Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Prawo Spółek, Fuzje i Przejęcia

Doradztwo z zakresu prawa spółek oraz fuzji i przejęć to jeden z najistotniejszych obszarów usług świadczonych przez kancelarię Domański Zakrzewski Palinka od momentu jej powstania w 1993 roku. Praktyka ta od wielu lat jest uznawana za jedną z najlepszych w Polsce, nie tylko przez naszych klientów, ale także przez krajowe i międzynarodowe publikacje specjalistyczne (Chambers & PartnersLegal 500IFLR1000) rekomendujące DZP jako ekspertów w dziedzinie fuzji i przejęć oraz doradztwa korporacyjnego.

Ponad 40 uznanych na rynku i doświadczonych ekspertów pracuje pod kierunkiem 11 Partnerów przy wszelkiego rodzaju transakcjach, w tym przy innowacyjnych operacjach na skalę międzynarodową. Realizujemy transakcje różnego typu, w tym wykupy lewarowane, przejęcia menedżerskie, projekty typu joint ventures, reorganizacje i restrukturyzacje obejmujące zarówno łączenia, jak i podziały spółek, a także przejęcia w sektorach regulowanych.

Wyróżniamy się nie tylko wysokim poziomem merytorycznym świadczonych usług, ale także bardzo dobrym rozumieniem istoty działalności biznesowej klientów. Dopasowujemy rozwiązania prawne, proponując rozwiązania, które pozwalają na osiągnięcie celów możliwie najbliższych pierwotnym oczekiwaniom i założeniom biznesowym naszych klientów, zapewniając im pełen komfort od strony prawnej. Kształtując struktury projektów oraz formułując dokumenty transakcyjne zabezpieczamy interesy naszych klientów, minimalizujemy ryzyko wystąpienia ewentualnych sporów.

Naszą wiedzę wspomagamy wyczuciem i znajomością rynku, które zyskaliśmy dzięki współpracy z polskimi i zagranicznymi podmiotami działającymi w różnych sektorach gospodarki, takimi jak: energetyka, bankowość i finanse, budownictwo i nieruchomości, handel detaliczny i FMCG, motoryzacja, telekomunikacja, media i wiele innych. Reprezentujemy instytucje finansowe, spółki prawa handlowego zarówno te notowane na giełdzie, jak i niepubliczne. Obsługujemy domy maklerskie, firmy inwestycyjne, fundusze private equity i venture capital, a także spółki Skarbu Państwa.

artykuły powiązane

Bądź na bieżąco z DZP