Gdzie będę za dziesięć lat?

Kariera w DZP.

III edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

22.05.2014

lewiatan SA logoPod koniec maja (22-23.05.2014) w warszawskim biurze DZP odbędzie się finał III edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan (KAL).

KAL jest pierwszym konkursem typu moot courts opartym na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. Konkurs adresowany jest do aplikantów adwokackich i radcowskich z całej Polski, jego celem jest popularyzacja arbitrażu oraz promocja nowoczesnych rozwiązań służących szybkiemu rozstrzyganiu sporów.

Organizatorami KAL są: Sąd Arbitrażowy przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Young Arbitration Practitioners in Poland at the Lewiatan Court of Arbitration.

Konkurs składa się z dwóch obowiązkowych części – ustnej i pisemnej. Zadaniem grup uczestników w trakcie części pisemnej jest rozwiązanie kazusu konkursowego, który w tym roku dotyczy sporu z zakresu prawa spółek i transakcji M&A oraz przygotowanie pism procesowych (pozwu i odpowiedzi na pozew). Podczas części ustnej uczestnicy wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy i reprezentują klientów podczas symulacji rozpraw.

32 najwyżej ocenione drużyny zostały już zakwalifikowane do etapu ustnego, który będzie miał miejsce 22 i 23 maja 2014 r. w siedzibie DZP.

W skład zespołu orzekającego podczas rozprawy finałowej wejdą: dr Marek Jeżewski, Wojciech Jaworski, oraz Paweł Lewandowski - Partner w Praktyce Postępowań Spornych DZP.

Nagrodą główną będzie udział w Vienna Arbitration Days 2015, którego fundatorem jest partner Konkursu – Vienna International Arbitral Centre.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

aktualności

Bądź na bieżąco z DZP