Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Technologie, media, telekomunikacja

Pracujemy z międzynarodowymi i polskimi firmami z branży telekomunikacyjnej, świadcząc usługi doradcze związane z różnymi aspektami ich obecności na rynku, m.in. rozwiązywaniem sporów regulacyjnych, negocjacjami i przygotowaniem umów operatorskich, dystrybucyjnych i innych. Nasi eksperci doradzają również w kwestiach prawnych związanych z IT, w tym m.in.:

  • przygotowują i negocjują umowy dotyczące wdrożeń systemów komputerowych (SAP, Oracle),
  • przygotowują umowy licencyjne i dotyczące aktualizacji oprogramowania komputerowego, umowy i ogólne warunki dotyczące dostaw oprogramowania i sprzętu,
  • negocjują różne rodzaje umów typowych dla sektora informatycznego, m.in. umowy wdrożeniowe SLA’s, usługi zewnętrzne w zakresie technologii informatycznych (outsourcing IT), zapytania ofertowe.

Nasze doświadczenie w zakresie sporządzania i negocjowania umów IT oraz gałęzi prawa powiązanych z tą tematyką, pozwala nam sprostać wyzwaniom na rynku usług IT, m.in. kwestiom prawnym związanym z usługami cloud computing.

Nasze usługi skupiają się również na dynamicznie rozwijającym się rynku gier wideo, w szczególności w zakresie nowych modeli biznesowych gier online, gier z elementami losowości, free-to-play, pay per play, cyfrowych modeli dystrybucji contentu.

Opracowujemy ekspertyzy związane z regulacjami dotyczącymi promocji i dystrybucji produktów. Mamy duże doświadczenie w sprawach związanych m.in. z reklamą publiczną (ATL) i niepubliczną (BTL), ograniczeniami reklamy określonych dóbr i usług, wykorzystaniem w działaniach reklamowych baz danych, programów lojalnościowych, programów sprzedaży premiowej.

Doradzamy wielu czołowym polskim oraz zagranicznym wydawnictwom prasy oraz literatury w zakresie systemów kolportażu, umów dystrybucyjnych, rejestracji prasy, ochrony praw własności intelektualnej, formatów gazet, sporów dotyczących dóbr osobistych. Dogłębnie znamy praktyki biznesowe w zakresie działalności podmiotów prowadzących produkcję filmową, telewizyjną, radiową oraz reklamową.

artykuły powiązane

Zwiększenie cyberbezpieczeństwa zgodnie z ustawą o KSC. Obowiązki podmiotów realizujących zadania publiczne.

Konferencja | 31.05.2019 Podczas spotkania temat "Ustawa o KSC - komentarz praktyczny" przedstawi Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Nowe wyzwania w administracji publicznej

Konferencja | 15.05.2019 15 maja 2019 odbędzie się konferencja, podczas której Aleksandra Auleytner omówi temat: "Zagadnienia cyberbezpieczeństwa w administracji publicznej - aspekty prawne".

cały tekst

Stowarzyszenie Prawa Nowych Technologii

Aktualność | 25.04.2019 Wśród 38 członków założycieli Stowarzyszenia znaleźli się prawnicy DZP - Aleksandra Auleytner i Wojciech Dziomdziora. Statutowymi celami działania SPNT ma być promocja wiedzy o prawie nowych technologii.

cały tekst

Robot na ławie oskarżonych

Publikacja | 18.04.2019 W wywiadzie dla Wysokich Obcasów Aleksandra Auleytner, Partner i Szef Praktyki IP&TMT, komentuje jak prawo i regulacje dotyczące technologii pozwolą uporządkować to, co niesie przyszłość.

cały tekst

3rd International Conference on Protection of Intellectual Property Rights

Konferencja | 11.04.2019 Dr Aleksandra Auleytner will speak on the protection of non-traditional trademarks in EUIPO and the recent developments in that area.

cały tekst

Wojciech Dziomdziora członkiem Rady PIIT

Aktualność | 02.04.2019 29 marca odbyło się XXIX Zwyczajne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, które dokonało wyboru Władz Izby na nową kadencję 2019-2021.

cały tekst

Data Center Trends

Konferencja | 28.03.2019 28.03 w Warszawie odbędzie się konferencja, podczas której z tematem: "Bezpieczeństwo data center w obliczu dyrektywy NIS" wystąpi Jakub Kubalski.

cały tekst

"Szyte na miarę" rozwiązania dla branży fashion

Konferencja | 27.03.2019 27 marca w Łodzi odbędzie się konferencja, na której nie zabraknie tematów dotyczących: e-commerce, mediów społecznościowych, marketingu, mody, trendów a nawet logistyki i grafiki.

cały tekst

Food Blogger Fest

Konferencja | 23.03.2019 Podczas konferencji, z tematem: "Prawnicze mise-en-place. Jak bezpiecznie korzystać z treści, wizerunków i zawierać umowy w działalności blogerów" wystąpi Marcin Stępień.

cały tekst

Aktualne Problemy Prawa Własności Intelektualnej 2

Konferencja | 20.03.2019 Jest to kolejna edycja konferencji mającej na celu ukazanie aktualnych oraz najczęściej pojawiających się problemów z zakresu własności intelektualnej.

cały tekst

Expertise session - Gdańsk

Konferencja | 07.03.2019 Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizowane przez firmę Atos wspólnie z Snow Software i naszą kancelarią, które będzie dotyczyć zagadnień związanych z zarządzaniem licencjami oprogramowania w dużych przedsiębiorstwach.

cały tekst

Infrastruktura Polska i Budownictwo

Konferencja | 20.02.2019 20 lutego zapraszamy na jubileuszową X edycję konferencji. Jest to spotkanie liderów branży o wyjątkowej renomie na rynku, które co roku przyciąga najważniejszych przedstawicieli sektora.

cały tekst

Prawnicy potrzebują bezpiecznych rozwiązań

Publikacja | 31.01.2019 Celem wprowadzenia sztucznej inteligencji nie jest wyeliminowanie prawników, tylko wsparcie ich w trudnych zadaniach.

cały tekst

50 mln euro kary nałożonej na Google'a nie powinno szokować

Publikacja | 23.01.2019 Wojciech Dziomdziora: RODO w dużej mierze powstało jako odpowiedź na potrzebę ochrony danych przez największych administratorów

cały tekst

Expertise session

Konferencja | 22.01.2019 22 stycznia razem z Atos i Micro Focus zapraszamy na spotkanie na temat zagadnień związanych z kontrolą dostępu i zarządzaniem tożsamością cyfrową w organizacji.

cały tekst

Roszczenie informacyjne przewidziane w prawie własności przemysłowej było nadużywane

Publikacja | 11.12.2018 Wywiad w Dzienniku Gazeta Prawna przeprowadzony z Aleksandrą Auleytner.

cały tekst

Expertise session

Konferencja | 11.12.2018 11 grudnia razem z Atos i Snow Software zapraszamy na śniadanie biznesowe na temat optymalizacji oprogramowania komputerowego.

cały tekst

Premiera raportu "Blockchain w Polsce. Możliwości i zastosowania"

Aktualność | 10.12.2018 Premierowy raport opisuje istniejące wdrożenia biznesowe tej technologii w Polsce i został stworzony przez praktyków blockchain. Zawiera m.in. opis biznesowych i prawnych aspektów technologii blockchain oraz praktyczne wskazówki dla decydentów.

cały tekst

Bezpieczeństwo na kolei

Konferencja | 10.12.2018 Podczas konferencji Aleksandra Auleytner zaprezentuje temat: "Cyberbezpieczeństwo na kolei po wejściu w życie ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa".

cały tekst

Cyberbezpieczeństwo w firmie. Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa wdrażająca Dyrektywę NIS

Publikacja | 03.12.2018 Konieczność dostosowania się do wymogów ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa weszła w życie 28 sierpnia 2018 r.

cały tekst

Równość dostępu do sztucznej inteligencji

Publikacja | 03.12.2018 Systemy sztucznej inteligencji są neutralne, jeżeli chodzi o wartości etyczne. Normy prawne i kodeksy etyczne powinny określać warunki i zasady prowadzenia dalszych prac w tym obszarze.

cały tekst

Digital Champions 2018

Konferencja | 22.11.2018 W dniach 22-23 listopada w Warszawie odbędzie się forum, podczas którego zostaną poruszone tematy o najnowszych trendach i wyzwaniach w obszarze cyfrowej transformacji.

cały tekst

Masters and Robots

Konferencja | 13.11.2018 Motywem przewodnim wydarzenia jest transformacja cyfrowa i to, jaki wpływ wywrze na nas w ciągu dziesięciu lat. Podczas konferencji wystąpi Aleksandra Auleytner.

cały tekst

Top Industry Summit

Konferencja | 07.11.2018 7 listopada zapraszamy na konferencję Top Industry Summit, podczas której udział w panelu "Przemysł w dobie robotyki i automatyki" weźmie Aleksandra Auleytner.

cały tekst

Backup&Storage Summit 2018

Konferencja | 25.10.2018 Konferencja poświęcona będzie rzeczowej wymianie informacji między specjalistami w zakresie ciągłości biznesowej, usuwania skutków awarii oraz zarządzania ryzykiem.

cały tekst

II Kongres Innowacji

Konferencja | 11.10.2018 11 października zapraszamy na wydarzenie, podczas którego z tematem "Cyberbezpieczeństwo - nowe regulacje wyzwaniem dla energetyki" wystąpi Aleksandra Auleytner.

cały tekst

VECTOR tworzy innowacyjne rozwiązania z globalnym koncernem medialnym

DZP doradza | 02.10.2018 Celem podjętej przez strony współpracy ma być tworzenie innowacyjnych rozwiązań umożliwiających dalszy rozwój technologii i infrastruktury szerokopasmowej.

cały tekst

Aleksandra Auleytner oraz Wojciech Dziomdziora członkami Grupy Roboczej ds. sztucznej inteligencjii

Aktualność | 01.10.2018 Nasi eksperci będzie zajmował się kwestiami prawnymi na styku sztucznej inteligencji a cyberbezpieczeństwa oraz Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) w tym pojazdów autonomicznych.

cały tekst

II miejsce w konkursie Lider Informatyki 2018 ComputerWorld

Aktualność | 26.09.2018 Przyznanie DZP II miejsca w konkursie Lider Informatyki 2018 to potwierdzenie naszych nieustannych dążeń do realizacji bezpiecznych i innowacyjnych projektów wspierających biznes naszych klientów.

cały tekst

Europejskie Forum Nowych Idei 2018

Konferencja | 26.09.2018 W dniach 26-28 września 2018 odbędzie się VIII edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Zapraszamy na panel z udziałem Michała Czarnucha.

cały tekst

Cyberbezpieczeństwo - kluczowe wyzwania dla samorządu

Publikacja | 07.09.2018 Po długim procesie legislacyjnym została uchwalona ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwo. Jej wdrożenie stawia wiele wyzwań organizacyjnych i regulacyjnych.

cały tekst

Prawo autorskie i sztuczna inteligencja. Treści tworzone przez roboty

Publikacja | 07.09.2018 Samouczące się systemy komputerowe coraz częściej zaskakują rezultatami swoich prac.

cały tekst

Podpisanie umowy na wifi w Pendolino

DZP doradza | 28.08.2018 Nasza Kancelaria reprezentowała PKP IC w negocjacjach umowy na instalację bezprzewodowego internetu w pociągach Pendolino i utrzymanie systemu wifi przez okres pięciu lat.

cały tekst

Europa nie jest przygotowana na 5G. Za to polska nauczycielka została Bohaterem Europy

Publikacja | 16.07.2018 Wojciech Dziomdziora pisze o dużej stracie ZTE, o rozwiązaniach technicznych pozwalających na dwukierunkowy przesył danych w sieci 5G i o nauczycielce z pasją.

cały tekst

V Ogólnopolskie Seminarium Sekretarzy

Konferencja | 26.06.2018 W dniach 26-27 czerwca w Warszawie odbędzie się seminarium, na którym udział w dyskusji panelowej "Cyfryzacja usług publicznych - model wdrażania, efekty" weźmie Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Chmura w kancelarii prawnej czy kancelaria prawna w chmurze?

Konferencja | 20.06.2018 20 czerwca zapraszamy na konferencja Krajowej Izby Radców Prawnych na temat rozwiązań chmurowych w kancelariach prawnych. Wśród zaproszonych prelegentów jest Marek Laskowski.

cały tekst

Komputery artyści i autonomiczne ciężarówki ze Szwecji

Publikacja | 11.05.2018 Wojciech Dziomdziora pisze o komputerach artystach, szwedzkiej konkurentce Tesli i o tym jak Trump może przyczynić się do powstania nowego systemu operacyjnego na komórki.

cały tekst

Ogólnopolski Kongres Producentów Leków i Suplementów Diety

Konferencja | 26.04.2018 W dniach 26-27 kwietnia zapraszamy na Ogólnopolski Kongres Producentów Leków i Suplementów Diety, podczas którego wystąpi Marta Balcerowska.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2018 rekomenduje DZP

Aktualność | 12.04.2018 Ukazała się nowa edycja Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law, Energy&natural resources i Dispute Resolution. Nasi eksperci również zostali wyróżnieni.

cały tekst

Economic Security Forum ECONSEC 2018

Konferencja | 15.03.2018 15 marca zapraszamy do udziału w III edycji Economic Security Forum ECONSEC 2018. Temat przewodni Forum brzmi: "Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń".

cały tekst

Chambers Europe ponownie rekomenduje 22 naszych ekspertów w 12 specjalizacjach

Aktualność | 12.03.2018 Z przyjemnością informujemy, że w najnowszym, europejskim wydaniu rankingu Chambers & Partners nasza kancelaria oraz eksperci zostali ponownie rekomendowani.

cały tekst

Czy robot może ponieść odpowiedzialność karną?

Publikacja | 11.12.2017 Robotyka, sys. autonomiczne i sztuczna inteligencja stwarzają szereg wyzwań prawnych i etycznych. Opracowanie ram prawnych i kodeksów etycznych to zadanie, przed którym stoją prawodawcy.

cały tekst

E-zdrowie pełne zalet, ale trzeba uważać

Publikacja | 03.11.2017 Gromadzenie danych w sieci i telemedycyna to szansa dla leczących i pacjentów. Jednak pod warunkiem, że nikt tych danych w bezprawny sposób nie usunie lub nie wykradnie.

cały tekst

XIII Forum Rynku Zdrowia - relacja z naszych paneli

Publikacja | 28.10.2017 Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z paneli, które współorganizowaliśmy podczas 13. Forum Rynku Zdrowia. Moderatorem obu sesji przygotowanych przez DZP był Michał Czarnuch.

cały tekst

III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy

Konferencja | 19.10.2017 W dniach 19-20 października odbędzie się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, gdzie tematem przewodnim będzie "Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości".

cały tekst

Cyberbezpieczeństwo w sektorze ochrony zdrowia

Publikacja | 05.10.2017 Zapewnienie bezpieczeństwa danych zawartych w e-dokumentacji medycznej jest ważne dla poprawnego funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Informacje te są narażone m.in. na ataki hakerskie.

cały tekst

Dylematy etyczne przy projektowaniu robotów

Publikacja | 14.09.2017 Z uwagi na możliwość szerokiej interakcji sztucznej inteligencji z ludźmi projektowanie robotów i pojazdów autonomicznych rodzi szereg dylematów etycznych w  różnych obszarach. 

cały tekst

Konsekwencje podatkowe korzystania z usług chmurowych

Alert | 08.09.2017 Z cloud computingu korzysta już znaczna część polskich przedsiębiorców. Usługi te stają się coraz bardziej dostępne i często świadczone są przez podmioty zagraniczne (np. Microsoft czy Google).

cały tekst

Stacja TVN sprzedaje udziały w Mango-Media

DZP doradza | 11.08.2017 Doradzaliśmy TVN przy sprzedaży 100% udziałów Mango-Media - firmy oferującej usługi telezakupowe i sprzedaż online, na rzecz Studio Moderna Polska. Sprzedaż sfinalizowano po miesiącach negocjacji.

cały tekst

Czy roboty mogą mieć osobowość prawną?

Publikacja | 28.07.2017 Roboty, systemy autonomiczne i sztuczna inteligencja są częścią rodzącego się Przemysłu 4.0, czyli czwartej rewolucji przemysłowej. Ich funkcjonowanie stwarza szereg nowych wyzwań prawnych.

cały tekst

Administratorzy systemów IT szukają wsparcia

Publikacja | 27.07.2017 RODO jest wyzwaniem dla całej gospodarki, ale przed firmami branży IT otwiera nowe możliwości biznesowe. Kryją się one w pomocy podmiotom pragnącym sprostać na czas nowym wymaganiom.

cały tekst

Nokia i Infracapital wspólnie dostarczą Internet

DZP doradza | 26.06.2017 Doradzaliśmy spółce Infracapital przy wspólnym przedsięwzięciu z Nokia. Firmy wygrały przetarg dot. projektu budowy oraz obsługi sieci światłowodowych, które zapewnią dostęp do Internetu.

cały tekst

Pocztowe e-znaczki zwolnione z podatku VAT

DZP doradza | 30.05.2017 Doradzaliśmy Envelo, największej platformie usług pocztowych w Polsce, w sporze interpretacyjnym dot. opodatkowania VAT ich flagowego produktu, tj. sprzedaży e-znaczka.

cały tekst

Europa szykuje rewolucyjne zmiany w prawie dla dronów

Publikacja | 16.05.2017 Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego poddała konsultacjom społecznym projekt dokumentu pt "Wprowadzenie ram regulacyjnych dot. posługiwania się dronami".

cały tekst

Szkolenie "RODO. Wymogi, sankcje, case study"

Konferencja | 11.04.2017 11 kwietnia odbędzie się szkolenie pt. "Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych. Wymogi, sankcje, case study - jak przygotować firmę do ważnych zmian?" organizowane przez Rzeczpospolitą.

cały tekst

Konferencja "Microsoft Cloud for Global Good"

Konferencja | 23.03.2017 23 marca zapraszamy do Audytorium Microsoft w Warszawie, na konferencję Microsoft Cloud for Global Good. Nasza kancelaria jest partnerem tego wydarzenia i w jego trakcie wystąpią nasi eksperci.

cały tekst

Powstała Polska Izba Systemów Bezzałogowych

Aktualność | 22.03.2017 W naszej kancelarii odbyło się spotkanie założycielskie Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. Członkami organizacji zostało kilkanaście podmiotów działających na rynku pojazdów bezzałogowych.

cały tekst

Spotkanie "E-commerce na śniadanie"

Konferencja | 26.01.2017 Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "e-commerce na śniadanie", które odbędzie się 26 stycznia w warszawskiej siedzibie naszej kancelarii (Rondo ONZ 1, piętro 21).

cały tekst

Badanie rynku dronów w Polsce 2016 - wnioski i rekomendacje

Aktualność | 18.01.2017 Polecamy raport Instytutu Mikromakro pt. "Rynek dronów w Polsce. Świt w dolinie śmierci". Autorami artykułu "Drony jako część Przemysłu 4.0." są Aleksandra Auleytner i Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

XVII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy

Konferencja | 11.01.2017 W dniach 11-12 stycznia serdecznie zapraszamy Państwa na XVII edycję Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, którego jesteśmy Partnerem.

cały tekst

Uczestniczymy w inicjatywie UN Global Compact

Aktualność | 20.12.2016 Zostalismy uczestnikiem inicjatywy UN Global Compact - największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

cały tekst

Orzeczenie TK w sprawie tzw. "małej ustawy medialnej"

DZP doradza | 12.12.2016 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre przepisy tzw. "małej ustawy medialnej" są niezgodne z Konstytucją RP. Wnioskodawcę reprezentował dr Tomasz Zalasiński, uznany konstytucjonalista.

cały tekst

DZP i Microsoft: Wsparcie dla start-upów medycznych

Aktualność | 21.10.2016 20 października 2016 r. nasza kancelaria podpisała porozumienie z firmą Microsoft. Celem naszej współpracy jest zapewnienie kompleksowego wsparcia start-upom z sektora ochrony zdrowia.

cały tekst

Konferencja "Security Breakfast" - cykl śniadań

Konferencja | 23.09.2016 Zapraszamy Państwa na konferencję Security Breakfast poświęconą tematyce bezpieczeństwa cybernetycznego i zarządzania zgodnością. Prelekcję wygłosi Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Grupa Robocza ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0

Aktualność | 21.09.2016 Wojciech Dziomdziora, Counsel w Praktyce IP&TMT DZP, został wybrany Przewodniczącym Grupy Roboczej ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0, powołanej przy Ministerstwie Rozwoju.

cały tekst

Konferencja "Rynek usług pocztowych w Polsce i Europie"

Konferencja | 14.09.2016 14 września odbędzie się XII edycja konferencji "Rynek usług pocztowych w Polsce i Europie". W ramach wydarzenia wystąpi nasz ekspert, Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Dane pacjenta w chmurze - o czym należy pamiętać?

Publikacja | 27.07.2016 Przetwarzanie danych medycznych z wykorzystaniem technologii chmurowych jest skutecznym sposobem zarządzania informacją - zaznacza Michał Czarnuch, partner w DZP.

cały tekst

Analiza: Więcej wiary w telemedycynę

Publikacja | 12.07.2016 Znowelizowane pod koniec zeszłego roku przepisy prawa medycznego wyraźnie dopuściły możliwość zdalnego leczenia - stanowisko Telemedycznej Grupy Roboczej.

cały tekst

Cyberbezpieczeństwo: rząd musi uwzględnić również głos firm

Publikacja | 07.07.2016 Nie można mówić o przygotowaniu strategii cyberbezpieczeństwa i przepisów, które by jej dotyczyły, bez współpracy administracji państwowej z przedsiębiorcami.

cały tekst

Konferencja "Digital Investigation" w Warszawie

Konferencja | 06.07.2016 6 lipca zapraszamy Państwa na konferencję "Digital Investigation", której jesteśmy partnerem. W wydarzeniu weźmie udział Wojciech Dziomdziora, ekspert od informatyki śledczej.

cały tekst

Kompleksowo chronimy wrażliwe dane firmy

Aktualność | 09.06.2016 Wraz z firmą Atos stworzylismy unikalną na polskim rynku ofertę ochrony przed cyberzagrożeniami. Doświadczenie Atos zostało uzupełnione o wsparcie prawne na każdym etapie incydentu.

cały tekst

Śniadanie biznesowe "Jak ustrzec się przed cyberatakiem?"

Konferencja | 07.06.2016 Zapraszamy członków zarządów i rad nadzorczych na spotkanie poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej w kontekście cyber-zagrożeń.

cały tekst

Polska firma IT kupiona przez amerykańskiego giganta

DZP doradza | 17.05.2016 Amerykański SeaChange International Inc., kupił DCC Labs, projektującą rozwiązania dla telewizji cyfrowej i internetowej. Doradzaliśmy DCC Labs oraz właścicielom spółki na wszystkich etapach transakcji.

cały tekst

Konferencja "Rynek Paczek 2016" w Warszawie

Konferencja | 16.05.2016 16 maja odbędzie się konferencja "Rynek Paczek 2016", dedykowana branży kurierskiej i paczkowej, a także sektorowi e-commerce. W wydarzeniu weźmie udział Jakub Kubalski.

cały tekst

Polish-Swiss Innovation Day 2016 w Warszawie

Konferencja | 20.04.2016 20 kwietnia odbędzie się Polish-Swiss Innovation Day 2016. Celem tego spotkania jest rozwijanie platformy dialogu na temat innowacyjności pomiędzy Szwajcarią a Polską.

cały tekst

Konferencja "IT Security Trends" w Warszawie

Konferencja | 16.03.2016 16 marca odbędzie się IT Security Trends. W trakcie spotkania Wojciech Dziomdziora wygłosi prelekcję pt. "Bezpieczeństwo IT - Bezpieczeństwo prawne - Bezpieczeństwo biznesu".

cały tekst

Workflow & Document Management Trends

Konferencja | 23.02.2016 23 lutego odbędzie się konferencja Workflow & Document Management Trends. W trakcie spotkania Monika Gebel poprowadzi prelekcję nt. prawnych aspektów obiegu dokumentów.

cały tekst

Ochrona praw autorskich w dysertacji Aleksandry Auleytner

Aktualność | 12.01.2016 Nakładem C.H. Beck ukazała się praca doktorska Aleksandry Auleytner pt. "Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE".

cały tekst

Usługi chmurowe prawnie regulowane

Publikacja | 20.11.2015 Przedstawiamy naszą publikację "Prawne aspekty usług chmurowych". W formie krótkiego opracowania pokazujemy, jak wiele aspektów regulacyjnych wiąże się z nieustającym rozwojem usług chmurowych.

cały tekst

China IP Magazine: sytuacja na światowym rynku medialnym

Aktualność | 11.09.2015 Wydawnictwo Hurrymedia opublikowało 12. edycję "International IP Law Firms", w której znalazł się rozdział "IP Overview of Poland". O polskim rynku medialnym pisali Aleksandra Auleytner i Jakub Kubalski.

cały tekst

Prawo blokuje rozwój e-medycyny

Publikacja | 10.09.2015 Na rozwój nowoczesnych technologii w ochronie zdrowia w tej perspektywie unijnej Polska otrzyma 12 mld zł. Jednym z beneficjentów będzie telemedycyna.

cały tekst

Raport "Otoczenie regulacyjne telemedycyny w Polsce"

Aktualność | 03.09.2015 Rewolucja technologiczna w ochronie zdrowia w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych jest faktem. Interesującym obszarem w ramach szeroko rozumianego e-zdrowia jest telemedycyna.

cały tekst

Pureprofile przejmuje Sparc Media przy wsparciu DZP

DZP doradza | 31.07.2015 Kancelaria DZP doradzała Pureprofile, firmie badawczej działającej w obszarze marketingu online, przy nabyciu Sparc Media – międzynarodowej agencji reklamy online i Trading Desk.

cały tekst

Diagnoza stanu polskich mediów – Strategia rozwoju rynku medialnego w Polsce

Aktualność | 16.07.2015 W lipcu ukazał się raport pt. "Strategia rozwoju rynku medialnego w Polsce 2015-2020". Liderem projektu i redaktorem naczelnym był Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Strategia rozwoju rynku medialnego w Polsce 2015-2020

Publikacja | 01.07.2015 Rynek medialny podlega bardzo dynamicznym przemianom – przede wszystkim zmienia się technologia i praktyki jej wykorzystywania,  a w ślad za nimi potrzeby oraz oczekiwania odbiorców.

cały tekst

TAKT i Multi Packaging Solutions łączą siły

DZP doradza | 18.05.2015 Doradzaliśmy amerykańskiej spółce Multi Packaging Solutions przy zawarciu umowy współpracy strategicznej z TAKT sp. z o.o. Celem współpracy jest obsługa europejskiego rynku multimediów.

cały tekst

VII Europejski Kongres Gospodarczy

Konferencja | 20.04.2015 W dniach 20-22 kwietnia odbędzie się VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. DZP ponownie zostało partnerem tego wydarzenia.

cały tekst

Wojciech Dziomdziora w Zarządzie PIIT

Aktualność | 16.04.2015 Wojciech Dziomdziora, uznany na rynku ekspert w zakresie mediów, telekomunikacji i nowych technologii, został wybrany do Zarządu Izby Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

cały tekst

Dobre prawo pomoże budować cyfrową Polskę

Publikacja | 04.04.2015 Ustawodawcy powinni w większym stopniu dostrzegać procesy konwergencji rynków i technologii telekomunikacyjnych, informatycznych i medialnych

cały tekst

Wojciech Dziomdziora w Radzie PIIT

Aktualność | 25.03.2015 Podczas 24. Zwyczajnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji Wojciech Dziomdziora został powołany do Rady Izby z ramienia firm świadczących usługi doradcze.

cały tekst

Czy z krajobrazu znikną reklamy

Publikacja | 17.03.2015 Parlamentarzyści powinni się przyjrzeć przepisom, nad którymi pracują, a które mają zapobiec dowolności umieszczania reklam. Zamiast pomóc, mogą bowiem zaszkodzić – twierdzą eksperci.

cały tekst

Sukces naukowy Aleksandry Auleytner

Aktualność | 20.01.2015 20 stycznia Aleksandra Auleytner obroniła pracę doktorską przed Radą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i uzyskała stopień doktora nauk prawnych.

cały tekst

Umowy dot. treści cyfrowych niezapisanych na nośniku materialnym

Publikacja | 06.12.2014 25 grudnia 2014 r. wchodzi w życie ustawa z 30 maja 2014 o prawach konsumenta wdrażająca przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów.

cały tekst

Ochrona danych w telekomunikacji

Publikacja | 05.12.2014 Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 8 kwietnia 2014 r., sygn. C-293/12 i C-594/12 (sprawy połączone). Stwierdza się nieważność dyrektywy 2006/24/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 15 marca 2006 r.

cały tekst

Fundacja finansuje zakup systemu informatycznego dla CZD

Aktualność | 11.08.2014 8 sierpnia podpisano umowę na wdrożenie systemu informatycznego wspomagającego pracę Centralnej Pracowni Leku Cytostatycznego. Tadeusz Piątek kierował pracami zw. z negocjacjami treści umowy.

cały tekst

VI Europejski Kongres Gospodarczy

Konferencja | 07.05.2014 W dniach 7-9 maja w Katowicach będzie miał miejsce VI Europejski Kongres Gospodarczy. Nasza kancelaria jest Partnerem tego wydarzenia.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2014 rekomenduje DZP

Aktualność | 10.04.2014 Właśnie ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. Jak co roku, zarówno poszczególne praktyki, jak i nasi eksperci, zostali wysoko ocenieni i rekomendowani w 10 kategoriach.

cały tekst

Wojciech Dziomdziora dołącza do Praktyki IP&TMT

Aktualność | 17.03.2014 17 marca 2014 roku do zespołu kancelarii DZP dołączył Wojciech Dziomdziora, ekspert w zakresie prawa autorskiego, mediów, telekomunikacji i nowych technologii. 

cały tekst

Uwagi do projektu rozporządzenia o jednolitym rynku telekomunikacyjnym

Publikacja | 15.03.2014 Zaproponowany przez Komisję Europejską projekt rozporządzenia o jednolitym rynku telekomunikacyjnym zakłada daleko idące zmiany w obszarze regulacji świadczenia usług telekomunikacyjnych na obszarze Unii Europejskiej.

cały tekst

Gamblifikacja gier komputerowych, społecznościowych – perspektywa prawnika

Publikacja | 11.11.2013 Model biznesowy free-to-play, w którym użytkownicy nie uiszczają wstępnej opłaty za możliwość grania w grę, jest coraz częściej stosowany w grach komputerowych.

cały tekst

Doradzajmy ubezpieczycielom przy przetwarzaniu w chmurze

Aktualność | 28.02.2013 W ramach Praktyki IP&TMT utworzyliśmy zespół oferujący doradztwo w zakresie usług cloud computing, ze szczególnym uwzględnieniem sektora ubezpieczeniowego.

cały tekst

Raport "Cloud computing w ubezpieczeniach"

Aktualność | 12.02.2013 12 lutego na konferencji zorganizowanej przez PIU, odbyła się premiera publikacji "Raport o usługach cloud computing w działalności ubezpieczeniowej" przygotowanej przez DZP dla Izby.

cały tekst

Korzystne zmiany dla abonentów

Publikacja | 17.01.2013 Skróci się maksymalny czas obowiązywania umów, pojawi się możliwość zawarcia ich także online, a serwisy internetowe będą musiały zapytać, zanim zaczną pobierać pliki cookies na temat użytkownika

cały tekst

Tadeusz Piątek dołącza do Praktyki IP&TMT

Aktualność | 07.01.2013 7 stycznia do zespołu kancelarii dołączył Tadeusz Piątek. Mec. Piątek jest ekspertem z dziedziny prawa telekomunikacyjnego, mediów i własności intelektualnej. Specjalizuje się także w arbitrażu.

cały tekst

Opłaty za korzystanie z utworów muzycznych i audiowizualnych w obiektach hotelowych

Publikacja | 05.10.2012 Wymagania gości hotelowych wobec standardu i dodatkowych usług świadczonych w hotelach z każdym rokiem są coraz wyższe. Obecnie nie dziwią pytania o dostęp do bezprzewodowego łącza WiFi, sejfu lub o telewizory w pokojach.

cały tekst

Game Industry Trends 2012

Konferencja | 17.09.2012 W dniach 17-18 września w Warszawie juz po raz drugi odbędzie się konferencja "Game Industry Trends 2012" dotycząca biznesu growego w Polsce i na świecie. Podczas dwudniowej konferencji zaprezentowani zostaną czołowi gracze rynkowi, najnowsze raporty i badania, trendy oraz zmiany na tym niezwykle dynamicznym rynku. Pierwszego dnia spotkania prezentację pt. "Prawo w grach komputerowych – dane osobowe w MMORPG i grach online, ochrona know how, umowy dystrybucyjne" poprowadzą Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT w kancelarii DZP oraz Jakub Kubalski, Junior Associate i Rafał Kłoczko, Junior Associate.

cały tekst

Doradztwo dla PLL LOT przy sprzedaży LOT AMS

DZP doradza | 20.03.2012 Kancelaria doradzała PLL LOT S.A. przy sprzedaży LOT AMS Sp. z o.o. - spółki zajmującej się serwisowaniem i naprawą samolotów. Wartość transakcji to kwota rzędu kilkuset milionów PLN.

cały tekst

Obowiązki ISP w zakresie filtrowania treści w Internecie

Publikacja | 04.03.2012 Przepisy ACTA stanowią próbę połączenia ochrony praw autorskich ze swobodą działalności gospodarczej podmiotów dostarczających treści oraz zagwarantowaniem użytkownikom podstawowych praw, takich jak wolność słowa i ochrona danych osobowych. Pytanie, czy to się uda i czy postanowienia te rzeczywiście wejdą w życie, jest nadal otwarte.

cały tekst

Nadmierna ochrona w nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego

Publikacja | 03.03.2012 W dyskusji nad neutralnością i nowymi obowiązkami dostawców usług telekomunikacyjnych należy uwzględnić fakt, iż wypełnianie obowiązków w zakresie bezpieczeństwa oraz integralności sieci i usług związane jest de facto z zarządzaniem ruchem.

cały tekst

ACTA nie jest taka groźna, rewolucji nie będzie

Publikacja | 31.01.2012 ACTA wpisuje się w trend regulacji przyjmowanych przez państwa wysoko rozwinięte od czasów porozumienia w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej (TRIPS).

cały tekst

Dzienniki urzędowe już tylko w internecie

Publikacja | 13.12.2011 Nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r. Przewiduje ona m.in. obowiązek publikowania dzienników urzędowych wyłącznie w wersji elektronicznej. Jakie zadania czekają kadrę kierowniczą administracji publicznej i w jaki sposób je realizować?

cały tekst

Upowszechnianie Internetu szerokopasmowego

Publikacja | 29.10.2011 Według Komisji Europejskiej szybki Internet ma pomóc Europie wyjść z kryzysu i jest nieodzowny dla wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i dobrobytu. Poszczególne kraje Unii realizują jednak ten program w odmienny sposób. Które rozwiązania są najkorzystniejsze, zgodne z zaleceniami, a które możliwe do wprowadzenia w krótkim czasie i stosunkowo małym kosztem?

cały tekst

Dane osobowe w chmurach

Publikacja | 21.07.2011 Nowa technologia spowodowała kilka istotnych wyłomów w europejskim, a więc i polskim systemie ochrony danych – zwraca uwagę radca prawny z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

cały tekst

Przystanki i dworce- nowe regulacje prawne

Publikacja | 20.07.2011 Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym („Ustawa”) wprowadza nowe regulacje w zakresie utrzymania, zarządzania oraz dostępu do przystanków komunikacyjnych i dworców przez operatorów (podmioty świadczące usługi publiczne w oparciu o umowy o świadczenie usług publicznych) oraz przewoźników (wykonujących usługi na zasadach komercyjnych).

cały tekst

DZP uruchamia kolejny blog prawniczy

Aktualność | 06.09.2010 Na początku września kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog prawniczy - IP Law Blog, który będzie poświęcony prawom własności intelektualnej.  

cały tekst