Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Prywatni przedsiębiorcy i inwestorzy

DZP świadczy kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe dla przedsiębiorców prywatnych, ich rodzin, spółek przez nich kontrolowanych, firm rodzinnych, prywatnych organizacji oraz rodzinnych funduszy powierniczych.

Naszym klientom proponujemy bezpieczne i wszechstronne rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, które uwzględniają zmiany zachodzące zarówno w prawie polskim, jak i innych jurysdykcjach. Gwarantujemy stały i bezpośredni kontakt oraz najwyższy stopień dyskrecji. Zapewniamy opiekę ze strony doradcy-opiekuna oraz pracującego pod jego kierunkiem zespołu specjalistów.
Przy współpracy zawsze uwzględniamy specyficzną historię, strukturę i kulturę organizacji oraz wszelkie inne kwestie szczególnie istotne dla danej rodziny czy trustu.

Nasze usługi dla klientów prywatnych obejmują w szczególności:

  • bieżące doradztwo prawne lub podatkowe w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej oraz w sprawach prywatnych,
  • uregulowanie sukcesji w sposób zabezpieczający stabilność i ciągłość działalności gospodarczej oraz relacji rodzinnych,
  • przygotowywanie projektów restrukturyzacyjnych optymalizujących prawnie i podatkowo działalność gospodarczą,
  • zagadnienia prawne i podatkowe związane z zarządzaniem majątkiem prywatnym i rodzinnym oraz planowaniem majątkowym,
  • prowadzenie transakcji sprzedaży lub zakupu przedsiębiorstw,
  • zagadnienia związane z inwestycjami (w tym łączeniem i nabywaniem przedsiębiorstw, obrotem nieruchomościami),
  • przygotowanie projektów typu joint venture, negocjowanie umów wspólników, negocjowanie umów z inwestorami zewnętrznymi (np. funduszami inwestycyjnymi), a także wsparcie w rozwiązywaniu sporów ze wspólnikami czy inwestorami finansowymi,
  • koordynowanie relacji z bankami inwestycyjnymi i administratorami spółek z zagranicznych jurysdykcji, w które ulokowane zostały aktywa.

Liczne rekomendacje prywatnych właścicieli i przedsiębiorców są potwierdzeniem, że zasługujemy na pełne zaufanie naszych klientów.

artykuły powiązane

Next G - konferencja nowego pokolenia sukcesorów

19.10.2017 Nasi eksperci ponownie będą mieli możliwość opowiedzenia o swoich doświadczeniach sukcesorom – osobom, które obecnie przygotowują się do przejęcia zarządzania w firmach rodzinnych.

cały tekst

Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki - współtworzymy nowe studia

14.09.2017 W listopadzie na Wydziale Zarządzania UW rozpoczną się roczne studia podyplomowe "Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki". To unikalna propozycja, jeśli chodzi o program kształcenia podyplomowego w Polsce.

cały tekst

27. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

05.09.2017 W dniach 5-7 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego. Tak jak w latach ubiegłych, DZP jest Partnerem Forum oraz organizuje i współtworzy kilka paneli.

cały tekst

Co się dzieje z firmą po śmierci jej przedstawiciela

31.08.2017 Regulacje proponowane przez Min. Rozwoju mogą zapobiec likwidacji firm prowadzonych w formie jednoosobowej działalności w razie śmierci właściciela, o ile będą stosowane rozważnie.

cały tekst

(R)ewolucja w ochronie danych osobowych

17.08.2017 Pomimo tego, że rozporządzenie reguluje większość kwestii dotyczących przetwarzania danych osobowych, w Polsce prowadzone są prace nad nową ustawą o ochronie danych osobowych.

cały tekst

5 prawników dołącza do grona Partnerów DZP

03.07.2017 Miło nam poinformować, że 1 lipca 2017 roku, 5 prawników od lat związanych z naszą kancelarią, dołączyło do grona Partnerów. Przemku, Aniu, Agato, Pawle i José Luis - gratulujemy!

cały tekst

Coraz trudniejsze zmagania z fiskusem

27.06.2017 Środki, jakie administracja skarbowa dostała do ręki, stawia przedsiębiorcę na coraz słabszej pozycji. Chcąc podjąć sądowy spór z urzędnikami, trzeba być gotowym na długi i kosztowny proces.

cały tekst

Prowadzenie działalności B+R przez przedsiębiorców

16.05.2017 Zgodnie z zaprezentowanymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego danymi w 2017 r. agencja wykonawcza – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie dysponowała kwotą 5,5 mld złotych.

cały tekst

IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017

10.05.2017 W dniach 10-12 maja odbędzie się IX Europejski Kongres Gospodarczy stanowiący trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem 8000 gości z Polski, krajów europejskich oraz z Azji i Afryki.

cały tekst

Narodziny Firmy Rodzinnej - jak mądrze zaplanować sukcesję

13.04.2017 Polecamy "Narodziny Firmy Rodzinnej" - kompendium nt. firm rodzinnych i sukcesji. Autorami z DZP są: Piotr Andrzejczak, Grzegorz Sprawka, Jacek Stokłosa, Joanna Wierzejska oraz Jakub Wieszczeczyński.

cały tekst

IV Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

03.04.2017 W dniach 3-4 kwietnia odbędzie się IV Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, pod hasłem "Dwa pokolenia - Dwa Światy". Jesteśmy Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia.

cały tekst

Jak prowadzić firmę rodzinną w aktualnym otoczeniu prawnym?

31.03.2017 Dynamiczny rozwój gospodarczy ostatnich lat oraz zmieniające się otoczenie prawne przynosi wiele wyzwań dla firm rodzinnych. Zmiany te dotykają wszystkich gałęzi biznesu i prawa.

cały tekst

Śniadanie Czwartkowe dla Firm Rodzinnych

01.12.2016 1 grudnia zapraszamy Państwa na Śniadanie Czwartkowe dla Firm Rodzinnych pt. "Ekonomiczne uzasadnienie decyzji biznesowych. Nowa klauzula o unikaniu opodatkowania".

cały tekst

Jak kupić zagraniczną spółkę lub jej aktywa

29.10.2016 Nabycie zagranicznej spółki może wydawać się procesem niezmiernie skomplikowanym. Z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień inwestorzy poszukujący nowych rynków?

cały tekst

26. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zrój

08.08.2016 W dniach 6-8 września w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejna edycja Forum Ekonomicznego, tym razem pod hasłem "Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?".

cały tekst

Tajemnice firm chronione lepiej i jednakowo w całej Unii

07.06.2016 Nowa dyrektywa powinna się okazać wyjątkowo korzystna dla biznesu. Przyznają to sami przedsiębiorcy. Zmian w polskim prawie powinniśmy się spodziewać około połowy 2018.

cały tekst

Ochrona prawna sygnalistów: rząd umywa ręce

03.06.2016 Problem ochrony sygnalistów porusza najnowsza dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony niejawnego know-how i niejawnych informacji handlowych.

cały tekst

Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej

25.04.2016 W dniach 25-27 kwietnia odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej. Zapraszamy do udziału w warsztatach nt. sukcesji firm rodzinnych.

cały tekst

V Forum Przedsiębiorców "Przywództwo w biznesie"

21.04.2016 21 kwietnia odbędzie się Forum Przedsiębiorców, pod hasłem "Przywództwo w biznesie". Kancelaria DZP kolejny raz wspiera Forum, a Piotr Andrzejczak weźmie udział w dyskusji.

cały tekst

III Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

18.04.2016 18 i 19 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. Podobnie jak w ubiegłych latach, nasza kancelaria jest Partnerem Kongresu.

cały tekst

Czy podatki są istotnym elementem przy planowaniu sukcesji? (cz. 3)

04.01.2016 To ostatnia część naszego cyklu. Tym razem o planowaniu sukcesji za pomocą struktury holdingowej, funduszy inwestycyjnych lub fundacji.

cały tekst

Czy podatki sa istotnym elementem sukcesji? (cz. 2)

16.12.2015 Joanna Wierzejska: Nieco mniej dramatycznie niż nieplanowane dziedziczenie, może przebiegać planowana sukcesja jednoosobowej działalności gospodarczej.

cały tekst

Czy podatki są istotnym elementem sukcesji (cz. 1)

04.11.2015 Polska należy do nielicznego grona państw, w których spadkobranie oraz przekazanie majątku w drodze darowizny członkom bliskiej rodziny są zwolnione z opodatkowania.

cały tekst

DZP na Forum Ekonomicznym w Krynicy

28.08.2015 Jak co roku kancelaria DZP jest Partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy. Weźmiemy udział w czterech panelach, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

cały tekst

Chambers Europe 2015 po raz kolejny rekomenduje DZP i jej ekspertów

27.04.2015 Ukazała się rozszerzona wersja rankingu Chambers & Partners - Chambers Europe. Informormujemy że zarówno kancelaria DZP jak i nasi eksperci zostali rekomendowani w 10 kategoriach.

cały tekst

Multidyscyplinarny zespół ekspertów do obsługi indywidualnych przedsiębiorców

22.04.2013 Uruchomiliśmy mulitidyscyplinarny zespół ekspertów, prowadzący kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe dla przedsiębiorców prywatnych, ich rodzin, kontrolowanych przez nich spółek, firm rodzinnych, prywatnych organizacji oraz rodzinnych funduszy powierniczych.

cały tekst