Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Technologie, media, telekomunikacja

Pracujemy z międzynarodowymi i polskimi firmami z branży telekomunikacyjnej, świadcząc usługi doradcze związane z różnymi aspektami ich obecności na rynku, m.in. rozwiązywaniem sporów regulacyjnych, negocjacjami i przygotowaniem umów operatorskich, dystrybucyjnych i innych. Nasi eksperci doradzają również w kwestiach prawnych związanych z IT, w tym m.in.:

  • przygotowują i negocjują umowy dotyczące wdrożeń systemów komputerowych (SAP, Oracle),
  • przygotowują umowy licencyjne i dotyczące aktualizacji oprogramowania komputerowego, umowy i ogólne warunki dotyczące dostaw oprogramowania i sprzętu,
  • negocjują różne rodzaje umów typowych dla sektora informatycznego, m.in. umowy wdrożeniowe SLA’s, usługi zewnętrzne w zakresie technologii informatycznych (outsourcing IT), zapytania ofertowe.

Nasze doświadczenie w zakresie sporządzania i negocjowania umów IT oraz gałęzi prawa powiązanych z tą tematyką, pozwala nam sprostać wyzwaniom na rynku usług IT, m.in. kwestiom prawnym związanym z usługami cloud computing.

Nasze usługi skupiają się również na dynamicznie rozwijającym się rynku gier wideo, w szczególności w zakresie nowych modeli biznesowych gier online, gier z elementami losowości, free-to-play, pay per play, cyfrowych modeli dystrybucji contentu.

Opracowujemy ekspertyzy związane z regulacjami dotyczącymi promocji i dystrybucji produktów. Mamy duże doświadczenie w sprawach związanych m.in. z reklamą publiczną (ATL) i niepubliczną (BTL), ograniczeniami reklamy określonych dóbr i usług, wykorzystaniem w działaniach reklamowych baz danych, programów lojalnościowych, programów sprzedaży premiowej.

Doradzamy wielu czołowym polskim oraz zagranicznym wydawnictwom prasy oraz literatury w zakresie systemów kolportażu, umów dystrybucyjnych, rejestracji prasy, ochrony praw własności intelektualnej, formatów gazet, sporów dotyczących dóbr osobistych. Dogłębnie znamy praktyki biznesowe w zakresie działalności podmiotów prowadzących produkcję filmową, telewizyjną, radiową oraz reklamową.

artykuły powiązane

Czy robot może ponieść odpowiedzialność karną?

11.12.2017 Robotyka, sys. autonomiczne i sztuczna inteligencja stwarzają szereg wyzwań prawnych i etycznych. Opracowanie ram prawnych i kodeksów etycznych to zadanie, przed którym stoją prawodawcy.

cały tekst

E-zdrowie pełne zalet, ale trzeba uważać

03.11.2017 Gromadzenie danych w sieci i telemedycyna to szansa dla leczących i pacjentów. Jednak pod warunkiem, że nikt tych danych w bezprawny sposób nie usunie lub nie wykradnie.

cały tekst

XIII Forum Rynku Zdrowia - relacja z naszych paneli

28.10.2017 Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z paneli, które współorganizowaliśmy podczas 13. Forum Rynku Zdrowia. Moderatorem obu sesji przygotowanych przez DZP był Michał Czarnuch.

cały tekst

III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy

19.10.2017 W dniach 19-20 października odbędzie się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, gdzie tematem przewodnim będzie "Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości".

cały tekst

Cyberbezpieczeństwo w sektorze ochrony zdrowia

05.10.2017 Zapewnienie bezpieczeństwa danych zawartych w e-dokumentacji medycznej jest ważne dla poprawnego funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Informacje te są narażone m.in. na ataki hakerskie.

cały tekst

Dylematy etyczne przy projektowaniu robotów

14.09.2017 Z uwagi na możliwość szerokiej interakcji sztucznej inteligencji z ludźmi projektowanie robotów i pojazdów autonomicznych rodzi szereg dylematów etycznych w  różnych obszarach. 

cały tekst

Konsekwencje podatkowe korzystania z usług chmurowych

08.09.2017 Z cloud computingu korzysta już znaczna część polskich przedsiębiorców. Usługi te stają się coraz bardziej dostępne i często świadczone są przez podmioty zagraniczne (np. Microsoft czy Google).

cały tekst

Stacja TVN sprzedaje udziały w Mango-Media

11.08.2017 Doradzaliśmy TVN przy sprzedaży 100% udziałów Mango-Media - firmy oferującej usługi telezakupowe i sprzedaż online, na rzecz Studio Moderna Polska. Sprzedaż sfinalizowano po miesiącach negocjacji.

cały tekst

Czy roboty mogą mieć osobowość prawną?

28.07.2017 Roboty, systemy autonomiczne i sztuczna inteligencja są częścią rodzącego się Przemysłu 4.0, czyli czwartej rewolucji przemysłowej. Ich funkcjonowanie stwarza szereg nowych wyzwań prawnych.

cały tekst

Administratorzy systemów IT szukają wsparcia

27.07.2017 RODO jest wyzwaniem dla całej gospodarki, ale przed firmami branży IT otwiera nowe możliwości biznesowe. Kryją się one w pomocy podmiotom pragnącym sprostać na czas nowym wymaganiom.

cały tekst

Nokia i Infracapital wspólnie dostarczą Internet

26.06.2017 Doradzaliśmy spółce Infracapital przy wspólnym przedsięwzięciu z Nokia. Firmy wygrały przetarg dot. projektu budowy oraz obsługi sieci światłowodowych, które zapewnią dostęp do Internetu.

cały tekst

Pocztowe e-znaczki zwolnione z podatku VAT

30.05.2017 Doradzaliśmy Envelo, największej platformie usług pocztowych w Polsce, w sporze interpretacyjnym dot. opodatkowania VAT ich flagowego produktu, tj. sprzedaży e-znaczka.

cały tekst

Europa szykuje rewolucyjne zmiany w prawie dla dronów

16.05.2017 Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego poddała konsultacjom społecznym projekt dokumentu pt "Wprowadzenie ram regulacyjnych dot. posługiwania się dronami".

cały tekst

Szkolenie "RODO. Wymogi, sankcje, case study"

11.04.2017 11 kwietnia odbędzie się szkolenie pt. "Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych. Wymogi, sankcje, case study - jak przygotować firmę do ważnych zmian?" organizowane przez Rzeczpospolitą.

cały tekst

Konferencja "Microsoft Cloud for Global Good"

23.03.2017 23 marca zapraszamy do Audytorium Microsoft w Warszawie, na konferencję Microsoft Cloud for Global Good. Nasza kancelaria jest partnerem tego wydarzenia i w jego trakcie wystąpią nasi eksperci.

cały tekst

Powstała Polska Izba Systemów Bezzałogowych

22.03.2017 W naszej kancelarii odbyło się spotkanie założycielskie Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. Członkami organizacji zostało kilkanaście podmiotów działających na rynku pojazdów bezzałogowych.

cały tekst

Spotkanie "E-commerce na śniadanie"

26.01.2017 Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "e-commerce na śniadanie", które odbędzie się 26 stycznia w warszawskiej siedzibie naszej kancelarii (Rondo ONZ 1, piętro 21).

cały tekst

Badanie rynku dronów w Polsce 2016 - wnioski i rekomendacje

18.01.2017 Polecamy raport Instytutu Mikromakro pt. "Rynek dronów w Polsce. Świt w dolinie śmierci". Autorami artykułu "Drony jako część Przemysłu 4.0." są Aleksandra Auleytner i Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

XVII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy

11.01.2017 W dniach 11-12 stycznia serdecznie zapraszamy Państwa na XVII edycję Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, którego jesteśmy Partnerem.

cały tekst

Uczestniczymy w inicjatywie UN Global Compact

20.12.2016 Zostalismy uczestnikiem inicjatywy UN Global Compact - największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

cały tekst

Orzeczenie TK w sprawie tzw. "małej ustawy medialnej"

12.12.2016 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre przepisy tzw. "małej ustawy medialnej" są niezgodne z Konstytucją RP. Wnioskodawcę reprezentował dr Tomasz Zalasiński, uznany konstytucjonalista.

cały tekst

DZP i Microsoft: Wsparcie dla start-upów medycznych

21.10.2016 20 października 2016 r. nasza kancelaria podpisała porozumienie z firmą Microsoft. Celem naszej współpracy jest zapewnienie kompleksowego wsparcia start-upom z sektora ochrony zdrowia.

cały tekst

Konferencja "Security Breakfast" - cykl śniadań

23.09.2016 Zapraszamy Państwa na konferencję Security Breakfast poświęconą tematyce bezpieczeństwa cybernetycznego i zarządzania zgodnością. Prelekcję wygłosi Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Grupa Robocza ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0

21.09.2016 Wojciech Dziomdziora, Counsel w Praktyce IP&TMT DZP, został wybrany Przewodniczącym Grupy Roboczej ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0, powołanej przy Ministerstwie Rozwoju.

cały tekst

Konferencja "Rynek usług pocztowych w Polsce i Europie"

14.09.2016 14 września odbędzie się XII edycja konferencji "Rynek usług pocztowych w Polsce i Europie". W ramach wydarzenia wystąpi nasz ekspert, Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Dane pacjenta w chmurze - o czym należy pamiętać?

27.07.2016 Przetwarzanie danych medycznych z wykorzystaniem technologii chmurowych jest skutecznym sposobem zarządzania informacją - zaznacza Michał Czarnuch, partner w DZP.

cały tekst

Analiza: Więcej wiary w telemedycynę

12.07.2016 Znowelizowane pod koniec zeszłego roku przepisy prawa medycznego wyraźnie dopuściły możliwość zdalnego leczenia - stanowisko Telemedycznej Grupy Roboczej.

cały tekst

Cyberbezpieczeństwo: rząd musi uwzględnić również głos firm

07.07.2016 Nie można mówić o przygotowaniu strategii cyberbezpieczeństwa i przepisów, które by jej dotyczyły, bez współpracy administracji państwowej z przedsiębiorcami.

cały tekst

Konferencja "Digital Investigation" w Warszawie

06.07.2016 6 lipca zapraszamy Państwa na konferencję "Digital Investigation", której jesteśmy partnerem. W wydarzeniu weźmie udział Wojciech Dziomdziora, ekspert od informatyki śledczej.

cały tekst

Kompleksowo chronimy wrażliwe dane firmy

09.06.2016 Wraz z firmą Atos stworzylismy unikalną na polskim rynku ofertę ochrony przed cyberzagrożeniami. Doświadczenie Atos zostało uzupełnione o wsparcie prawne na każdym etapie incydentu.

cały tekst

Śniadanie biznesowe "Jak ustrzec się przed cyberatakiem?"

07.06.2016 Zapraszamy członków zarządów i rad nadzorczych na spotkanie poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej w kontekście cyber-zagrożeń.

cały tekst

Polska firma IT kupiona przez amerykańskiego giganta

17.05.2016 Amerykański SeaChange International Inc., kupił DCC Labs, projektującą rozwiązania dla telewizji cyfrowej i internetowej. Doradzaliśmy DCC Labs oraz właścicielom spółki na wszystkich etapach transakcji.

cały tekst

Konferencja "Rynek Paczek 2016" w Warszawie

16.05.2016 16 maja odbędzie się konferencja "Rynek Paczek 2016", dedykowana branży kurierskiej i paczkowej, a także sektorowi e-commerce. W wydarzeniu weźmie udział Jakub Kubalski.

cały tekst

Polish-Swiss Innovation Day 2016 w Warszawie

20.04.2016 20 kwietnia odbędzie się Polish-Swiss Innovation Day 2016. Celem tego spotkania jest rozwijanie platformy dialogu na temat innowacyjności pomiędzy Szwajcarią a Polską.

cały tekst

Konferencja "IT Security Trends" w Warszawie

16.03.2016 16 marca odbędzie się IT Security Trends. W trakcie spotkania Wojciech Dziomdziora wygłosi prelekcję pt. "Bezpieczeństwo IT - Bezpieczeństwo prawne - Bezpieczeństwo biznesu".

cały tekst

Workflow & Document Management Trends

23.02.2016 23 lutego odbędzie się konferencja Workflow & Document Management Trends. W trakcie spotkania Monika Gebel poprowadzi prelekcję nt. prawnych aspektów obiegu dokumentów.

cały tekst

Ochrona praw autorskich w dysertacji Aleksandry Auleytner

12.01.2016 Nakładem C.H. Beck ukazała się praca doktorska Aleksandry Auleytner pt. "Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE".

cały tekst

Usługi chmurowe prawnie regulowane

20.11.2015 Przedstawiamy naszą publikację "Prawne aspekty usług chmurowych". W formie krótkiego opracowania pokazujemy, jak wiele aspektów regulacyjnych wiąże się z nieustającym rozwojem usług chmurowych.

cały tekst

China IP Magazine: sytuacja na światowym rynku medialnym

11.09.2015 Wydawnictwo Hurrymedia opublikowało 12. edycję "International IP Law Firms", w której znalazł się rozdział "IP Overview of Poland". O polskim rynku medialnym pisali Aleksandra Auleytner i Jakub Kubalski.

cały tekst

Prawo blokuje rozwój e-medycyny

10.09.2015 Na rozwój nowoczesnych technologii w ochronie zdrowia w tej perspektywie unijnej Polska otrzyma 12 mld zł. Jednym z beneficjentów będzie telemedycyna.

cały tekst

Raport "Otoczenie regulacyjne telemedycyny w Polsce"

03.09.2015 Rewolucja technologiczna w ochronie zdrowia w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych jest faktem. Interesującym obszarem w ramach szeroko rozumianego e-zdrowia jest telemedycyna.

cały tekst

Pureprofile przejmuje Sparc Media przy wsparciu DZP

31.07.2015 Kancelaria DZP doradzała Pureprofile, firmie badawczej działającej w obszarze marketingu online, przy nabyciu Sparc Media – międzynarodowej agencji reklamy online i Trading Desk.

cały tekst

Diagnoza stanu polskich mediów – Strategia rozwoju rynku medialnego w Polsce

16.07.2015 W lipcu ukazał się raport pt. "Strategia rozwoju rynku medialnego w Polsce 2015-2020". Liderem projektu i redaktorem naczelnym był Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Strategia rozwoju rynku medialnego w Polsce 2015-2020

01.07.2015 Rynek medialny podlega bardzo dynamicznym przemianom – przede wszystkim zmienia się technologia i praktyki jej wykorzystywania,  a w ślad za nimi potrzeby oraz oczekiwania odbiorców.

cały tekst

TAKT i Multi Packaging Solutions łączą siły

18.05.2015 Doradzaliśmy amerykańskiej spółce Multi Packaging Solutions przy zawarciu umowy współpracy strategicznej z TAKT sp. z o.o. Celem współpracy jest obsługa europejskiego rynku multimediów.

cały tekst

VII Europejski Kongres Gospodarczy

20.04.2015 W dniach 20-22 kwietnia odbędzie się VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. DZP ponownie zostało partnerem tego wydarzenia.

cały tekst

Wojciech Dziomdziora w Zarządzie PIIT

16.04.2015 Wojciech Dziomdziora, uznany na rynku ekspert w zakresie mediów, telekomunikacji i nowych technologii, został wybrany do Zarządu Izby Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

cały tekst

Dobre prawo pomoże budować cyfrową Polskę

04.04.2015 Ustawodawcy powinni w większym stopniu dostrzegać procesy konwergencji rynków i technologii telekomunikacyjnych, informatycznych i medialnych

cały tekst

Wojciech Dziomdziora w Radzie PIIT

25.03.2015 Podczas 24. Zwyczajnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji Wojciech Dziomdziora został powołany do Rady Izby z ramienia firm świadczących usługi doradcze.

cały tekst

Czy z krajobrazu znikną reklamy

17.03.2015 Parlamentarzyści powinni się przyjrzeć przepisom, nad którymi pracują, a które mają zapobiec dowolności umieszczania reklam. Zamiast pomóc, mogą bowiem zaszkodzić – twierdzą eksperci.

cały tekst

Chambers Global 2015 wyróżnia DZP

12.03.2015 W opublikowanym właśnie rankingu Chambers Global: The World's Leading Lawyers for Business kancelaria DZP oraz nasi eksperci zostali ponownie rekomendowani.

cały tekst

Sukces naukowy Aleksandry Auleytner

20.01.2015 20 stycznia Aleksandra Auleytner obroniła pracę doktorską przed Radą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i uzyskała stopień doktora nauk prawnych.

cały tekst

Umowy dotyczące treści cyfrowych niezapisanych na nośniku materialnym w świetle ustawy o prawach konsumenta

06.12.2014 W dniu 25 grudnia 2014 r. wchodzi w życie ustawa z 30 maja 2014 o prawach konsumenta wdrażająca przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów.

cały tekst

Ochrona danych w telekomunikacji

05.12.2014 Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 8 kwietnia 2014 r., sygn. C-293/12 i C-594/12 (sprawy połączone). Stwierdza się nieważność dyrektywy 2006/24/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 15 marca 2006 r.

cały tekst

Centrum Danych z najwyższym standardem bezpieczeństwa Rated4 ANSI/TIA-942

26.11.2014 Przedstawiciele poznańskiego Beyond.pl twierdzą, że warto było wydać 130 mln zł na budowę obiektu data center. Za taką kwotę początkową powstał ośrodek, który jeszcze długo będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce.

cały tekst

Fundacja finansuje zakup systemu informatycznego dla CZD

11.08.2014 8 sierpnia podpisano umowę na wdrożenie systemu informatycznego wspomagającego pracę Centralnej Pracowni Leku Cytostatycznego. Tadeusz Piątek kierował pracami zw. z negocjacjami treści umowy.

cały tekst

VI Europejski Kongres Gospodarczy

07.05.2014 W dniach 7-9 maja w Katowicach będzie miał miejsce VI Europejski Kongres Gospodarczy. Nasza kancelaria jest Partnerem tego wydarzenia.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2014 rekomenduje DZP

10.04.2014 Właśnie ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. Jak co roku, zarówno poszczególne praktyki, jak i nasi eksperci, zostali wysoko ocenieni i rekomendowani w 10 kategoriach.

cały tekst

Wojciech Dziomdziora dołącza do Praktyki IP&TMT

17.03.2014 17 marca 2014 roku do zespołu kancelarii DZP dołączył Wojciech Dziomdziora, ekspert w zakresie prawa autorskiego, mediów, telekomunikacji i nowych technologii. 

cały tekst

Uwagi do projektu rozporządzenia o jednolitym rynku telekomunikacyjnym

15.03.2014 Zaproponowany przez Komisję Europejską projekt rozporządzenia o jednolitym rynku telekomunikacyjnym zakłada daleko idące zmiany w obszarze regulacji świadczenia usług telekomunikacyjnych na obszarze Unii Europejskiej.

cały tekst

Gamblifikacja gier komputerowych, społecznościowych – perspektywa prawnika

11.11.2013 Model biznesowy free-to-play, w którym użytkownicy nie uiszczają wstępnej opłaty za możliwość grania w grę, jest coraz częściej stosowany w grach komputerowych.

cały tekst

Doradzajmy ubezpieczycielom przy przetwarzaniu w chmurze

28.02.2013 W ramach Praktyki IP&TMT utworzyliśmy zespół oferujący doradztwo w zakresie usług cloud computing, ze szczególnym uwzględnieniem sektora ubezpieczeniowego.

cały tekst

Raport "Cloud computing w ubezpieczeniach"

12.02.2013 12 lutego na konferencji zorganizowanej przez PIU, odbyła się premiera publikacji "Raport o usługach cloud computing w działalności ubezpieczeniowej" przygotowanej przez DZP dla Izby.

cały tekst

Korzystne zmiany dla abonentów

17.01.2013 Skróci się maksymalny czas obowiązywania umów, pojawi się możliwość zawarcia ich także online, a serwisy internetowe będą musiały zapytać, zanim zaczną pobierać pliki cookies na temat użytkownika

cały tekst

Tadeusz Piątek dołącza do Praktyki IP&TMT

07.01.2013 7 stycznia do zespołu kancelarii dołączył Tadeusz Piątek. Mec. Piątek jest ekspertem z dziedziny prawa telekomunikacyjnego, mediów i własności intelektualnej. Specjalizuje się także w arbitrażu.

cały tekst

Opłaty za korzystanie z utworów muzycznych i audiowizualnych w obiektach hotelowych

05.10.2012 Wymagania gości hotelowych wobec standardu i dodatkowych usług świadczonych w hotelach z każdym rokiem są coraz wyższe. Obecnie nie dziwią pytania o dostęp do bezprzewodowego łącza WiFi, sejfu lub o telewizory w pokojach.

cały tekst

Obowiązki ISP w zakresie filtrowania treści w Internecie

04.03.2012 Przepisy ACTA stanowią próbę połączenia ochrony praw autorskich ze swobodą działalności gospodarczej podmiotów dostarczających treści oraz zagwarantowaniem użytkownikom podstawowych praw, takich jak wolność słowa i ochrona danych osobowych. Pytanie, czy to się uda i czy postanowienia te rzeczywiście wejdą w życie, jest nadal otwarte.

cały tekst

Nadmierna ochrona w nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego

03.03.2012 W dyskusji nad neutralnością i nowymi obowiązkami dostawców usług telekomunikacyjnych należy uwzględnić fakt, iż wypełnianie obowiązków w zakresie bezpieczeństwa oraz integralności sieci i usług związane jest de facto z zarządzaniem ruchem.

cały tekst

ACTA nie jest taka groźna, rewolucji nie będzie

31.01.2012 ACTA wpisuje się w trend regulacji przyjmowanych przez państwa wysoko rozwinięte od czasów porozumienia w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej (TRIPS).

cały tekst

Dzienniki urzędowe już tylko w internecie

13.12.2011 Nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r. Przewiduje ona m.in. obowiązek publikowania dzienników urzędowych wyłącznie w wersji elektronicznej. Jakie zadania czekają kadrę kierowniczą administracji publicznej i w jaki sposób je realizować?

cały tekst

Upowszechnianie Internetu szerokopasmowego

29.10.2011 Według Komisji Europejskiej szybki Internet ma pomóc Europie wyjść z kryzysu i jest nieodzowny dla wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i dobrobytu. Poszczególne kraje Unii realizują jednak ten program w odmienny sposób. Które rozwiązania są najkorzystniejsze, zgodne z zaleceniami, a które możliwe do wprowadzenia w krótkim czasie i stosunkowo małym kosztem?

cały tekst

Dane osobowe w chmurach

21.07.2011 Nowa technologia spowodowała kilka istotnych wyłomów w europejskim, a więc i polskim systemie ochrony danych – zwraca uwagę radca prawny z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

cały tekst

Przystanki i dworce- nowe regulacje prawne

20.07.2011 Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym („Ustawa”) wprowadza nowe regulacje w zakresie utrzymania, zarządzania oraz dostępu do przystanków komunikacyjnych i dworców przez operatorów (podmioty świadczące usługi publiczne w oparciu o umowy o świadczenie usług publicznych) oraz przewoźników (wykonujących usługi na zasadach komercyjnych).

cały tekst

Kiedy przedsiębiorca może dochodzić zapłaty za usługi zrealizowane w internecie

05.04.2011 Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić w terminie 10 dni.

cały tekst