Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Technologie, media, telekomunikacja

Pracujemy z międzynarodowymi i polskimi firmami z branży telekomunikacyjnej, świadcząc usługi doradcze związane z różnymi aspektami ich obecności na rynku, m.in. rozwiązywaniem sporów regulacyjnych, negocjacjami i przygotowaniem umów operatorskich, dystrybucyjnych i innych. Nasi eksperci doradzają również w kwestiach prawnych związanych z IT, w tym m.in.:

 • przygotowują i negocjują umowy dotyczące wdrożeń systemów komputerowych (SAP, Oracle),
 • przygotowują umowy licencyjne i dotyczące aktualizacji oprogramowania komputerowego, umowy i ogólne warunki dotyczące dostaw oprogramowania i sprzętu,
 • negocjują różne rodzaje umów typowych dla sektora informatycznego, m.in. umowy wdrożeniowe SLA’s, usługi zewnętrzne w zakresie technologii informatycznych (outsourcing IT), zapytania ofertowe.

Nasze doświadczenie w zakresie sporządzania i negocjowania umów IT oraz gałęzi prawa powiązanych z tą tematyką, pozwala nam sprostać wyzwaniom na rynku usług IT, m.in. kwestiom prawnym związanym z usługami cloud computing.

Nasze usługi skupiają się również na dynamicznie rozwijającym się rynku gier wideo, w szczególności w zakresie nowych modeli biznesowych gier online, gier z elementami losowości, free-to-play, pay per play, cyfrowych modeli dystrybucji contentu.

Opracowujemy ekspertyzy związane z regulacjami dotyczącymi promocji i dystrybucji produktów. Mamy duże doświadczenie w sprawach związanych m.in. z reklamą publiczną (ATL) i niepubliczną (BTL), ograniczeniami reklamy określonych dóbr i usług, wykorzystaniem w działaniach reklamowych baz danych, programów lojalnościowych, programów sprzedaży premiowej.

Doradzamy wielu czołowym polskim oraz zagranicznym wydawnictwom prasy oraz literatury w zakresie systemów kolportażu, umów dystrybucyjnych, rejestracji prasy, ochrony praw własności intelektualnej, formatów gazet, sporów dotyczących dóbr osobistych. Dogłębnie znamy praktyki biznesowe w zakresie działalności podmiotów prowadzących produkcję filmową, telewizyjną, radiową oraz reklamową.

artykuły powiązane

 • DORA Forum 2023

  Konferencja | 24.10.2023 W ramach wydarzenia, którego celem jest omówienie wyzwań związanych z wdrożeniem wymogów Digital Operational Resilience Act, Karolina Kulikowska-Gruszecka poprowadzi warsztat o tym, jak zapobiegać, wykrywać oraz reagować na incydent związany z ICT.

  cały tekst

 • The Hack Summit

  Konferencja | 19.10.2023 Karolina Kulikowska-Gruszecka, Martyna Gruszka i Marcin Stępień z Praktyki IP&TMT wezmą udział w największej w Polsce konferencji z obszaru cyberbezpieczeństwa, która odbędzie się w dniach 19-20 października.

  cały tekst

 • Emerging issues in licensing and enforcement of Standard Essential Patents

  Konferencja | 07.09.2023 Michał Nita weźmie udział w dyskusji podczas międzynarodowej konferencji organizowanej 7-8 września nt. egzekwowania chroniących technologię patentów o podstawowym znaczeniu dla spełnienia normy.

  cały tekst

 • EOIF GigaCon Summit 2023

  Konferencja | 26.07.2023 Karolina Kulikowska-Gruszecka, Senior Associate z Praktyki IP&TMT, podczas konferencji EOIF GigaCon Summit omówi kwestie korzyści i wyzwań związanych ze stosowaniem z podpisów elektronicznych przy zawieraniu umów.

  cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP