Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Rynki Kapitałowe i Instytucje Finansowe

Nasza Praktyka to zespół ekspertów doskonale znających reguły i sposób funkcjonowania instytucji finansowych oraz rynków kapitałowych, którzy łączą wiedzę regulacyjną z doświadczeniem transakcyjnym i znajomością branży finansowej.

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie oraz kompleksową wiedzę z obszaru rynków kapitałowych i instytucji finansowych. Doradzamy bankom, holdingom finansowym, bankom inwestycyjnym, funduszom inwestycyjnym, brokerom, jak również wielu podmiotom nieregulowanym świadczącym usługi finansowe.

Aby zapewnić naszym klientom kompleksową i w pełni zintegrowaną obsługę, łączymy nasza wiedzę z wiedzą i kompetencjami ekspertów reprezentujących wszystkie obszary działalności DZP. Zależnie od bieżących potrzeb klienta, w nasze doradztwo angażujemy specjalistów z obszarów: prawa podatkowego, prawa pracy, prawa konkurencji, technologii cyfrowych, ochrony danych osobowych, prawa własności intelektualnej czy postępowań spornych.

Specjalizujemy się w doradztwie na rzecz klientów z sektora usług finansowych i rynków kapitałowych, w tym:

  • regularnie doradzamy klientom z sektora usług finansowych w złożonych kwestiach regulacyjnych i reprezentujemy ich przed organami regulacyjnymi i rządowymi w postępowaniach licencyjnych, kontrolnych i sankcyjnych,
  • tworzymy i uzyskujemy licencje dla nowych podmiotów sektora finansowego,
  • pomagamy w strategicznych i długoterminowych projektach związanych z Brexitem,
  • przygotowujemy, negocjujemy i zamykamy transakcje kredytowe i finansowe, w tym kredyty komercyjne, finansowanie przejęć, finansowanie projektów infrastrukturalnych, w tym pomagamy przy obligacyjnym finansowaniu projektów publicznych,
  • obsługujemy emisje akcji, warrantów i papierów dłużnych,
  • prowadzimy w pełnym zakresie krajowe i międzynarodowe fuzje i przejęcia instytucji finansowych i spółek publicznych, joint venture, ich restrukturyzacje, przenoszenia własności przedsiębiorstw i aktywów.

Nasze doświadczenie, wiedza, a także zrozumienie zarówno prawnych, jak i biznesowych potrzeb klientów wyróżnia nas na tle innych kancelarii. Od lat jesteśmy rekomendowani jako wiodąca kancelaria w Polsce, nie tylko przez klientów, ale także przez międzynarodowe publikacje specjalistyczne (Chambers & Partners, Legal 500, IFLR1000).

artykuły powiązane

Bądź na bieżąco z DZP