowych procesach cywilnych i administracyjnych.

cały tekst

Wyrok SA zwalnia spółkę Bauer z wypłacania tantiem

DZP doradza | 24.04.2012 Reprezentując przed Sądem Apelacyjnym spółkę Bauer 24 kwietnia 2012 r. uzyskaliśmy prawomocne orzeczenie, które oddala roszczenie ZAiKS o zapłatę tantiem na rzecz współtwórców utworów audiowizualnych. Przedmiotem sporu są utwory dołączane na płytach jako inserty do czasopism.

cały tekst

Cichy bohater samorządu

Publikacja | 18.04.2012 W sporach rządu z samorządami prof. Michał Kulesza zawsze stanie po stronie gmin, powiatów czy województw. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze wiele razy przyjdzie mu skrytykować polityków, którzy cały ciężar utrzymania państwa najchętniej przerzuciliby na barki lokalnej władzy

cały tekst

DZP uzyskuje na rzecz klienta przełomowy wyrok SN

DZP doradza | 16.04.2012 Kancelaria reprezentując spółkę Karimpol uzyskała 16 kwietnia 2012 r. przełomowy wyrok Sądu Najwyższego, w którym stwierdzone zostało, że sąd arbitrażowy jest związany wcześniejszym wyrokiem sądu arbitrażowego lub orzeczeniem sądu państwowego. Tym samym przełamaliśmy dotychczasową linię orzecznictwa.

cały tekst

Spór SJM Development z inwestorem rozstrzygnięty na korzyść naszego klienta

DZP doradza | 01.03.2012 Kancelaria reprezentowała spółkę deweloperską SJM Development w sporze z inwestorem – spółką Dominikański Investment, dotyczącym odstąpienia od umowy deweloperskiej.

cały tekst

Wygrany spór Energa-Operator

DZP doradza | 30.09.2011 Kancelaria reprezentowała spółkę Energa-Operator w sporze z PSE Operator z tytułu opłat przesyłowych. Wartość sporu to ponad 120 mln PLN.

cały tekst

Zmiana przepisów umożliwia złożenie skargi na przewlekłe prowadzenie postępowania

Publikacja | 30.06.2011 11 kwietnia 2011 r. weszła w życie zmiana ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

cały tekst

Class Action

Publikacja | 26.08.2010 The law on class action is one of this year’s most important legislative changes. It is unquestionably a step towards improving the efficiency of court proceedings and facilitating access to courts for people who cannot afford to start a lawsuit by themselves.

cały tekst