Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Prywatni przedsiębiorcy i inwestorzy

DZP świadczy kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe dla przedsiębiorców prywatnych, ich rodzin, spółek przez nich kontrolowanych, firm rodzinnych, prywatnych organizacji oraz rodzinnych funduszy powierniczych.

Naszym klientom proponujemy bezpieczne i wszechstronne rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, które uwzględniają zmiany zachodzące zarówno w prawie polskim, jak i innych jurysdykcjach. Gwarantujemy stały i bezpośredni kontakt oraz najwyższy stopień dyskrecji. Zapewniamy opiekę ze strony doradcy-opiekuna oraz pracującego pod jego kierunkiem zespołu specjalistów.
Przy współpracy zawsze uwzględniamy specyficzną historię, strukturę i kulturę organizacji oraz wszelkie inne kwestie szczególnie istotne dla danej rodziny czy trustu.

Nasze usługi dla klientów prywatnych obejmują w szczególności:

  • bieżące doradztwo prawne lub podatkowe w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej oraz w sprawach prywatnych,
  • uregulowanie sukcesji w sposób zabezpieczający stabilność i ciągłość działalności gospodarczej oraz relacji rodzinnych,
  • przygotowywanie projektów restrukturyzacyjnych optymalizujących prawnie i podatkowo działalność gospodarczą,
  • zagadnienia prawne i podatkowe związane z zarządzaniem majątkiem prywatnym i rodzinnym oraz planowaniem majątkowym,
  • prowadzenie transakcji sprzedaży lub zakupu przedsiębiorstw,
  • zagadnienia związane z inwestycjami (w tym łączeniem i nabywaniem przedsiębiorstw, obrotem nieruchomościami),
  • przygotowanie projektów typu joint venture, negocjowanie umów wspólników, negocjowanie umów z inwestorami zewnętrznymi (np. funduszami inwestycyjnymi), a także wsparcie w rozwiązywaniu sporów ze wspólnikami czy inwestorami finansowymi,
  • koordynowanie relacji z bankami inwestycyjnymi i administratorami spółek z zagranicznych jurysdykcji, w które ulokowane zostały aktywa.

Liczne rekomendacje prywatnych właścicieli i przedsiębiorców są potwierdzeniem, że zasługujemy na pełne zaufanie naszych klientów.

artykuły powiązane

Dylematy właścicieli firm prywatnych: sukcesja czy inwestor?

Konferencja | 28.03.2019 Wraz z firmą Navigator Capital Group mamy przyjemność zaprosić 28 marca, na kolejne z cyklu spotkanie skierowane do właścicieli firm prywatnych. Tym razem spotykamy się w Katowicach.

cały tekst

VI Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 18.03.2019 Nasza kancelaria po raz kolejny ma zaszczyt być Partnerem Merytorycznym Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, który w tym roku odbywa się w dniach 18-19 marca w Poznaniu.

cały tekst

Dylematy właścicieli firm prywatnych: sukcesja czy inwestor?

Konferencja | 27.11.2018 Zapraszamy na drugie z cyklu spotkanie dla prywatnych przedsiębiorców organizowane we współpracy z firmą Navigator. Tym razem spotkamy się z Państwem w Katowicach.

cały tekst

Dylematy właścicieli firm prywatnych: sukcesja czy inwestor

Konferencja | 22.03.2018 Jak przekazać firmę następcy? Jaki inwestor byłby korzystny dla przedsiębiorstwa? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie spotkania biznesowego, na które zapraszamy tym razem do Łodzi.

cały tekst

V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 19.03.2018 W dniach 19-20 marca w hotelu IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, który odbywa się pod hasłem "Moc drzewa genealogicznego".

cały tekst

RODO - nowe unijne prawo to ryzyko czy szansa?

Publikacja | 06.12.2017 Nie ma chyba przedsiębiorcy, który nie słyszałby, że od 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać nowe europejskie rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych (RODO/GDPR).

cały tekst

Sukcesja i ekspansja: od lokalnej firmy do globalnego koncernu

Publikacja | 13.11.2017 Forum Rynku Spożywczego i Handlu: Ekspansja eksportowa jest dla polskich firm rolno-spożywczych drogą do rozwoju, a źródłami sukcesów eksportowych są m.in. konsolidacja, akwizycje i inwestycje.

cały tekst

Next G - konferencja nowego pokolenia sukcesorów

Konferencja | 19.10.2017 Nasi eksperci ponownie będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich doświadczeniach sukcesorom – osobom, które obecnie przygotowują się do przejęcia zarządzania w firmach rodzinnych.

cały tekst

Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki - współtworzymy nowe studia

Aktualność | 14.09.2017 W listopadzie na Wydziale Zarządzania UW rozpoczną się roczne studia podyplomowe "Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki". To unikalna propozycja, jeśli chodzi o program kształcenia podyplomowego w Polsce.

cały tekst

27. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Konferencja | 05.09.2017 W dniach 5-7 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego. Tak jak w latach ubiegłych, DZP jest Partnerem Forum oraz organizuje i współtworzy kilka paneli.

cały tekst

Co się dzieje z firmą po śmierci jej przedstawiciela

Publikacja | 31.08.2017 Regulacje proponowane przez Min. Rozwoju mogą zapobiec likwidacji firm prowadzonych w formie jednoosobowej działalności w razie śmierci właściciela, o ile będą stosowane rozważnie.

cały tekst

(R)ewolucja w ochronie danych osobowych

Publikacja | 17.08.2017 Pomimo tego, że rozporządzenie reguluje większość kwestii dotyczących przetwarzania danych osobowych, w Polsce prowadzone są prace nad nową ustawą o ochronie danych osobowych.

cały tekst

5 prawników dołącza do grona Partnerów DZP

Aktualność | 03.07.2017 Miło nam poinformować, że 1 lipca 2017 roku, 5 prawników od lat związanych z naszą kancelarią, dołączyło do grona Partnerów. Przemku, Aniu, Agato, Pawle i José Luis - gratulujemy!

cały tekst

Coraz trudniejsze zmagania z fiskusem

Publikacja | 27.06.2017 Środki, jakie administracja skarbowa dostała do ręki, stawia przedsiębiorcę na coraz słabszej pozycji. Chcąc podjąć sądowy spór z urzędnikami, trzeba być gotowym na długi i kosztowny proces.

cały tekst

Prowadzenie działalności B+R przez przedsiębiorców

Publikacja | 16.05.2017 Zgodnie z zaprezentowanymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego danymi w 2017 r. agencja wykonawcza – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie dysponowała kwotą 5,5 mld złotych.

cały tekst

IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017

Konferencja | 10.05.2017 W dniach 10-12 maja odbędzie się IX Europejski Kongres Gospodarczy stanowiący trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem 8000 gości z Polski, krajów europejskich oraz z Azji i Afryki.

cały tekst

Narodziny Firmy Rodzinnej - jak mądrze zaplanować sukcesję

Publikacja | 13.04.2017 Polecamy "Narodziny Firmy Rodzinnej" - kompendium nt. firm rodzinnych i sukcesji. Autorami z DZP są: Piotr Andrzejczak, Grzegorz Sprawka, Jacek Stokłosa, Joanna Wierzejska oraz Jakub Wieszczeczyński.

cały tekst

IV Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 03.04.2017 W dniach 3-4 kwietnia odbędzie się IV Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, pod hasłem "Dwa pokolenia - Dwa Światy". Jesteśmy Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia.

cały tekst

Jak prowadzić firmę rodzinną w aktualnym otoczeniu prawnym?

Publikacja | 31.03.2017 Dynamiczny rozwój gospodarczy ostatnich lat oraz zmieniające się otoczenie prawne przynosi wiele wyzwań dla firm rodzinnych. Zmiany te dotykają wszystkich gałęzi biznesu i prawa.

cały tekst

Śniadanie Czwartkowe dla Firm Rodzinnych

Konferencja | 01.12.2016 1 grudnia zapraszamy Państwa na Śniadanie Czwartkowe dla Firm Rodzinnych pt. "Ekonomiczne uzasadnienie decyzji biznesowych. Nowa klauzula o unikaniu opodatkowania".

cały tekst

Jak kupić zagraniczną spółkę lub jej aktywa

Publikacja | 29.10.2016 Nabycie zagranicznej spółki może wydawać się procesem niezmiernie skomplikowanym. Z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień inwestorzy poszukujący nowych rynków?

cały tekst

26. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Konferencja | 08.08.2016 W dniach 6-8 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, tym razem pod hasłem "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?".

cały tekst

Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej

Konferencja | 25.04.2016 W dniach 25-27 kwietnia odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej. Zapraszamy do udziału w warsztatach nt. sukcesji firm rodzinnych.

cały tekst

V Forum Przedsiębiorców "Przywództwo w biznesie"

Konferencja | 21.04.2016 21 kwietnia odbędzie się Forum Przedsiębiorców, pod hasłem "Przywództwo w biznesie". Kancelaria DZP kolejny raz wspiera Forum, a Piotr Andrzejczak weźmie udział w dyskusji.

cały tekst

III Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 18.04.2016 18 i 19 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. Podobnie jak w ubiegłych latach, nasza kancelaria jest Partnerem Kongresu.

cały tekst

Czy podatki są istotnym elementem sukcesji? (cz. 3)

Publikacja | 04.01.2016 Oto ostatnia część naszego cyklu. Tym razem skupimy się na planowaniu sukcesji za pomocą struktury holdingowej, funduszy inwestycyjnych lub fundacji.

cały tekst

Czy podatki są istotnym elementem sukcesji? (cz. 2)

Publikacja | 16.12.2015 Nieco mniej dramatycznie niż nieplanowane dziedziczenie (pisałam o tym w poprzednim felietonie), może przebiegać planowana sukcesja jednoosobowej działalności gospodarczej.

cały tekst

Czy podatki są istotnym elementem sukcesji? (cz. 1)

Publikacja | 04.11.2015 Polska należy do nielicznego grona państw, w których spadkobranie oraz przekazanie majątku w drodze darowizny członkom bliskiej rodziny są zwolnione z opodatkowania.

cały tekst

25. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

Konferencja | 08.09.2015 8-10 września w Krynicy odbędzie się Forum Ekonomiczne. Z ramienia kancelarii DZP w wydarzeniu wezmą udział Michał Czarnuch, Anna Partyka-Opiela oraz Marek Świątkowski.

cały tekst

II Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 19.03.2015 19 i 20 marca w IBB Andersia Hotel Poznań odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych "Nowe horyzonty - firmy rodzinne w obliczu zmian".

cały tekst

Ekspert: południowo-wschodnia Europa obszarem szans dla polskich firm

Publikacja | 17.03.2015 Zagraniczna ekspansja to nieunikniony etap rozwoju firmy, o którym coraz częściej myślą menadżerowie i właściciele. Otrzymujemy coraz więcej pytań o to, w jaki sposób funkcjonować w Czechach czy w krajach nadbałtyckich.

cały tekst

Polscy producenci przy eksporcie powinni stawiać na efekt skali i konsolidację

Publikacja | 19.10.2014 Polscy producenci produktów rolno-spożywczych, którzy chcą mocniej wyjść na rynki zagraniczne powinni postawić na efekt skali, a oprócz samego eksportu, inną możliwością postawienia nogi na dalekich rynkach są inwestycje kapitałowe i konsolidacja.

cały tekst

FRSiH: Większość firm rodzinnych nie realizuje swojego podstawowego celu: trwania

Publikacja | 19.10.2014 - Statystyki wskazują, że firmy rodzinne są tą grupą, która ma najtrudniej, jeśli chodzi o przetrwanie. W trzecim pokoleniu zostaje na rynku tylko 20 proc. firm rodzinnych.

cały tekst

VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

Konferencja | 15.10.2014 W dniach 15-16 października w Warszawie odbędzie się Forum Rynku Spożywczego i Handlu. DZP jest Partnerem wydarzenia, a w czasie spotkania, w sesjach tematycznych, udział wezmą eksperci kancelarii.

cały tekst

Jak z mlekiem matki wyssać apetyt na biznes

Publikacja | 04.09.2014 Młode pokolenie niechętnie przejmuje w Polsce rodzinne przedsiębiorstwa. Szacuje się, że ponad 90 proc. dzieci nie chce iść drogą rodziców. Można temu zapobiec.

cały tekst

I Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Konferencja | 28.05.2014 28 i 29 maja w Centrum Concordia Design w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych "Wdzięczni za wczoraj, odpowiedzialni za jutro. Profesjonalizacja zarządzania firm rodzinnych."

cały tekst

O czym muszą pamiętać przedsiębiorcy korzystający z gotowych wzorców umów

Publikacja | 15.05.2014 Zanim biznesmeni zawrą układ, mogą wybrać sposób ustalenia jego postanowień i skorzystać z gotowego wzoru lub wynegocjować treść.

cały tekst

III Forum Przedsiębiorców "Innowacja drogą do rozwoju"

Konferencja | 24.04.2014 24 kwietnia w hotelu Sheraton w Warszawie spotkają się właściciele firm, liderzy opinii, eksperci oraz praktycy biznesu, którzy będą dyskutować oraz wymieniać się doświadczeniami na temat różnych aspektów innowacyjności i jej znaczenia w rozwoju prywatnej przedsiębiorczości w Polsce.

cały tekst

Pierwsza w Polsce kompleksowa usługa zabezpieczenia majątku

Aktualność | 04.11.2013 Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów z sektora corporate private banking, DZP oraz Noble Bank wprowadzili na rynek nową usługę - Wealth Guard. To pierwsza, tak wielowymiarowa usługa na rynku.

cały tekst

Jednostka samorządowa połączy niefunkcjonalne działki w całość

Publikacja | 16.10.2013 Przyjęte rozwiązanie wydaje się umiarkowanie atrakcyjne dla inwestorów. Po pierwsze z tego względu, że postępowanie scaleniowe jest bardziej długotrwałe od tradycyjnych postępowań prowadzonych w ramach procesu inwestycyjno-budowlanego, w szczególności gdy mamy do czynienia z trybem przewidzianym w specustawach.

cały tekst

Śmierć: jak chronić w jej obliczu aktywa firmy?

Publikacja | 10.07.2013 Choroba, wypadek, inne wydarzenie losowe. Śmierć zwykle przychodzi niespodziewanie. Dlatego warto nad sprawami ostatecznymi zastanowić się, zanim będzie za późno.

cały tekst

Zespół ekspertów do obsługi indywidualnych przedsiębiorców

Aktualność | 22.04.2013 Uruchomiliśmy mulitidyscyplinarny zespół ekspertów, prowadzący kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe m.in. dla przedsiębiorców prywatnych, ich rodzin i kontrolowanych przez nich spółek.

cały tekst

Ogólne warunki świadczenia usług hotelowych. Ułatwienie czy utrudnienie prowadzenia działalności?

Publikacja | 07.10.2012 Ogólne warunki sprzedaży lub świadczenia (różnych) usług stały się jedną z bardziej popularnych metod regulowania wzajemnych praw i obowiązków stron umów, które ze swej istoty wiążą się z koniecznością kompleksowego uregulowania wielu aspektów prawnych dotyczących sprzedawanej rzeczy lub świadczonej usługi.

cały tekst

Akwizycja, która rozwija firmę

Publikacja | 06.08.2012 Sprawnie przeprowadzona sukcesja może oznaczać napływ nowej energii do firmy. Sprzyja to podejmowaniu nowych działań, w tym decyzji o rozwoju poprzez akwizycję.

cały tekst

Wykonawca testamentu: kim jest i jakie ma zadania?

Publikacja | 06.08.2012 Powołanie wykonawcy testamentu jest praktycznym sposobem na usprawnienie procesu spadkowego. Taki wykonawca zarządzi po śmierci spadkodawcy majątkiem spadkowym, spłaci długi spadkowe, wykona zapisy i polecenia testamentu oraz wyda spadkobiercom majątek spadkowy.

cały tekst

Jak unikać ryzyk prawnopodatkowych w sukcesji

Publikacja | 06.08.2012 Dystrybucja majątku pomiędzy właścicielem a jego następcami to często proces długotrwały i emocjonalnie angażujący. Łatwo wtedy zlekceważyć niebezpieczeństwa związane z aspektami podatkowymi i prawnymi.

cały tekst